Skocz do zawartości
jareksol

Wifi zwolniło po aktualizacji oprogramowania?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Słuchajcie mam taki problem I wydaje mi się że możliwe że nie tylko ja bo chyba gdzieś widziałem już temat ale chciałbym go poruszyć i zrobię go tutaj. Rozchodzi się dokładnie o to że dlaczego po wifi więcej mi nie chce ruszyć jak tylko 50 mega a łączę mam jeszcze raz takie i od razu przejdę bo tego że moje WiFi obsługuje wszystkie częstotliwości aktualne. O ile pamiętam Chyba na wcześniejszym Androidzie szło mi całym moim łączem ktoś coś jakaś Porada? 

Edytowane przez jareksol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

Honor8 ma jedną antenę  wifi i max na 2,4GHz to 72Mbps (przy 100% zasięgu i braku ograniczeń w eterze) AP. Zawsze możesz spróbować 5GHz jeśli Twój AP obsługuje, bo Honor8 tak. Powinno być lepiej, ale bez szału, pewnie max 150Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój router od WiFi Obsługuje 5 i 2,4. W telefonie po wifi i tak mi robi tylko połowę mojego łącza nie wiem dlaczego jak to zmienić? LA że mam 100 a w tel max wyciąga 55

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

@jareksol tel na jakim paśmie sie łączy 5 czy 2,4GHz? Moze jest też ograniczenie zrobione po stronie routera. Ja na H8 po 5GHz nie mam problemu i ciągnie bez problemu 100Mb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Łączy mi się na 2,4, jak zrobić żeby łączył się po 5Ghz?

Edytowane przez jareksol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

@jareksol to wyjaśnia czemu masz taką słaba predkość. Powinieneś widzieć osobną sieć 5GHz. Jeśli nie widzisz jej to znaczy, ze na routerze masz włączone dual band i musisz ją wyłaczyć. A dokładniej mówiąc rozdzielić sieci wifi. Nadaj inną nazwę dla pasma 5Ghz i będziesz wtedy mógł wybrać na tel z która siesią chcesz się łączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

@jareksol Możesz też zainstalować sobie np WiFi Managera i przypisać obu połączeniom (zakładając że masz ten sam SSID dla obu częstotliwości) własne aliasy. Wówczas tymże managerem będziesz mógł wybrać ręcznie odpowiedni SSID. 5GHz ma słabszy sygnał więc ustawienie jednego SSID ma sens, bo urządzenia będą łączyć się do najsilniejszego automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

@CrashNull 5Ghz nie ma słabszego sygnału. Ma krótszy zasięg, ale za to lepszy, natomiast 2,4 ma większy zasięg, ale słabsze połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

@mmaciejow To dla jasności, bo niepotrzebnie odjechałeś od tematu, a czepiłeś się dygresji. Ale ok. Fala na częstotliwości 5GHz jest krótsza, ale jest mniej ruchu na tej częstotliwości dlatego jakość propagacji sygnału jest lepsza ale zasięg jest krótszy, ale połączenie stabilniejsze, krótsza fala gorzej pokonuje przeszkody, więc sygnał nie wszędzie będzie docierał, czyli jest słabszy w kontekście,  który miałem na myśli. Zaś na 2,4GHz jest większy "tłum" fal w eterze, dlatego jakość jego propagacji jest gorsza za to zasięg większy, bo fale są dłuższe i łatwiej pokonują też przeszkody, więc sygnał w tym kontekście będzie lepszy, ogarniając większy teren, ale jego jakość jest gorsza.

O prędkości transmisji nie będę już pisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

@CrashNull może to wyglądało jak doczepienie się, ale nie taki był zamiar. Bardziej patrzyłem od osoby, która jest nie techniczna. Jeśli przeczyta zdanie "5GHz ma słabszy sygnał" to uzna, że nie warto inwestować w 5Ghz co jest nieprawdą, a ona daje dużo. Zwłaszcza w miejscach gdzie jest dużo sieci WIFI. Dlatego chciałem doprecyzować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi