Skocz do zawartości
Lipson47

Android Pie | Netflix rozdzielczość 720p mimo wsparcia dla 1080p

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, że w TEST PATTERNS na netflixie pokazuje mi rozdzielczość max 720p. W ustawieniach aplikacji natomiast widnieje zapis, że max jaki mogę odtworzyć to 1080p. Nie wspominając już o tym, że fajnie by było w 4k zważywszy na ekran 1440p. Ktoś coś? Może jest jakiś patch do magiska na to? Próbowałem jakieś liboemcrypto disabler ale to powoduje tylko wywalanie błędu w aplikacji. 

IMG_20191008_233437_BURST1.jpg

Edytowane przez Lipson47

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Lipson47 Jest to związane z certyfikacją urządzenia i kluczami Widevine DRM. Nie można tego obejść. Na telefonie max jakie może być to (również zależne od certyfikacji) 1080p, natomiast 4k jest przeznaczone tylko na wspierane TV oraz komputery.

dodana zawartość

Poszperałem trochę i znalazłem coś takiego. Nie wiem czy działa. Wcześniej temat był wrzucony do ogólnego działu Androida, teraz jest drugi w Poco - w pierwotnym wygasły linki (w razie gdybyś chciał poczytać https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/netflix-hd-ultrahd-ultrahd-dolby-5-1-l1-t3535349)

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/watch-netflix-hd-ultra-hd-poco-f1-t3840727

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lysolus Właśnie te różne spatchowane apki próbowałem i nic nie pomagały. Widevine DRM mam na L1, więc teoretycznie powinno być FHD. No nic, spróbuję wrócić do OREO, może będzie te FHD. Ten telefon teraz i tak mi ma służyć tylko do Netflixa, bo w moim nowym Redmi k20 pro to można max 540p co już całkowicie mnie drażni (DRM L3). 

edit

Trochę się bawiłem różnymi rzeczami i spadłem do Widevine L3, Próbowałem wgrywać ROM jeszcze raz, zablokowałem nawet bootloader - DRM dalej pozostaje L3. Czemu cholera, skoro wcześniej było L1. Teraz to już nawet na tym LG mam 540p w Netflix...

Edytowane przez Lipson47

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi