Skocz do zawartości
sp4ubw

Beta testy Androida 10 i EMUI 10 dla Huawei P30 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Również nie mam tego problemu, przy wyłączonym ekranie nie ubija Opery, Textry, Sure, Messengera i PowerAMPa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mozecie mi doradzic? Zostac teraz na Becie i czekac na wersje stabilna?
    Czy powrocic do wersji 9 1 i tez czekac na wersje stabilna, wpadna poprawki z Października? Trochę jestem w tym zielony.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde
    @horde Ty tego nie zrozumiesz dopóki nie dostaniesz telefonu w którym nie będzie tego ubijania. Mam tak samo jak @Nati18 i to nie mój pierwszy Huawei. Miałem P9, P10, Honora 10, P20, P20 Pro, Mate 10 pro, P30. W każdym jest tak samo. Mam też testową aplikację, napisaną do takich testów i Huawei ubija proces zawsze, a Xiaomi nigdy. To świadczy o złej pracy EMUI. Tak po prostu i tego nie da się zmienić ani ustawić inaczej. Zresztą ostatnio potrafi ubijać aplikację bez wyłączania ekranu i nie trzeba włączać innych dodatkowo, więc to nie problem braku RAMu tylko agresywnej polityki systemu w celu osiągnięcia długiego czuwania - czego nie chcę i nie mogę tego nijak wyłączyć. Apka testowa jest ubijana średnio po kilku minutach, po przywróceniu po kilkunastu, po kolejnym przywróceniu po kilkudziesięciu i tak w kółko. Ta sama apka na MIUI nie jest wyłączana w ogóle.

Tak działa AI systemu, tragicznie jeśli komuś trzeba mieć coś ciągle uruchomione, ale zbawiennie jak ktoś nie zna się na tym i dzięki temu ma dłuższe okresy do naładowania telefonu. Ideałem byłoby, gdyby był stosowny przełącznik - tylko go nie ma... szkoda

Mam np aplikacje Inoreader odpowiednio ustawiona w systemie. Czytam artykuły, zostawiam ja w tle, wyłączam wyświetlacz i po kilku godzinach, w ciągu dnia wchodzę i jestem w tym samym miejscu, bez odświeżania, czy wczytywania na nowo treści. Oczywiście po nocy w końcu ubije tą aplikację ale identycznie miałem np w S9+. Tak samo dostaje powiadomienie na wyłączonym ekranie czy Gmail, czy Whatsapp i od razu na opasce. Sprawdzałem wysyłając testowego maila i po chwili było powiadomienie na telefonie. To czego mam nie rozumieć? Działa tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw
    Napisano (edytowane)
    1 godzinę temu, horde napisał:

Mam np aplikacje Inoreader odpowiednio ustawiona w systemie. Czytam artykuły, zostawiam ja w tle, wyłączam wyświetlacz i po kilku godzinach, w ciągu dnia wchodzę i jestem w tym samym miejscu, bez odświeżania, czy wczytywania na nowo treści. Oczywiście po nocy w końcu ubije tą aplikację ale identycznie miałem np w S9+. Tak samo dostaje powiadomienie na wyłączonym ekranie czy Gmail, czy Whatsapp i od razu na opasce. Sprawdzałem wysyłając testowego maila i po chwili było powiadomienie na telefonie. To czego mam nie rozumieć? Działa tak jak powinno.

To, ze widzisz treść w tym samym miejscu niczego nie zmienia. Jak ktoś to napisał tak, to tak będzie, co nie oznacza, że aplikacja nie wystartowała ponownie.

Prywatny ranking ubijania aplikacji:

1. Huawei

2. LG

3. Samsung

4. Sony

5. Xiaomi

Im większa cyfra w rankingu tym system lepiej działa. Huawei działą beznadziejnie. Do zwykłych zastosowań i użytkowania typu przeczytam coś, wyślę pocztę, zajrzę w powiadomienia - wszędzie jest ok. Do zastosowań typu - uruchamiam coś i ma działać dopóki nie zatrzymam - tylko xiaomi się nadaje. Nie chce mi się dalej tłumaczyć.

Sam używam P30 i dalej będę używał, ale to nie oznacza, że wszystko działa poprawnie. A mogłoby jak widać po nakładkach innych producentów.

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

To, ze widzisz treść w tym samym miejscu niczego nie zmienia. Jak ktoś to napisał tak, to tak będzie, co nie oznacza, że aplikacja nie wystartowała ponownie.

1. Huawei
    2. LG
    3. Samsung
    4. Sony
    5. Xiaomi
    Im większa cyfra w rankingu tym system lepiej działa. Huawei działą beznadziejnie. Do zwykłych zastosowań i użytkowania typu przeczytam coś, wyślę pocztę, zajrzę w powiadomienia - wszędzie jest ok. Do zastosowań typu - uruchamiam coś i ma działać dopóki nie zatrzymam - tylko xiaomi się nadaje. Nie chce mi się dalej tłumaczyć.
    Sam używam P30 i dalej będę używał, ale to nie oznacza, że wszystko działa poprawnie. A mogłoby jak widać po nakładkach innych producentów.

To nie tłumacz, nikt Cię o to nie prosił. Mylisz się, widać od razu jak aplikacja jest odświeżana, startuje na nowo i wczytuję treść jeszcze raz. Nie wmawiaj mi czegoś co widzę. Huawei nie jest moim pierwszym Androidem, żebym wcześniej się z tym nie spotkał. To że Tobie coś nie działa jak powinno nie znaczy, że tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CjRudi

1. Huawei
    2. LG
    3. Samsung
    4. Sony
    5. Xiaomi

Ja się nie zgadzam. Sprzedalem Mi9 i kupiłem p30 pro, właśnie ze względu na "normalność" pracy systemu. Na Xiaomi to wszystko działa jak chce, potrafiło mi działającego spotifaja zabić lub utracić połączenie z Internetem po rozlaczeniu z wifi az do ręcznego wyłączenia i włączenia LTE. P30 pro to dla mnie system dużo brzydszy i bez fajerwerków, ale przynajmniej wszystko działa jak tego oczekuję.

Wszystko poza brakiem automatycznego HDR i upośledzeniem timelapsow, ale już dawno się nauczyłem że idealnych telefonów nie ma. A ta bateria...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zuli007
    Napisano (edytowane)

Ja nie mam żadnego problemu z powiadomieniami (głównie Gmail, Outlook, Messenger, WhatsApp, YT, Chrome) , ale np. denerwuje mnie przeładowywanie co jakiś czas aplikacji "telefon" której używam w pracy dziesiątki razy dziennie. W Andku 9 można było zablokować powergenie, tu nie znalazłem takiego procesu. Ktoś wie jak nazywa się aplikacja do zarządzania energią w 10? 

Edytowane przez zuli007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchajcie, ponawiam pytanie, mam problem z YT, a dokładniej z głośnością.

Przykład:
    Włączam film, mam ustawione 1/3 głośności. Po kilku/kilkunastu sekundach oglądania głos ścisza do o jakieś 2/3 licząc od ustawionego poziomu, czyli praktycznie nic nie słyszę. O dziwo robi to wolno (2-3 s) i płynnie. Po podgłoszeniu do interesującego mnie poziomu skala pokazuje często 3/4 z całości, następny włączony film będzie już niestety grał normalnie, więc wtedy jest za głośno... ale ponownie sam się przyciszy po chwili. Ma ktoś podobnie? O dziwo nie jest tak cały czas i na każdym filmie.
    Jestem oczywiście na becie, na andku 9 nic takiego nie miało miejsca, nie ma też znaczenia czy dolby jest aktywne czy nie. Robiłem dziś FR i problem nie zniknął :(

Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 7.11.2019 o 11:36, osti24 napisał:

Ruszyła aktualizacja do stabilnej wersji w Chinach, ciekawe kiedy Europa dostanie ...?

I czy użytkownicy będący w beta dostaną choć trochę szybciej 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Użytkownicy bety w Europie już powinni otrzymywać stabilną wersję. Na Mate'y 20 już wpadają takie aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x