Skocz do zawartości
Arcadio Antti Pćć

Polskie znaki diakrytyczne w SMS (Meizu M6T)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Otóż mam pewien problem, stary jak świat bo chodzi o polskie znaki (Ogonki) w SMS, aczkolwiek nie znalazłem odpowiedzi w żadnym z innych pytań na forum. 

Problem nie dotyczy bezpośrednio mnie, co kolegi, który zakupił w ostatnim czasie smartfon Meizu M6T. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 7.1 z Nakładką Flyme OS 6.3.4.7G (Global). 

Problem polega na tym, że nie można wysyłać SMS z polskimi znakami. Odbiorcy z automatu dostają wiadomość bez nich. Oczywiście, standardowo weszliśmy w ustawienia nakładkowej aplikacji do SMS w poszukiwaniu opcji "kodowania znaków", "tryb wprowadzenia" itp. niestety nie ma tam żadnej takiej opcji. Zmieniliśmy więc aplikację do sms/mms na "Wiadomości" od Google, odznaczylismy opcję "używaj prostych znaków" w ustawieniach i nic to nie pomogło. Identycznie jest w przypadku Textra SMS, w ustawieniach opcja "usuń znaki diakrytyczne" jest zaznaczona na "Nigdy". To samo się dzieje po aktywacji usługi SMS/MMS w Facebook Messenger. Przeszukaliśmy więc ustawienia w poszukiwaniu jakiejś opcji, która mogła by coś zmienić - niestety nic nie znaleźliśmy. Zmienialiśmy nawet klawiatura systemową na Gboard, Swiftkey itp. nie pomaga absolutnie nic. Zaznaczę dodatkowo, że w podglądzie wysłanych wiadomości sms mają polskie znaki, tak samo otrzymywane wiadomości.

Zna ktoś może jakieś rozwiązanie ? Bardzo proszę o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi