Skocz do zawartości
Fenek

Bardzo ciemne zdjęcia/filmy zrobione/nagrane w dzień.

Rekomendowane odpowiedzi

Fenek

Zauważyłem że mój aparat robi bardzo ciemne zdjęcia/filmy nawet w jasny dzień.

Np mam odpalony aparat i jest "jasno" na ekranie po czym zaczynam nagrywać film i z automatu się robi ciemnej przy nagrywaniu. I nagrany film też już jest ciemny pomimo że na zewnątrz było jasno. b111b497c7bfaf65399baca907fafd4a.jpg8f98afe210d6e4ae2ddfda9b13189089.jpg

TAPATALKNIETO

Edytowane przez Arkadiush
    poprawiłem czytelność postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem problemu, zdjęcia są zupełnie normalne... ciemniejsze partie mogą wynikać z faktu, że robisz je "pod słońce".

A tak przy okazji poprawnie naświetlanie zdjęcia przy różnym oświetleniu mają podobną jasność.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej zrób zdjęcie S9 i innym modelem żeby było porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arczi184

To naturalne zjawisko. Ustaw Tryb Auto, włączone AI. W ustawieniach wyłącz HDR. ostrość stuknij palcem na wybranym przez ciebie punkcie i będą fotki takie jak lubisz czyli ze starego telefonu. Niestety nadal telefon to nie lustrzanka i nie ma tak dużej rozpiętości tonalnej. iPhone trochę lepiej sobie z tym radzi i fotki są jasne ale niestety nie osiągniesz tego co w Samsungu czy huawei

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Remi_K

Akurat HDR w zdjęciach pod słońce zdecydowanie bym właśnie włączył, lub zostawił na auto...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arczi184
    W dniu 8.12.2019 o 08:54, Remi_K napisał:

Akurat HDR w zdjęciach pod słońce zdecydowanie bym właśnie włączył, lub zostawił na auto...

Bo?. Ten telefon sobie nie radzi z hdr. Obczai foty z najnowszego iphone to masz najlepsza rozpiętość totalna.  Niech wyłączy hdr ustawi ostrość danego punku i co? Niebo przepali? I co z tego ale nie będzie ciemnyc zdjęć i lepsza jakość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Remi_K

Ja tam akurat robię zdjęcia z HDR i przyznam, że wychodzą zdecydowanie lepiej pod słońce wg mnie, ale każdy ma prawo do własnego zdania i eksperymentów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi