Skocz do zawartości
SparrowTasatir

Planuje zakup Samsung Galaxy Watch ale czy będzie współpracować z tel Huawei

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W najbliższym czasie planuję zakup zegarka Samsung Galaxy Watch (https://www.samsung.com/pl/wearables/galaxy-watch-r800/). Smartwach bardzo podoba mi się pod kątem funkcjonalności jak i wizualnie, dlatego też zdecydowałem się właśnie na niego. Dużo osób jednak mówiło mi, że mogą wystąpić problemy głównie dlatego ze nie posiadam telefonu Samsung. Jestem kompletnie ciemny w te klocki i nie za bardzo orientuje się w tym temacie stąd też ten temacik.

Posiadam telefon Huawei Y5 2018, wersja androida 8.1.0.

Za pół roku jestem w stanie wymienić telefon wiec w "razie w" nie jest dla mnie problemem zakupić za jakiś czas telefon samsung, chociaż nie ukrywam że prawdopodobnie w moje ręce wpadnie telefon Sony. Czy to, że są to różne marki może mieć jakiś szczególny wpływ na funkcjonowanie zegarka?

Próbowałem też skontaktować się z pomocą techniczną na stronie samsunga, ale tam dowiedziałem się tylko że "może byc problem z aktualizacjami w przyszłości i powiadomieniami z wiadomości"

Pozdrawiam cieplutko i dzięki za wszelaką pomoc.

Edytowane przez balwanekbuli
    Doprecyzowano temat - proszę lepiej opisywać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Największym problemem jeśli chodzi o zakup takiego zegarka i nie łączenia go z telefonem Samsunga to właśnie obsługa wiadomości. W zależności od modelu mogą występować problemy nawet z połączeniem go ze smartfonem. Jeśli już się uda to działanie wiadomości jest już naprawdę losowe. Aby zegarek działał w 100% jak należy potrzebna jest apka wiadomości od Samsunga. Jak wiadomo w Huaweiu takiej nie znajdziesz, więc mogą być problemy z odbieraniem powiadomień ( wysyłanie wiadomości itd prawdopodobnie wgl nie będzie działać). Zegarek najlepiej kup przez neta aby mieć 14 dni na zwrot, bo może zdarzyć się, że nie połączysz go z tym modelem. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam Huawei Mate 10 pro, wszystko działa jak należy wszystko przychodzi blyskawicznie na zegarek. Wiadomości czy to messenger czy sms, instagram, emaile :) zegarek od razu pokazuje jak ktos do nas dzwoni :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    benkas

Posiadam Watcha i P30 PRO, żadnych problemów. Mogę rozmawiać przez telefon, odpisywać na wiadomości, whatsupp itp. Mam listę kontaktów z telefonu na zegarku. Nic nie rozłącza. Działa sklep samsunga. Ogólnie polecam. Wszystko ok z takim połączeniem (zegarka z telefonem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laba

takze posiadam huawei p20 lite i wszystko smiga jak nalezy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi