Skocz do zawartości
MamaMia

Nagrywanie rozmów na PIE - Natywne - Wgrywanie romu ILO

Rekomendowane odpowiedzi

jeronimo

Napisze krótko, nie powrócisz do softu 8.1 a tym bardziej nie wgrasz softu z csc ILO .

Nie zezwoli bootloader.

Musiałbyś czekac na soft dla ILO w takiej samej wersji, chodzi tutaj o tą numerację zaznaczoną na czerwono.

J530FXXU5CSH7

Soft ILO 8.1 ma J530FXWU4BSE1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co zrobić jak pojawi sie Izraelski soft 9.0. Wgram przez Odyna czy cos więcej potrzeba?

(Prosze sie na mnie nie irytować). Czytalem poprzedni watek zanim przeniosłeś moj post.
    Nie do konca wszystko ogarniam) Nie rozumiem dlaczego zmiana CSC, byłem pewien, że Odinem można zmieniać soft dowolnie ...

Edytowane przez MamaMia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Jak się pojawi soft ILO w wersji Pie 9 takiej jak masz np XEO to wtedy sciagasz i wgrywasz Odinem.

Tylko nie mam 100% pewności czy zmieni sie csc na ILO czy nie bedzie trzeba uzyc karty SIM izraelskiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88

Już Ci kolega @jeronimo napisał, że nie ma powrotu z 9 na 8.

Za kartą popatrz na eBay'u lub poszukaj Combination Firmware dla swojego modelu telefonu.

Rozmowy są nagrywane na kartę SD.

dodana zawartość

Godzinę temu, jeronimo napisał:

Tylko nie mam 100% pewności czy zmieni sie csc na ILO czy nie bedzie trzeba uzyc karty SIM izraelskiej

Będzie trzeba. Lub Combination Firmware  i RealTerm. Rom ILO jest tak samo jak XEO multi CSC: OXM, więc bez ingerencji zmieni mu się na taki jaki ma kraj zakupu telefonu czyli pewnie PL.

Edytowane przez zulu88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje :) Już o pewne rzeczy, o których nie miałem Pojęcia jestem mądrzejszy :) |(inni, którzy to czytają zapewne też). Szczerze jakbym to wszystko wiedział, przed wgraniem 9, to by jej nie wgrywał a od razu starał sie Izraelski wgrać.

Ja moze w zyciu max 10 razy soft zmieniałem (ale to na Huawei bylo i S3 mini). Inne telefony nawet bym nie dotknął :) Jako, ze moj juz po gwarancji to zrobiłem upgrade. Nie powiem, fajnie chodzi Andek 9 ale brak nagrywania.

Wytłumaczcie mi jeszcze proszę, o co chodzi z: (wy to wiecie, bo jak czyta sie Wasze wpisy to widać ze wiecie).
    1  Co to jest to CSC i dlaczego to trzeba zmieniac?
    2. Co to jest Combination Firmware ? Jak w Google wrzucam to cos tam gdzieś pisze, o sciaganiu tym blokady FRP (blokada konta Google).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@MamaMia

Kody CSC (Country Sale Code) - Kody poszczególnych regionów/ operatorów ( w danym kraju).

Wcale nie trzeba zmieniać jesli nie chce się z czyms kombinować.

Jesli Ty chcesz mieć nagrywanie natywne to w takim wypadku musisz zmienić kod csc, ponieważ tylko przy regionie np Izraelskim działa ta usługa.

W UE zablokowali mozliwośc nagrywania rozmów i dlatego w takim wypadku należy zmienić soft i kod csc na dany region, aby nagrywanie działało.

Szczegółowy opis kodów regionów masz np w tym temacie:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88
    9 godzin temu, MamaMia napisał:

2. Co to jest Combination Firmware ?

Jest to oprogramowanie serwisowe Samsunga. Wgrywa się je normalnie przez Odina, a następnie programem RealTerm zmienia CSC. Program nie jest po polsku i jest absolutnie nieintuicyjny ?.

Widzę, że masz lekkie kłopoty z ogarnięciem tego wszystkiego, więc lepiej jak dasz sobie spokój z tym sposobem zmiany CSC ?.

Pozostaje pytanie jak uruchomić nagrywanie natywne? Tak więc wyjścia są dwa i oba wymagają roota.

1. Root i edycja pliku cscfeature

2. Root i zmiana CSC (na np. ILO, INS, XXV, THL, MYM) przy pomocy aplikacji Phone INFO+

PS. Dodam tylko dla jasności, że zmiana CSC z Combination Firmware+RealTerm nie wymaga roota.

PS2. Z tego co widzę to dla Twojego telefonu nie ma żadnego romu z krajów które podałem (oprócz ILO) i które mają na 100% natywne nagrywanie, więc albo pozostaje Ci czekanie aż Izrael się zlituje i wypuści androida Pie, albo zostaje tylko sposób z edycją pliku cscfeature.xml po wcześniejszym roocie.

Edytowane przez zulu88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi