Skocz do zawartości
Szczenka

Doinstalowanie języka polskiego do klawiatury ICS (bądź wybór alternatywnej klawiatury)

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi przeszkadza brak polskiego słownika w Galaxy Nexusie. Czy jest sposób na dogranie polskiego słownika do stockowej klawiatury? Nie miałbym nic przeciwko, żeby przy niej pozostać gdyby tylko nie brak słownika :/

Rozważam też zainstalowanie alternatywnej klawiatury - przez ostatnie lata bardzo przyzwyczaiłem się do klawiatury i świetnego słownika HTC (Hero, Desire), ale klawiatura http://forum.android.com.pl/f34/htc-ime-mod-by-jonasl-45280/ z tego, co widzę nie obsługuje tej rozdzielczości. Czy poza Swype, na którego wszyscy czekają, ktoś już testował jakieś alternatywy?

Zanim mnie zlinczujecie - tak szukałem odpowiedzi na forum, ale z tego co widziałem niewiele w tym temacie w kontekście Andka 4.0 jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sobie chwalę SwiftKey X (https://market.android.com/details?id=com.touchtype.swiftkey). Wersja tabletowa jest moją domyślną klawiaturą na XOOMie. Używałem jej na Desire przed pojawieniem się oficjalnego Swype'a z polskim słownikiem. Nie zauważyłem też żadnych problemów na Galaxy Nexusie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest juz nieoficjalny Swype, jak ktos chce to moge wrzucic na jakis serwer ale to piszcie pm.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom5

Najgorsze jest to, że nawet jeśli zainstalujesz klawiaturę z polskim słownikiem, to wstawienie do sms-a jakiegokolwiek polskiego słowa skraca limit wiadomości do poniżej 70 - chyba, że dana klawiatura ma opcję wymuszenia wysyłki sms-a w alfabecie GSM. A np. moja ulubiona SwiftKey tego nie ma. Z kolei pisanie bez słownika w drastyczny sposób obniża wydajność pisania. Szkoda, że polski język w tym zakresie nie jest oficjalnie wspierany w AOSP.

Trzeba by chyba jakoś zmobilizować polskich inżynierów pracujących w Google (a takich nie brakuje), żeby narobili trochę szumu wokół tematu to może się coś zmieni ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pprucia - wiem, że SwiftKey jest jedną z bardziej chwalonych i chyba przyszedł czas na jej przetestowanie :-)

@kara mustafa - to samo ze Swype, chętnie sprawdzę co mi bardziej podejdzie. Zaraz skrobnę PM.

Dzięki za rekomendacje.

@tom5 - no dawaj, z chęcią się zaangażuję w taką akcję - wiemy może o oficjalnym kanale kontaktu do takich uwag, jakieś fora Google'a? A co do ograniczenia ilości znaków, to to rzeczywiście trochę irytujące, ale jestem z tym dużo bardziej pogodzony niż z brakiem dobrego słownika :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klawiatura ICS wcale jakaś super nie jest. Polecam SwiftKey bo można używać kilka słowników na raz.

W dobie pakietów SMS wysyłanie ich z polskimi znakami nie powinno stwarzać problemów...

This message has been brought here by Galactic power of Nexus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kriss

Jeśli używacie zamiast domyślnej aplikacji go sms to w jej opcjach można ustawić wprarcie dla lokalnych języków, w tym polskiego. Wygląda to tak, że piszecie dowolną klawiaturą z polskimi znakami, a przy wysyłaniu go sms wycina ogonki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem po testach SwiftKey. Wiem, że ma ona wielu fanów, natomiast mi trochę brakuje większej ilości podpowiedzi niż tylko te trzy na górze.

Narazie pewnie przy niej zostanę, ale jakby ktoś znał sposób na doinstalowanie polskiego słownika do klawiatury ICS to będę wdzięczny za cynk. Jestem bardzo ciekawy jak ona by się sprawowała.

Z tym brakiem polskiego słownika jest o tyle dziwna sprawa, że przecież świetnie działa rozpoznawanie polskiej mowy, co wymaga na pewno wiele bardziej skomplikowanych słowników..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom5

SwiftKey będzie się z czasem stawać coraz skuteczniejsza, bo uczy się wyrazów i stylu pisania. Warto się pobawić ustawieniami (np. ja mam ustawiony szybki styl pisania) i dostosować do własnych preferencji.

Ten brak polskiego słownika w oryginalnej klawiaturze też mnie dziwi, w końcu to tylko baza wyrazów, na podstawie której klawiatura podpowiada/koryguje słowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, już to zauważyłem i rzeczywiście jest to wręcz imponujące. Żeby jej pomóc od razu dałem jej dostęp do mojego fb i gmaila.

Niech jeszcze tylko dodadzą skórkę pasująca stylem do ICS oraz więcej niż trzy propozycje i nie będę się już czepiał ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi