Skocz do zawartości
Enzo The Baker

Zmiana IOS na android z flagowcem - Huawei P30 PRO vs OnePlus 7/7T vs Samsung S10+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

stoję przed decyzją o wymianie mojego telefonu. Obecnie używam iphone’a 7, wcześniej też był to iphone 5S.

Nie ukrywam, że byłem/jestem zadowolony ze sprzętu Apple, jednak w dzisiejszych realiach po premierze nowego modelu 11 i cenach tego modelu oraz wcześniejszych przestaję widzieć sens wydawania tak dużych pieniędzy w stosunku do tego co oferują te telefony. Sprzętu z Androidem nie używałem długo, ale widzę jaki ogromny postęp wykonali producenci i jak mocno zwolnili tempo w Apple’u.

Telfonu używam bardzo standardowo - rozmowy, muzyka przez słuchawki oraz w samochodzie,  zdjęcia, internet.

Zwróciłem uwagę na trzy telefony:

Huawei p30 pro

Samsung s10+

Oneplus 7/7pro

Samsung wydaje się najbardziej uniwersalny, dobre aparaty, jest nawet jack 3,5mm, super ekran, lądowanie indukcyjne, przyzwoita bateria i raczej spokój na dwa może trzy lata jeśli chodzi o aktualizacje.

Huawei to znowu w mojej ocenie jeszcze bardziej kompletny sprzęt (no może oprócz jack’a). Super bateria, szybkie lądowanie, genialny aparat, również bardzo dobry ekran, może trochę tylko brakuje dźwięku stereo. Natomiast tutaj najbardziej martwi mnie kwestia aktualizacji Androida. Z tego co czytałem aktualizacja do „10” będzie niebawem, tylko co dalej? Czy nie okaże się ze to będzie ostatnia aktualizacja i zostanę ze starym systemem i telefon straci sporo na wartości np. Pod katem dalszej odsprzedaży. 

Oneplus 7, no tak wszyscy chwalą, podają jako wzór optymalizacji i szybkości działania praktycznie na równi z googlowymi Pixel’ami. Wydaje się to bardzo istotne, zwłaszcza po przesiadce z IOS. Parametry są super, brak tylko indukcyjnego ładowania i ip68. Na horyzoncie też za chwile premiera 7T i tutaj najbardziej widziałbym dla siebie Oneplus 7T. 

Jakie jest wasze zdanie i co radzicie? 

Wybrać Huawei p30 pro za to ze spełnia praktycznie wszystkie moje oczekiwania, tylko co z aktualizacjami?

Wybrać Oneplusa 7 lub 7T za komfort działania, szybkie aktualizacje i bardzo dobre opinie użytkowników. 

Wybrać Samsung s10+ jako najbezpieczniejszy wariant u dać sobie spokój z Chińczykami?

I tak na marginesie czy ktoś z Was przesiadł się z IOS znowu na androida po kilku latach używania iphone’a??

Edytowane przez Piwakk
    Poprawienie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pawlo421

Jeśli chodzi o zdjęcia tutaj P30 Pro wygrywa aparatem i baterią.. Ale z aktualizacjami może być różnie wszystko ma się wyjaśnic za kilka dni na premiere serii Mate 30androida 10 napewno dostanie ale dalej... :) więc tutaj upatrywał bym przewagę S10+ bo wsparcie na 2 lata zapewnione + 1 rok zabezpieczenia, bardzo dobre wykonanie, , głośniki, jack 3.5 i slot SD czego tamte modele nie mają :) OP 7 Pro nie ma tak dobrej bateri, brak ladowania indukcyjnego i aparat nie w czołówce ale nadrabia szybkim działaniem :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Mam S10+ ojciec P30PRO. Zdjęcia lepsze w Huawei. Im gorsze warunki tym większa przewaga chińskiego sprzętu. Wideo znów dużo lepsze w koreańskiej słuchawce. Lepiej w dłoni leży mi S10+. P30PRO przez peryskop jest grubszy i już inaczej się go trzyma. Ekran dużo bardziej podoba mi się w Samsungu. Odpalając dobry materiał ekran plus stereo z głośników robi genialną robotę. Bateria na plus u Chińczyków. Co do aktualizacji to na P30PRO już można pobierać testowe emui 10 na androidzie 10. U samsunga cisza. Pewnie dopiero pod koniec roku albo w przyszłym,nie zdziwię się jak info pojawi się przy okazji następcy S10+. 

Ładowanie zwrotne lepiej działa na samsungu. Smartwacha na S10+ przykładasz i działa. Na P30PRO jeszcze mi się nie udało trafić żeby ładowanie się rozpoczęło(sprawdzałem na dwóch sztukach).

Edytowane przez rybus85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odzew, w tym wypadku wiadomo, że każdy może mieć różne preferencje co do poszczególnych modeli i producentow. Nie ukrywam że huawei podszedł mi z tej trójki najbardziej, tylko czy w ogóle warto teraz wyłożyć 2,5k pln na telefon tej firmy? 

Z tym mam najwiecej wątpliwości, czy może warto teraz chwile poczekać i albo ceny na huawei’a jeszcze spadną lub wejdzie Oneplus 7T i to będzie najlepszy kompromis. Nie ukrywam że Samsung jest naprawdę porządnym sprzętem lecz tez najwiecej spotkałem opini ze te telefony najszybciej zwalniają z biegiem czasu, odnośnie baterii tez w przypadku Samsunga nie słyszałem zbyt wiele dobrych opinii.

Edytowane przez Enzo The Baker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Miałem S8+ i nie zwolnił po półtorej roku. Z ciekawości odpaliłem AnTuTu zanim sprzedałem i wynik był.zblizony do takiego jaki miałem gdy go kupiłem. Co do baterii to średnio u mnie 4-5h sot cały czas. 

Ta opinia to pozostałości po lagwizzie. Obecnie na OneUI jest bez porównania lepiej. 

Zresztą z baterią może być różnie. Jeden użytkuję telefon normalnie ktoś inny będzie katował. Wiadomo jak bateria będzie to znosić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

Z baterią w Samsungu trzeba się pogodzić, niestety taka jest cena porządnie dopracowanej i nie ubijającej w chamski sposób apek nakładki. Oxygen w OnePlusie również zabija apki, EMUI urządza wręcz rzeź w pamięci. Coś za coś.

Ostrzegam jednak, jeżeli kupisz Samsunga i polubisz się z OneUI (a pewnie tak) to może skończyć się na tym, że Samsung zagości u Ciebie na znacznie dłużej. Ja przeskoczyłem z S7 Edge, który nawet oneUI jeszcze nie miał, na Mi9 i na MIUI czuję ogromny krok wstecz. Wielu funkcji mi brakuje, wiele bardzo podstawowych rzeczy tutaj po prostu nie działa... To tak jakby porównywać jakąś Mauretanię ze Szwajcarią. Jeszcze w tym roku Mi9 leci na szrot gdzie jego miejsce i kupuję S10.

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1
    12 godzin temu, Enzo The Baker napisał:

czy może warto teraz chwile poczekać i albo ceny na huawei’a jeszcze spadną lub wejdzie Oneplus 7T

Czekać można w nieskończoność, bo cały czas coś nowego wchodzi i ceny spadają;)

12 godzin temu, Enzo The Baker napisał:

najwiecej spotkałem opini ze te telefony najszybciej zwalniają z biegiem czasu

To zazwyczaj opinie "znafców" którzy skończyli swoje przygody z Samsungiem lata temu, a nowsze mieli w ręce tylko w sklepie.

@neomagnet Co do ubijania to racja, nie miałem jeszcze tel. w którym apki trzymane byłyby tak długo w pamięci, podobnie z nakładką, próbowałem, LG, Huaweia, Sony i ta z Samsunga ma najlepszą równowagę między funkcjonalnością i szybkością.

Ta z Huaweia byłaby dla mnie ok, gdyby dodali kilka opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi