Skocz do zawartości
MamaMia

Nagrywanie rozmów na PIE - Natywne - Wgrywanie romu ILO

Rekomendowane odpowiedzi

Sami tez kiedyś nie ogarnialiście :) No Risk no Fun :)
    Na 90 % mniej wiecej wiem co trzeba zrobic :D
    Jak wyskoczy soft Izraelski z Andkiem 9 to go postaram sie wrzucic. Zapisałem sobie z forum co trzeba.

Combination Firmware tez znalazłem dla swojego telefonu.
    Czy natywne nagrywanie zapisze nagrania na karcie SD? W jakim formacie je nagrywa?
    Nagrywa wychodzące i przychodzące?
    Czy ma ktoś soft Izraelski i Play (chodzi mi o Wi Fi Calling)
    Czy
    Combination Firmware idzie samemu z softu wyciągnąć?
    Znalazłem tez poradnik na YT, jak gosciu usuwa blokade FRP Combination Firmware  (wyciaga tam jeszcze inne pliki z softu i wgrywa w telefon).
    Czy idzie taka blokadę zdejmować? (kolejna rzecz do nauczenia sie - może sie przyda kiedyś). Jesli tak, to trzeba wgrywać Combination Firmware  z blokadą jaka ma dany soft w telefonie np U3? Bo jak wgram Combination Firmware  z U5 to np nie wgram androida 8? Jak to wyglada?
    Wiem, troszke odskoczylem od tematu, ale dotyczy on Combination Firmware i jego szerokiego zastosowania :) I tak mnie duzo nauczyliście :D
    Wiedząc to co sie przez ostatni dni dowiedziałem (jakbym miał komuś zmieniać soft lub sobie) rozpisałbym wszystko za i przeciw z naciskiem co potrzebuje dana osoba i czy dany Android jest mu potrzebny. Majac tą wiedze co dziś. Szedł bym z 8.1 Play Na 8.1 ILO. A tak mam 9.0 XEO i czekam czy pojawi sie 9 ILO.
    Dzis piątek 13. Dziś nic nie pobieram i nie wgrywam. Nawet nie chce miec plikow z data 13 :D

Edytowane przez MamaMia
    Edycja tekstu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88
    2 godziny temu, MamaMia napisał:

Jak wyskoczy soft Izraelski z Andkiem 9 to go postaram sie wrzucic. Zapisałem sobie z forum co trzeba.
    Combination Firmware tez znalazłem dla swojego telefonu.

Pod Pie będziesz potrzebował nowego Combination.

Czy natywne nagrywanie zapisze nagrania na karcie SD? W jakim formacie je nagrywa?
    Nagrywa wychodzące i przychodzące?
    Czy ma ktoś soft Izraelski i Play (chodzi mi o Wi Fi Calling)

Tak. Zapisuje się na SD, ale jeśli chcesz możesz zmienić miejsce zapisu. Format m4a. Nagrywa wszystko. Inaczej nie miałoby to żadnego sensu. Miałem Playa i działało.

Czy Combination Firmware idzie samemu z softu wyciągnąć?

To jest soft naprawczy więc niby jak?

Reszty nie wiem, nie widziałem, nie znam się ?.

Edytowane przez zulu88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten Combination File do J5 2017 bedzie ok? https://firmwarex.net/samsung-j5-sm-j530f-combination-file-factory_sw/ ma U5Android 9 dla mojego telefonu jest z września tego roku, a Combination File z 2018 ale ma U5
    Bedzie ok? Czy jeszcze na coś uwage trzeba zwracać?Wiem, ze zadaje milion pińset sto dziewieńcset pytań, ale każdy kto to przeczyta, dużo się dowie i nauczy. Za każdą odpowiedź dziękuję w swoim imieniu, oraz tych co się doedukuja :)
    Jak mi sie uda soft zmienic, postaram sie poradnik zrobić :)

Edytowane przez MamaMia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88

Na obecną chwile jest ok. ale nie wiadomo co tam dla Izraelczyków wykombinują na Pie ?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, ze wszelkie zabawy z telefonem warto wcześniej poprzedzić robiąc backup. Mam jeszcze kilka pytań. Prosze te pytania może zostawić w tym wątku.
    Po tym co dowiedziałem się o sofci i jego zabezpieczeniach w mojej głowie pojawiły się wątpliwości. Lepiej zapytać jak coś zepsuć.
    Widziałem na YT jak ludzie rzekomo downgrade Androida 9 na 8.1 robili, ale teraz (po lekturze forum) widze, ze oba androidy miały ten sam poziom blokady U. Tego autor filmu nie wspomniał :) Ale chwała, że są fora i dobrzy ludzi co wytłumaczą. Moje zabawy z Odynem wczesniej byly tylko i wylacznie na Samsung S3 mini

1. Kopie systemu na karte SD zrobie tylko przez TWRP? - android plus ustawienia z aplikacjami (chodzi o to, ze instaluje co trzeba i robie kopie na karcie SD). Nastepnie, bawie sie instaluje rozne aplikacje testuje itp.Chce wrocic do tego co było, odtwarzam w trybie Recovery przez TWRP. Samsungowego takiego narzedzia nie widzialem.
    2. Czy instalacja TWRP to Root telefonu, czy też idzie to zrobić bez roota. Chce TWRP ale nie chce Roota.
    3. Czy wersja TWRP jest zależna od posiadanego Androida? Jesli tak, jak to dobierać? Na przykładzie poziomu blokady Android 8.1 vs 9
    4. Zalozmy, ze mam TWRP oraz androida 8.1 PLAY. Robie przez TWRP kopie zapasowa na SD i instaluje android 9 XEO ILO itp.
    Czy poprzez recowery z TWRP idzie powrócić do poprzedniej wersji Androida w tym przypadku 8.1? Czy jest to niemożliwe. Chodzi o to, ze chce sie pobawic pozmieniać systemy, ale okazuje sie, że co coś mi nie pasuje i chce tego co było wcześniej. Myk TWRP i mam z Androida 9 Android 8. Oczywiscie oba maja inne poziomy zabezpieczenia. 8.1 ma U4 a 9 U5. Czy TWRP pozwala powrocic do poprzedniej wersji.

Może dla Was te pytania będą śmieszne i dziecinne, ale dla mnie nie. Wielu ludzi nie wie. Na wielu instrukcjach tego nie podają. Pytam bo nie wiem, mam wątpliwości. Wole fachowców zapytać jak coś zepsuc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88

1. TWRP lub Samsungowa aplikacja Smart Switch.

2. Recovery TWRP to nie root. Dlaczego nie chcesz? Przydatna rzecz ?.

3. Dla każdego telefonu jest inne TWRP. Jeśli nie ma oryginalnego lub w dziale Twojego telefonu na forum to szukasz na XDA.

4. Nie próbowałem takich cudów, ale to raczej niemożliwe. Musisz czekać na odpowiedź kogoś mądrzejszego ?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i lipa z zabawy ... spacer.png

dodana zawartość

Zrobiłem tak (bez combination file)
    Wyciągnąłem karty sim oraz SD. Zrobiłem wipe, potem clear casche partition.
    Uruchamiam telefon, wybrałem Angielski Stany Zjednoczone. Włączyłem nagrywanie. Zmieniłem na Polski i jak narazie jest działa. Bawie sie testuje itp.
    Nie ma WiFi Calling w tym sofcie. U mnie nie ma... Dziwne jest ze pokazuje sie na startowym ekranie J5 Pro. Pobrałem do J530F soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla tych co będą wgrywać inny soft polecam wyciagnac katre (karty sim) sd itp. Zrobic wipe, potem wyczyscic casche partycji i wgrywać soft. Jezyk ustawić na Angielski Stany zjednoczone. Uruchomic system, potem pozmieniać sobie jezyk na Polski, oraz dodac krawiature Polską. Jezyki i klawiature idzie ustawic na nasz jezyk. Inne potem wywaliłem.
    W Sofcie Izraelskim ta metoda działa. Nagrania mozna zapisywac na karcie sd. Program Tworzy katalog Calls i tam sa nagrania. Moga sie wydawac ciche ale tutaj sugeruje przez inna apke słuchac jak standardowa. Jak wysylalem nagranie whatsapem, to lepiej sie sluchalo. Generalnie chodzi mi o to, ze kazda aplikacja inaczej odtwarza dzwiek.
    Mam Play. Nie działa mi na Izraelskim Wificalling. Mam J5 2017.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MamaMia karty SIM obowiązkowo. Karty pamięci nie trzeba. Reszta jest oczywista.

Nagrania u mnie są głośne i wyraźne.

WiFi Calling to usługa CSC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty

Jeśli jesteś w posiadaniu karty SIM z których tych państw powyżej to nie musisz wgrywać softu przez Odina. Softy na Izrael i Tajlandię są niemalże identyczne co XEO. Wystarczy że zrobisz powrót do fabryki z taką kartą w środku, telefon poprosi o ponowne uruchomienie i ustawi automatycznie obecny region (pierwsze CSC). Potem spokojnie możesz włożyć polską kartę SIM. Sprawdzone i wszystko działa.

Oto dowód. Telefon kolegi. Galaxy S10

Spoiler

8CB9C72D-68D9-4ED7-B40D-8837241B2A15.jpeg.d1220430ed7f9f873ce9e4a85eb93d18.jpeg

Jak widać karta SIM z Tajlandii :) Wkładając z powrotem polską kartę SIM telefon również poprosi o ponowne uruchomienie. To samo zrób w drugim slocie. Będzie wtedy 2x XEO. Nie rób znów do fabryki!

BTW: Możesz również zachować wszystkie dane w telefonie. Za pomocą SS przed takim „zabiegiem” zrób sobie backup. Potem po takim „zabiegu” spokojnie możesz sobie backup przywrócić :) 

Edytowane przez Wincenty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi