Skocz do zawartości
chico

Sprzedaż S10+ a zdalna blokada findmyphone

Rekomendowane odpowiedzi

rybus85
    Napisano (edytowane)

A ja Ci mówię że nikt nie kupi S10+ normalny za więcej niż 2800zł. Nówkę z Play lub Orange kupujesz spokojnie poniżej 3000zł. A najbardziej śmieszą mnie ludzie którzy wystawiają półroczne używane za ponad 3000zł :facepalm:

Ja swojego szukałem prawie miesiąc. Ale szukałem innego koloru niż czarny. Czarnych jest mnóstwo nawet pojawiają się "strzały" za 2500zł nowe. Ja za zielonego nówkę dałem 2600zł. Dowód zakupu z Play. Debrand i mam spokój z dziadowskim Play. 

To że w sklepie zdzierstwo, złodziejstwo i okrutne marze robią cenę ponad 4000zł to nie wpływa na cenę na rynku. I tyle w temacie. Takie są niestety realia. Rynek rządzi się swoimi prawami. Chcesz sprzedać musisz opuścić i dostosować cenę do rynkowej. 

I tacy ludzie którzy jak piszesz kupili w sklepie i teraz chcą sprzedać i wołają za używkę więcej niż za nowy to się bujają ze sprzedażą. 

Co do VAT marża to ktoś się za to powinien zabrać i wyplenić te matactwo z rynku. 

Samsung z europejskiej dystrybucji spokojnie może być naprawiany w PL,pod warunkiem że wypełniona jest karta gwarancyjna i na dowodzie zakupu jest nr imei telefonu.

Edytowane przez rybus85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chico

Ja swojego kupiłem w Samsung Brand Store. Jak wystawiałem swoją używkę na OLX to wystawiłem za 2999 - zero zapytań. Napisalem do gościa co nówkę z Orange wystawił za 2900 i pytam dlaczego tak tanio, a on "cholernie tanio a i tak nie ma zainteresowania.." - taki jest rynek ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Leloo
    14 minut temu, rybus85 napisał:

A ja Ci mówię że nikt nie kupi S10+ normalny za więcej niż 2800zł. Nówkę z Play lub Orange kupujesz spokojnie poniżej 3000zł.

Tylko nie każdy chce kupić brandowany telefon oraz z ryzykiem, że jego pierwszy właściciel przestanie spłacać raty i zostanie zablokowany.

17 minut temu, rybus85 napisał:

Samsung z europejskiej dystrybucji spokojnie może być naprawiany w PL,pod warunkiem że wypełniona jest karta gwarancyjna i na dowodzie zakupu jest nr imei telefonu.

To jest oficjalne stanowisku serwisu? Jeszcze nigdy nie widziałem wypełnionej karty gwarancyjnej w fabrycznie zapakowanym sprzęcie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Taką dostałem kiedyś odpowiedź z serwisu.

Nie masz żadnego ryzyka biorąc telefon z Play lub Orange :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Leloo

Czyli nie jest to oficjalne stanowisko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie widziałeś wypełnionej karty bo jej nie dodają ;) to świadomy krok by wyeliminować z rynku bestceny, empiki i inne które sprzedają z europejskiej dystrybucji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Leloo

Karta gwarancyjna jest w każdym nowym egzemplarzu, ale nie jest wypełniania, bo nie jest to wymagane i wymagałoby otwarcia pudełka. Dla serwisu dowodem zakupu jest faktura VAT.

Faktura marża nie jest pierwotnym dokumentem zakupu. Równie dobrze ten telefon mógł przejść przez 10 pośredników, co właściwie ma miejsce, gdyż taka Bestcena nie jest oficjalnie sklepem tylko pośrednikiem sprzedaży. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Dlatego się kupuje od ludzi z przedłużenia umowy. Prosto, tanio i bezpiecznie.

Dlatego wyżej pisałem że faktury VAT marża powinny być z rynku wyeliminowane. 

Gwarancję na telefon z Europy masz normalnie ale musisz posiadać na sprzęt pełną fakturę VAT. Nie przysługuje Ci tylko wymiana na nowy po 3 naprawach ani zwrot gotówki. Jest to zapis ze strony Samsunga :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, snowqwer napisał:

Nigdy nie widziałeś wypełnionej karty bo jej nie dodają ;) to świadomy krok by wyeliminować z rynku bestceny, empiki i inne które sprzedają z europejskiej dystrybucji. 

W szoku byłem jak koleżanka kupiła S9+ z empiku i okazało się, że telefon z kodem dla Włoskiego Vodafone, który niby miał polskie menu, ale bez polskiej czcionki w klawiaturze Samsunga (ś, ć, ż, itd.).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Leloo
    22 godziny temu, andek.s napisał:

W szoku byłem jak koleżanka kupiła S9+ z empiku i okazało się, że telefon z kodem dla Włoskiego Vodafone, który niby miał polskie menu, ale bez polskiej czcionki w klawiaturze Samsunga (ś, ć, ż, itd.).

Empik też korzysta z usług pośredników. Trzeba się wczytać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi