Skocz do zawartości
kmalcherczyk

Po aktualizacji urządzenia brak możliwości odblokowania przez wzór i odcisk palca

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

Dzisiaj mam nietypową prośbę. U Siostry na telefonie po przeprowadzeniu aktualizacji prosi o wzór i mimo wpisywania prawidłowego wzoru nie ma możliwości odblokowania telefonu, odcisk palca niestety dla huawei po restarcie nie odblokuje telefonu. Niestety na telefonie jest jedyna kopia zdjęc jej dzieciaczka i chyba nie muszę wiedzieć jak są ważne, bardzo wasz proszę o pomoc. Co mogę zrobić by dostać się chociaż do zdjęc w pamięci wewnętrznej. Czytałem o adb ale niestety telefon nie ma wejścia na kartę SD więc nie ma gdzie go wrzucić, pobierałem jakieś programy z googla które albo nie obsługują tego modelu albo są płatne po 60$. Cały czas co godzinę próbujemy wpisywać znane jej wzory ale po 3 próbach blokuje telefon. Na telefonie jest oryginalny system, bez roota, bez żadnych modyfikacji i debugowanie usb jest wyłączone (tak jak standardowo w systemie, bo siostrze to nie było potrzebne).

Android to otwarty system więc wierzę że jest jakieś rozwiązanie, z góry dziękuje! Pozdrawiam!

Edytowane przez ipsec
    Doprecyzowałem temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

Tak, jest rozwiązanie. Jak ma standardowo wszystko ustawione to kopia zdjęć jest zarówno w chmurze chuawei jak i zdjęciach Google. Jedno i drugie miejscem do odwiedzenia przy użyciu przeglądarki w komputerze. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

W aplikacji "Zdjęcia" online nie ma nawet 5% zdjęć i chyba z innego telefonu bo nie ma aktualnych.

Jeśli chodzi o chmurę Huawei to jak próbuję się zalogować to nie wyszukuje takiego numeru tel więc pewnie nie zalogowała się siostra nigdy do chmury...

Macie pomysł co mogę zrobić?

PS. Po telefonie do Huawei dostałem informację że niestety nie mają możliwości odblokowania telefonu bez utraty danych...

Edytowane przez kmalcherczyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

Zainstaluj ADB, podłącz telefon do komputera w wciśniętym Power i Vol-. Spróbuj użyć komendy:

adb pull /sdcard/DCIM/Camera/*.* d:\1

gdzie d:\1 to lokalizacja i nazwa już istniejącego folderu (w tym przypadku jest to folder o nazwie 1 znajdujący się na dysku D).

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jak mogę zainstalować ADB na telefonie na którym nie ma karty SD?
    Wystarczy jak zainstaluje ADB na komputerze? Bo komputer do póki go nie odblokuje nie wykrywa nawet telefonu. I jak ma to działać jeśli debugowanie usb jest wyłączone?

Po uruchomieniu tego co mówisz mam takie coś:

C:\Users\PC\Desktop\platform-tools_r29.0.2-windows\platform-tools>adb devices
    * daemon not running; starting now at tcp:5037
    * daemon started successfully
    List of devices attached

C:\Users\PC\Desktop\platform-tools_r29.0.2-windows\platform-tools>adb devices
    List of devices attached

C:\Users\PC\Desktop\platform-tools_r29.0.2-windows\platform-tools>adb pull /sdcard/DCIM/Camera/*.* d:\1
    adb: error: failed to get feature set: no devices/emulators found

C:\Users\PC\Desktop\platform-tools_r29.0.2-windows\platform-tools>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

ADB instaluje się na PC, nie na telefonie. Ale i tak nic z tego. Do ADB potrzebne jest aktywne debugowanie USB. Ta opcja jest automatycznie wyłączana po każdym restarcie telefonu. Nawet jeśli wcześniej było aktywne (w co akurat wątpię, bo po co?), to teraz już nie działa. I koło się zamyka.

Także nici z tego.

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamdvd

Do jakiej wersji była ta aktualizacja? Do 9.1? Jest opcja 'emergency backup' w eRecovery. Może tam zrobi jakąś sensowną kopię?

Po wielokrotnym wybraniu niepoprawnego kodu nie proponuje jakiejś innej opcji odblokowania (hasło do Google itp.)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No może i jest kopia ale jaka pewność że wszystkie zdjęcia tam będą a gdy wrócę do tej wersji już do aktualnej nie cofnę.

Ta 9.1 - Nie proponuje tylko po 3 próbach blokuje na 1h i tyle.

Jak wykonać taką kopie? Jak uzyskać potem do niej dostęp, jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Do erecovery dostaniesz się tak: 

Resztę musisz sam rozwikłać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do recovery wiem jak się dostać, ale słowo "emergency backup" nawet dla googla nie wiele znaczy. 

Jeśli dajesz jakąś poradę to chyba wiesz jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi