Skocz do zawartości
korpus66

Nie działają płatności mobilne przy użyciu NFC

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc. Jutro dam znać czy się udało :D 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Brak certyfikacji występuje na softach, które nie sa publicznie dostępne w OTA. Ja tak mam, użytkownicy P10 i P20 tak samo. Lekcja z tego płynie taka, że jak się chce mieć płatności telefonem, to nie ma co się bawić w wymuszanie najnowszych aktualizacji.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś w Tym jest ? fajnie że to wszystko stało się tak z dnia na dzień , bez jakiś aktualizacji czy i formacji prędzej ? nawet płatności Googla się nie aktualizowały prędzej ? zrobiło PYK! I nie zapłacisz w sklepie ?no życie , tak jak mówisz , tylko ota będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się wszystko zrobić. Telefonik działa i śmiga na .229 i NFC też działa! ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podajcie dokładny opis firmware do którego robiliście downgrade. Dodam do poradnika odpowiednią notkę ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Rafal560 Ja robiłem downgrade do wersji FullOTA z FF, numer kompilacji: 9.0.1.164(SP53C432E6R1P1). Gdy się to już zainstalowało, to wyszukało mi aktualizację do .173, później do Androida 9.1 i było to .215 i kolejna była już .229 z poprawkami z sierpnia, czyli na tą chwilę najnowszą dla nas. Ja normalnie wyszukałem aktualizację w telefonie poprzez aktualizator, ale można pobrać też w eRecovery.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@korpus66 , nie miałeś problemu z downgrade z 9.1 na 9.0? Miesiąc temu ucegliłem tak swojego. Na szczęście do odratowania przez zwykle eRecovery. Jeśli już miałbym robić downgrade to właśnie na jedną z pierwszych wersji 9.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Rafal560 Na początku zrobiłem downgrade chyba na 9.1.0.216, ale nie wyszukiwało mi żadnej aktualizacji, a w eRecovery wyskakiwał error... Więc postanowiłem zrobić downgrade na 9.0, wszystko się ładnie wgrało. Strasznie długo telefon wisiał na logo HUAWEI, już myślałem, że po telefonie, ale po kilku minutach uruchomił się ponownie i znowu wisiał na logo HUAWEI, ale kliknąłem tylko przycisk Power i po chwili wyskoczyło mi chyba recovery z zapytaniem czy zrobić wipe data/factory reset, wpisałem yes i telefon zaczął działać.

Z tego co wiem, to można robić downgrade z 9.1 do 9 i z 9 do 8. Może Ty wybrałeś jakiś inny soft? Mi się na szczęście udało, ale nie oznacza, że wszystkim będzie działać, więc nie biorę odpowiedzialności za jakiekolwiek uszkodzenia telefonu i każdy robi to na własną odpowiedzialność.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to się tylko cieszyć że działa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jeszcze że odświeżę lekko temat i dodam coś od siebie ? testowałem jedna rzecz i powiem tak ? nie trzeba robić downgrade do 9.0 wystarczy do wcześniejszej wersji od .229 czyli do .215 i już ? wszystko gra ? wiem że to żadna różnica niby, ale zawsze to pozostajemy przy 9.1 ? gdy zrobiłem downgrade do .216 to zapętliła mi się aktualizacja i ciągle ta sama wersję wygrywała , a jak zmieniłem na .220 to nie było rzadnej wykrywalnej wersji do aktualizacji, dopiero po przejrzeniu kilku postów na forum znalazłem numer wersji poprzedniej i gitara ? wgrałem ja ( czyli .215) reset ustawień, i sama się aktualizacja znalazła i działa ? tak jakby ktoś jeszcze szukał rozwiązania ? hehe

Edytowane przez Kamil Dębowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi