Skocz do zawartości
ouuups

Częste przerywanie mikrofonu podczas rozmowy

Rekomendowane odpowiedzi

ouuups

Cześć,

Ostatnio przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych i przekazałem go komuś z rodziny. Po jakimś czasie zauważyliśmy, że podczas rozmowy mikrofon często przerywa. Czasem działa prawidłowo, ale przeważnie przerywa tak często, że nie można w ogóle zrozumieć rozmówcy. Zrobiłem test mikrofonu za pomocą Audio Loopback Control - *#0283# - i okazuje się, że ten sam problem występuje w dolnym, jak i górnym mikrofonie. Tak więc wykluczam kwestię uszkodzenia prawdopodobnie dwóch mikrofonów w jednym czasie (prawdopodobnie,  bo górny mikrofon mógłbyć uszkodzony wcześniej tylko o tym nie wiedziałem, bo raczej z niego nie korzystałem). Czy ktoś domyśla się co może być przyczyną? Telefon niestety nie jest już na gwarancji, a chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej przed oddaniem go do serwisu. Być może nie jest to wina hardwaru.

Aby zobrazować przerywanie, napiszę jak to mniej więcej wyglada - podczas testu, gdy zaczynam mówić, pierwszy wyraz jest zawsze wyraźny i po tym występuje nagle przerwa. Powtarza się to cały czas.

Można to porównać ze źle działającym filtrem szumu, ale telefon nie był w żaden sposób modyfikowany, więc to odpada. 

Edytowane przez Arkadiush
    doprecyzowałem nazwę tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ouuups zacznij od wgrania najnowszego oprogramowania na czysto Odinem. Być może problem jest software'owy..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi