Skocz do zawartości
bpm

Nokia 7.1 Karta pamięci jako pamięć wewnętrzna - czy to możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

bpm
    Napisano (edytowane)

Dzień dobry,

jestem nowy na forum i na początku pragnę się przywitać ze wszystkimi użytkownikami, zatem witam serdecznie :)

Posiadam Nokię 7.1 (3/32) od tygodnia i jak na razie jestem z niej zadowolony. Więcej nie będę się rozpisywać, bo nie o to chodzi w tym temacie.

Otóż, zastanawia mnie jedno, czy karta pamięci w tym telefonie może być sformatowana jako pamięć wewnętrzna? Pytam, ponieważ po włożeniu karty pamięci (SANDISK Ultra microSDXC 64GB A1) nie dostałem zapytania czy chcę używać karty jako pamięć przenośna na multimedia czy jako pamięć wewnętrzna. Jestem tym bardziej zdziwiony, bo instalując taką samą kartę w telefonie Nokia 5.1 taka informacja wyświetliła się od razu. W opcjach telefonu też nie ma takich ustawień.

Proszę użytkowników Nokii 7.1 o informacje w tej kwestii oraz dzięki za wszelkie info.

Edit: Dziś skontaktowałem się z pseudpomocą techniczną firmy Nokia poprzez czat. Dostałem do rozmowy kretynkę, która wmawiała mi w kółko to samo. Twierdziła, że pod Android 9 nie da się sformatować karty jako pamięć wewnętrzna. Więc jej tłumaczę, że przed chwilą sformatowałem kartę na Androidzie 9 tyle, że pod Nokią 5.1, więc Android to nie problem, a ta dalej swoje i wmawia mi, że formatowałem pod Android 8 a pod 9 się nie da. Pytanie powstaje takie, po co Ci ludzie tam siedzą jak nie mają pojęcia na temat jakiejkolwiek pomocy i zamiast mózgu używają kopiuj/wklej?

Edit2: Mam odpowiedź mailową od supportu Nokia. Ich odpowiedź... zresztą sami oceńcie:

"Nie ma możliwości sformatowania sd karty jako pamięci wewnętrznej dla Noki 7.1. Możliwe jest ustawienie karty SD tylko jako pamięci zewnętrznej. Wynika to z faktu, że karta SD ustawiona jako pamięć wewnętrzna po przypadkowym wyjęciu może zakłócić działanie systemu."

Byłem zadowolony z telefonu, nadal jestem, ale jak dla mnie takie coś deklasuje z miejsca ten telefon. W Nokii 5.1 się da, a w 7.1 już nie. Dziwne.

Odpowiedź już mam, ale jeżeli ktoś ma ochotę to zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez bpm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi