Skocz do zawartości
PoVerWoj

Kupno smart-fona na raty Media Markt itp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak wygląda zakup telefonu na raty w sklepach typu Media Markt/media expert itp?

Nie raz sa promocje na raty 0% RRSO 0%

Jakieś haczyki?

Czy można spłacić wcześniej (np 2 raty w ciągu jednego miesiąca?)

Co w przypadku nie zapłacenie(nie terminowa wpłata, jakieś kary itp?)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma haczyków przy ratach 0%. Jedyne co, to czasem konsultanci próbują wcisnąć dodatkowe ubezpieczenie rat, która jest w teorii dobrowolne i można go nie brać, ale w praktyce często system bankowy lubi odrzucać takie podanie o raty bez ubezpieczenia. Najprościej wtedy wziąć te ubezpieczenie, a później w ciągu tygodnia z niego bezkosztowo zrezygnować. 

Można spłacać szybciej, ważne, aby co miesiąc wpłacać przynajmniej wartość jednej raty. Trzeba pamiętać, że nadpłata spłaca raty od tyłu, więc wpłata co miesiąc musi być. Przyr opóźnieniu wpłaty dostajemy upomnienie i naliczają nam odsetki, idzie też informacja do BIKu, że nie płacimy terminowo rat.

Ogólnie raty 0% są dobrym sposobem na budowę historii kredytowej i nawet jeśli mamy całą kasę na sprzęt to warto brać na takie raty.

Edytowane przez fil_ftp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@fil_ftp Nie wiem do końca czy to prawda, ale znajomy się tym trochę interesuje i mówi że branie rat 0% nie liczy się lub nawet obniża zdolność kredytową. Nie chcę siać paniki, ale jeśli ktoś chce budować historię kredytową opartą na raty 0% to powinien zainteresować się tematem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Sprawdź sobie Sferis. Kiedyś brałem od nich telefon. Część gotówką a część na raty. Załatwione przez internet bez wychodzenia z domu w może 5 min.

Co do sklepów media itp,to na miejscu w sklepie możesz nie mieć rat 0%(kilka razy tak miałem),ale zamawiając przez internet już tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej wielkie dzięki Rozumiem ze licza sie tylko raty wiec możemy sprzęt sprzedać wcześniej ale musimy daje spłacać raty to oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 24.10.2019 o 09:09, Lysolus napisał:

@fil_ftp Nie wiem do końca czy to prawda, ale znajomy się tym trochę interesuje i mówi że branie rat 0% nie liczy się lub nawet obniża zdolność kredytową. Nie chcę siać paniki, ale jeśli ktoś chce budować historię kredytową opartą na raty 0% to powinien zainteresować się tematem. ;)

Nie jest to prawda. Do BIKu idzie tylko informacja, że wzięliśmy kredyt ratalny i że później regularnie go spłacamy. Brak tam informacji na jakich warunkach wzięliśmy dane raty. A każda pożyczka spłacana regularnie podwyższa nasza zdolność kredytową. Więc jak najbardziej można na tym budować historię kredytową. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi