Skocz do zawartości
kult1991

samsung galaxy s9+ po wgraniu twrp brak dostępu do s pass oraz s health

Rekomendowane odpowiedzi

witam otóż chciałem wgrać twrp pobrałem obraz zf lashowałem po czym twrp działał normalnie lecz telefon wpadał w bootloop

postanowiłem wgrać na nowo czysty stockowy system wgrany android 9 pie niestety po tym zabiegu komputer wykrywa telefon jako star2lte a aplikacje samsung pass oraz health 

wywalają komunikat "w telefonie zostały wprowadzone nieupoważnione zmiany" szukałem stock kernela bo być może to by coś poradziło lecz niestety nie mogę nigdzie znaleźć z góry dziękuję za pomoc394262539_Screenshot_20190909-095106_SamsungHealth.thumb.jpg.cfbb32bb0c2981a6aa320d2a53380708.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrywając twrp nabiłeś flagę Knox, a po jej nabiciu Health i Pass nie działają bo widzą, że coś było grzebane.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kult1991 teraz wgraj custom ROM. Na czystym bez ROOT działać nie będą.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@kult1991 no właśnie w tym problem że próbując wgrać twrp słuchawka wpada w bootlopa próbowałem też wgrać lineage os 16 ale w twrp wywala błąd. jeżeli ktoś miał by link jak ogarnąć krok po kroku był bym wdzięczny

Edytowane przez kult1991

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kult1991 po wygraniu TWRP robisz format data (nie wipe) w TWRP?

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak robiłem według poradnika choć trochę mnie to zdziwiło bo na starszych modelach nie było takiej potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kult1991 na 2 poprzednich seriach (S7 i S8) jest tak samo. Coś Ci umyka i stąd problem.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, the_naturat_com napisał:

@kult1991 na 2 poprzednich seriach (S7 i S8) jest tak samo. Coś Ci umyka i stąd problem.

ok udało się zainstalowałem twrp oczywiście wystąpił bootloop ale zainstalowałem custom rom oraz kernel unlimite pie i szystko działa jak należy dziękuję za pomoc

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wienio48
    W dniu 9.09.2019 o 21:17, kult1991 napisał:

ok udało się zainstalowałem twrp oczywiście wystąpił bootloop ale zainstalowałem custom rom

Ale ściemniasz - jak wystąpił bootlop to w jaki sposób zainstalowałeś customa.

Bootlop występuje wtedy jak po instalacji TWRP uruchamiasz stocka - bo ten wykrywa odblokowany bootloader.

A więc po instalacji TWRP trzeba zrobić restart do TWRP i instalować customa, ewentualnie zainstalować magiska by zrootować stocka - 100 razy pisane.

TWRP odblokowuje bootloader, a rootuje magisk (w starszych wersjach SuperSu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wienio48 co ściemnia? On czy Ty?

1. Bootloop po instalacji jest wtedy, gdy nie zrobimy formatowania (nie czyszczenie - wipe, tylko formatowanie) partycji data. Bez tego system się nie uruchomi, bo partycja data ma 0KB.

2. Po instalacji TWRP można odpalić normalnie STOCK'a. Nie trzeba instalować Magisk czy wgrywać customu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi