Skocz do zawartości
sp4ubw

Beta testy Androida 10 i EMUI 10 dla Huawei P30 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

sp4ubw
    5 godzin temu, rumot napisał:

Uwala to śmiała teza, właśnie opcja zamykania aplikacji działających w tle poprawia długość pracy telefonu jak i bezpieczeństwo i to jest jedna z lepszych opcji które zostały w prowadzone w 9 i 10.

Lub jedna z najgorszych opcji. Wolałbym mieć wybór, gdyż obecnie czy jest kłódka czy nie to i tak android ubija wszystko jak leci. Robi to bezczelnie i bez ostrzeżenia zostawiając nawet powiadomienia z działającej aplikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nati18
    7 godzin temu, zuli007 napisał:

Podczas pracy telefonu niczego mi nie zamyka. Z powiadomieniami również nie mam problemu. Jedyne do czego mogę się przyczepić w tej kwestii to zamykanie aplikacji jak telefon śpi, z tym że te 2 pełne dni na baterii to zupełnie rekompensują. Wcześniejszy S10+ to pod tym względem niższa liga. 

5 godzin temu, rumot napisał:

Uwala to śmiała teza, właśnie opcja zamykania aplikacji działających w tle poprawia długość pracy telefonu jak i bezpieczeństwo i to jest jedna z lepszych opcji które zostały w prowadzone w 9 i 10.

5 minut temu, sp4ubw napisał:

Lub jedna z najgorszych opcji. Wolałbym mieć wybór, gdyż obecnie czy jest kłódka czy nie to i tak android ubija wszystko jak leci. Robi to bezczelnie i bez ostrzeżenia zostawiając nawet powiadomienia z działającej aplikacji. 

@zuli007 chodzi mi o pracę na wyłączonym ekranie, czy uwala aplikacje i powiadomienia? @rumot Huawei zawsze uwalał, miałam kontakt ze starszymi P9 i Mate 10 PRO, one miały początkowo starsze wersje EMUI przed wersją 9 i 10 i było to samo. Rok temu miałam P20 PRO i byłam bliska z tego powodu wyrzucenia go przez okno, ale ostatecznie go sprzedałam ;) (ustawiałam wszystko na różne sposoby, zgodnie z tutorialami tu na Forum i nic to nie dało-wszystko działało jak chciało).

Bardzo podoba mi się P30 PRO, dlatego planuję/planowałam powrót do Huawei, ale jak napisał @sp4ubw  to widzę, że nic się nie zmieniło, więc chyba nie ma po co wracać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw
    9 minut temu, Nati18 napisał:

@zuli007 chodzi mi o pracę na wyłączonym ekranie, czy uwala aplikacje i powiadomienia? @rumot Huawei zawsze uwalał, miałam kontakt ze starszymi P9 i Mate 10 PRO, one miały początkowo starsze wersje EMUI przed wersją 9 i 10 i było to samo. Rok temu miałam P20 PRO i byłam bliska z tego powodu wyrzucenia go przez okno, ale ostatecznie go sprzedałam ;) (ustawiałam wszystko na różne sposoby, zgodnie z tutorialami tu na Forum i nic to nie dało-wszystko działało jak chciało).

Bardzo podoba mi się P30 PRO, dlatego planuję/planowałam powrót do Huawei, ale jak napisał @sp4ubw  to widzę, że nic się nie zmieniło, więc chyba nie ma po co wracać...

Nic a nic się nie zmieniło. testowo używam Xiaomi, tam wszystko normalnie działa, czyli tak jak powinno. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nati18
    12 minut temu, sp4ubw napisał:

Nic a nic się nie zmieniło. testowo używam Xiaomi, tam wszystko normalnie działa, czyli tak jak powinno. 

Dzięki za szczerą odpowiedź i i informacje, zaoszczędzę czas i nerwy. I może spróbuję Xiaomi jak polecasz, Mi Note 10 wygląda identycznie jak P30 Pro i też ma 4 aparaty (z 5-krotnym zoomem optycznym oraz 10-krotnym zoomem hybrydowy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

U mnie działają bez problemu powiadomienia nic nie jest ubijane. Dostaje powiadomienie z komunikatora, poczty bez problemu. Mam podpięta opaskę i na nią również przychodzą powiadomienie. Inne aplikacje na których mi zależy i są odpowiednio skonfigurować trzyma wciągu dnia, zdarzy się ubicie na drugi dzień, ale tak to nawet w Samsungu się działo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw
    Napisano (edytowane)

@horde Ty tego nie zrozumiesz dopóki nie dostaniesz telefonu w którym nie będzie tego ubijania. Mam tak samo jak @Nati18 i to nie mój pierwszy Huawei. Miałem P9, P10, Honora 10, P20, P20 Pro, Mate 10 pro, P30. W każdym jest tak samo. Mam też testową aplikację, napisaną do takich testów i Huawei ubija proces zawsze, a Xiaomi nigdy. To świadczy o złej pracy EMUI. Tak po prostu i tego nie da się zmienić ani ustawić inaczej. Zresztą ostatnio potrafi ubijać aplikację bez wyłączania ekranu i nie trzeba włączać innych dodatkowo, więc to nie problem braku RAMu tylko agresywnej polityki systemu w celu osiągnięcia długiego czuwania - czego nie chcę i nie mogę tego nijak wyłączyć. Apka testowa jest ubijana średnio po kilku minutach, po przywróceniu po kilkunastu, po kolejnym przywróceniu po kilkudziesięciu i tak w kółko. Ta sama apka na MIUI nie jest wyłączana w ogóle.

Tak działa AI systemu, tragicznie jeśli komuś trzeba mieć coś ciągle uruchomione, ale zbawiennie jak ktoś nie zna się na tym i dzięki temu ma dłuższe okresy do naładowania telefonu. Ideałem byłoby, gdyby był stosowny przełącznik - tylko go nie ma... szkoda :)

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rot

Problemy z powiadomieniami to już zupełnie zamierzchłe czasy poprzedników P30 Pro, a nie tego modelu. Nie miałem z tym żadnego problemu.

Co do ubijania aplikacji - nie widzę różnicy między P30 Pro, a używanym obok Samsungiem s10e - czasem są ubijane, a czasem nie, jak to w Androidzie. Mogę pracować na kilku mailach, chromie, kalendarzu, edytorze tekstu na raz i płynnie się pomiędzy tymi aplikacjami przełączać. Dodatkowo słuchać muzyki i odpalać dysk. Czy to nie jest wystarczająca funkcjonalność?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nati18
    Napisano (edytowane)
    11 godzin temu, rot napisał:

Problemy z powiadomieniami to już zupełnie zamierzchłe czasy poprzedników P30 Pro, a nie tego modelu. Nie miałem z tym żadnego problemu.

Co do ubijania aplikacji - nie widzę różnicy między P30 Pro, a używanym obok Samsungiem s10e - czasem są ubijane, a czasem nie, jak to w Androidzie. Mogę pracować na kilku mailach, chromie, kalendarzu, edytorze tekstu na raz i płynnie się pomiędzy tymi aplikacjami przełączać. Dodatkowo słuchać muzyki i odpalać dysk. Czy to nie jest wystarczająca funkcjonalność?

Nie rozumiesz ciągle, że my piszemy z @sp4ubw o ubijaniem aplikacji i powiadomień przy wyłączonym ekranie. Wtedy, gdy na nim nic nie robisz i leży sobie, np. na biurku.

Edytowane przez jeronimo
    usunieto zdublowany post

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    benkas

Mi też telefon nic nie ubija. Mam cały czas połączony zegarek. Wczoraj zrobiłem test i w czasie gry Real Racing 3 wyłączyłem ekran. Poszedłem się wykąpać, w sumie to zapomniałem o grze. Odblokowalem po długim czasie telefon i gra na pauzie. Mam w domu dwa huaweie i nie potwierdzam tezy o ubijaniu aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rot

@Nati18

Doskonale rozumiem o czym piszecie. Ja jednak zdecydowanie częściej korzystam z aplikacji przy włączonym ekranie więc do tego się odnoszę w pierwszej kolejności default_wink.png

Odnosząc się do Waszych wątpliwości bezpośrednio - nie, nie ubija mi aplikacji po wyłączeniu ekranu. Nie ma to też wpływu na powiadomienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x