Skocz do zawartości
Gwozdek

Gdyby powstało ulepszone P30 Pro...

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Zazwyczaj w okresie jesiennym, jeden z konkurentów Huaweia - OnePlus przedstawia ulepszony wariant swojego flagowca.

Gdyby miał pojawić się (nazwa wymyślona na potrzeby tematu) P30 Pro T, co byście chcieli zobaczyć nowego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dioda powiadomień lub rozwiązanie podobne jak w Samsungu czyli animacja wokół przedniej kamery.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zaba44

Dla mnie największą bolączką jest czytnik lini papilarnych. Poprzednio miałem P10 i to był dla mnie ideał pod tym względem. Tutaj można tylko pomarzyć o takiej płynności. Chociaż na becie 10tki wydaje mi się że jest lepiej. Do tego obsługa 5G i można z telefonem zostać na dłużej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zaba44 po co 5g? 😂 Chyba tylko po to jak 4k w tv w kablówce czy na platformach cyfrowych 😁

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj jakie możliwości przyniesie sieć 5G, bo piszesz głupoty.
    Do streamingu w 4k wystarczy łączę 20 megabitow, 5G nic tu nie wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bbodex

Największa różnica w 5G względem 4G to x razy większa ilość obsługiwanych urządzeń przez nadajnik i zdecydowanie mniejsze opóźnienie sygnału, ping czy jak to tam nazywają.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Radziundzio znawca się znalazł 😉 mi poprostu chodziło o to, że zanim 5G zacznie funkcjonować tak jak chociażby H+ nie liczę 4g bo wyjeżdżając poza miasto 4G już też ma problem z zasięgiem 😉 to minie minimum 5lat żeby był wszędzie zasięg 5G 😉 bo co z tego, że będzie te 5G jak zasięg będzie minimalny 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To z tego że sieć lte ma ograniczona pojemność, która już w tej chwili jest na skraju wydajności a żyjemy w czasach kiedy lodówka i pralka jest podlaczona do internetu. Jak kolega wyżej Ci wytłumaczył, nie chodzi o prędkość w sieciach 5G, a o pojemnosc sieci.

Poza miastem i tak będziesz miał lte, tam 5G nie jest potrzebne, jest potrzebne w miastach, to się będzie działo już za chwilę. Zresztą ciężko by było na terenach słabo zurbanizowanych taka sieć zaimplementować, nadajniki maja mały zasieg, a niestety 5G wymaga ich dużego zagęszczenia.

Przy obecnym tempie rozwoju sieć 5G jest nam potrzeba żebyśmy w ogóle mieli internet mobilny! Jeżeli ktoś wymienia telefon co 2 lata i mieszka w dużej aglomeracji to kupowanie już teraz urządzenia z obsługą 5G ma jakies usprawiedliwienie.

P. S. Mam zwyczaj wypowiadania się w tematach w których mam jakąś wiedze i chętnie się nią dzielę. Inaczej się nie odzywam, dzięki temu nie narażam się na posmiewisko I nie muszę się bronić nazywając kogoś "znawcą" , rzecz w tym że takie próby wysmiania przedmówcy bez rzeczowych argumentów niestety tylko pogorszaja Twoja sytuację .

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Radziundzio ehh kolego ups przepraszam Panie kolego bo za chwilę jeszcze będzie, że nie jesteśmy na Ty 😉 też się nie bronię nazywając kogoś znawca ale jeżeli "zabolało" Cię to w jaki kolwiek sposób to sorry 😉 

Chodziło mi o co innego w mojej wypowiedzi. Chciałem poprostu pokazać jak wygląda u nas między innymi rozwój 4K czy Lte bo u mnie nawet z lte jest problem, a mieszkam (na całe szczęście, a nie w) 15km od Poznania i telefon już nie wie co robić czy może H+ czy może Lte. Będzie potrzebne 5G tak samo jak jest Lte potrzebne poza miastem bo u mnie np dużo osób korzysta z mobilnego internetu bo jest szybszy niż "kablowy", niby jest już światłowód w gminie ale jak ktoś już ma podpisaną umowę na mobilny to po co płacić kolejny raz za to "samo". Widzę ilość osób przeprowadzajacych się np. z Poznania do mnie na "wieś" i też już mają lodówki i pralki z internetem więc jak tak dalej pójdzie to i 5G będzie za mało 😉 ale tak jak już pisałem nie ma dobrego lte, a co dopiero 5G 😉 nie raz nawet w centrum jest słaby zasięg lte i telefon szuka h+. 

Nikogo tu nie chciałem obrazić czy coś poprostu wiem jak to u nas z rozwojem spraw technicznych wygląda.. Lte też trwało zanim zrobili zasięg taki jaki jest.. Pewnie od razy ceny operatorów pójdą w górę bo za darmo sieci nie wybudują nadajników do 5g 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętajcie że siedząc w domu i tak wasz telefon jak i lodówka nie wykorzysta 5G - potrzebny będzie wymiennik z anteną na zew. budynku. Mikrofale może przejdą przez amerykańskie domki z dykty, nasze mają inne ściany. Tak jak pisali przedmówcy, ta technologia będzie wykorzystywana w miejscach o dużym nagromadzeniu urządzeń (stadiony, centra miast) oraz wymagających precyzyjniejszego namierzania (autostrady). W standardzie jest kompatybilne z LTE i smartfony gł. będą na tym działały.

Nie rozumiem tylko jak można porównywać łącze GSM do netu po światłowodzie - opóźnienia i wydajność to zupełnie inne bajki. Pomijam jakieś śmieszne limity na GSM.

Jak dla mnie to P30Pro ma aktualnie wszystkie potrzebne funkcje - zmienił bym tylko ekran na płaski, bez tych zaokrągleń na bokach. Przydał by się jeszcze root 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi