Skocz do zawartości
Cerbik

Telefon nie uruchamia się - Wgranie systemu bez kasowania danych pamięci wewnętrznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cerbik
    Napisano (edytowane)

Witam

Niestety żony telefon odmówił posłuszeństwa i zatrzymuje się na ekranie: " SAMSUNG Galaxy S6 edge        powered by android".

Telefon jest pełny zdjęć i filmów naszej półtora rocznej córki. Pytanie czy jak potraktuje telefon odinem 3.13.3 z recovery mode ROMem 1 plikowym to starce wszystkie te zdjęcia i filmy?

Tutaj w wątku niby piszą że dane typu media (zakładam ze to fotki i video) przy flashowaniu 1 plikowym rom (https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s6-edge/firmware/SM-G925F/XEO/download/G925FXXU6ERF5/225234/)

Na podlinkowanej stronie na boku jest opisana procedura z odinem i jest tam :

Spoiler

INSTRUKCJE (1 PLIK)

1. Pobierz Odin v3.13.3
    2. Wyodrębnij pobrany plik oprogramowania układowego. Powinieneś dostać 1 plik:

AP (System i odzyskiwanie)

3.  Dodaj plik MD5 w polu AP w Odin
    4. Uruchom ponownie telefon w trybie pobierania / Odin (upewnij się, że urządzenie jest wyłączone) za pomocą następującej kombinacji przycisków: POWER + VOLUME DOWN + BIXBY

Inne opcje na wypadek, gdyby pierwsza opcja nie działała lub nie była możliwa.

Opcja 2 ZWIĘKSZANIE GŁOŚNOŚCI + ZWIĘKSZANIE GŁOŚNOŚCI niż kabel USB

Opcja 3 ZASILANIE + REGULACJA GŁOŚNOŚCI W DÓŁ + REGULACJA GŁOŚNOŚCI W GÓRĘ

Opcja 4 ZASILANIE + REGULACJA GŁOŚNOŚCI W DÓŁ + PRZYCISK HOME

Opcja 5 (Uwaga 9) Kabel USB + REGULACJA GŁOŚNOŚCI W DÓŁ + BIXBY

5. W trybie pobierania podłącz telefon do komputera, najlepiej za pomocą oryginalnego kabla USB dostarczonego z telefonem. Odin powinien wykryć twoje urządzenie, a NIEBIESKIE okienko pokaże się z numerem portu COM. (Upewnij się, że sterowniki SAMSUNG są zainstalowane na komputerze!)
    6. NIE zaznaczaj żadnych dodatkowych pól. Jedyne opcje do zaznaczenia to F.Reset Time i Auto-Reboot.
    7. Kliknij przycisk Start, poczekaj, aż Odin powie „PASS” w ZIELONYM polu. Po zakończeniu flashowania telefon uruchomi się ponownie i możesz odłączyć telefon od komputera.

W instrukcji jest napisane ze żeby zrobić flash z zostawieniem danych użytkownika i aplikacjami trzeba uzyć odina 5 plikowego romu. Może ktoś to wytłumaczyć którego romu muszę użyć. 

Na stronie jest tylko 1 plikowy firmware : G925FXXU6ERF5_G925FXEO6ERF1_G925FXXU6ERF6_HOME.tar.md5  << taki firmware mam czy jak zrobię flash na ustawionych opcjach to zachowam dane?

Spoiler

1.png.9b9a368a2c938800acf49cc2999b3384.png

Edytowane przez melis
    poprawiłem tytuł, wstawiłem spoilery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

@Cerbik W pkt 2 instrukcji napisane jest, że dodając plik CSC, usuwamy dane, natomiast wgrywając plik Home_CSC, dane zachowujemy. W Polu AP w Odinie, wstawiasz plik Home i tylko tyle. Dane powinny zostać zachowane.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cerbik

@melis dzięki za odpowiedz, niestety po flashu telefon nadal nie wstaje, zatrzymuje sie dalej na tym samym. Z tego co zauważyłem to bardzo szybko łapie temperaturę i nie idzie go naładować. Możliwe że to przez baterię? Czy raczej jest to już padnięta płyta? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arkadiush
    4 godziny temu, Cerbik napisał:

Z tego co zauważyłem to bardzo szybko łapie temperaturę i nie idzie go naładować. Możliwe że to przez baterię? Czy raczej jest to już padnięta płyta? 

wiesz kolego ja miałem podobną sytuację ale z innym modelem Samsunga i to w moim przypadku oznaczało śmierć naturalną. Dlatego warto zdjęcia zapisywać w chmurze i mieć spokój lub na gmailu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cerbik

Sprawa wygląda tak ze udało mi się odpalić telefon po 2 wgraniach firmware odinem (1 plikowy firmware) i po jakimś tygodniu włączyłem czy się czasem sam nie naprawił, pokazał się ludek androida i telefon się odpalił sam razem z wszystkimi danymi. Udało się wszystko zgrać więc super. Niestety po włożeniu karty sim i odpaleniu telefonu zdążyłem zauważyć jakiś problem ze sklepem play i telefon ponownie padł. Przy próbie repartycji odinem (1plikowym firmware) wyskakuje fail. Bez repartycji przechodzi ale niestety telefon nie rusza. Czy tutaj tylko i wyłącznie ratuje wymiana płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi