Skocz do zawartości
Rataj233

Odblokowanie za pomocą twarzy - Jak ustawić by się nie odblokował przy zamkniętych oczach

Rekomendowane odpowiedzi

@rifek4_ może być. Wystarczy, że coś źle pójdzie w procesie instalacji. Ja na Twoim ROM'ie miałem błąd akcelerometru. Oczywiście to nie wina ROM'u. Repartycjonowanie STOCK'iem i ponowne wgranie załatwiło sprawę.

Na S7 Edge z resztą też miałem kiedyś podobną sytuację sytuację.

dodana zawartość

21 minut temu, rifek4_ napisał:

@Rataj233Żeby odblokować tęczówką trzeba przesunąć palcem, wiadomo że jest opcja żeby odblokowywało tęczówką od razu bez przesuwania ale ja nie chce tego włączać.

Ja w większości odblokowuję palcem, ale gdy już korzystam z inteligentnego odblokowywania to tylko tak. Chociażby w uchwycie samochodowym. Klikam w ekran, telefon mnie widzi i gotowe..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_
    Godzinę temu, the_naturat_com napisał:

@rifek4_ może być. Wystarczy, że coś źle pójdzie w procesie instalacji. Ja na Twoim ROM'ie miałem błąd akcelerometru. Oczywiście to nie wina ROM'u. Repartycjonowanie STOCK'iem i ponowne wgranie załatwiło sprawę.

Na S7 Edge z resztą też miałem kiedyś podobną sytuację sytuację.

dodana zawartość

Ja w większości odblokowuję palcem, ale gdy już korzystam z inteligentnego odblokowywania to tylko tak. Chociażby w uchwycie samochodowym. Klikam w ekran, telefon mnie widzi i gotowe..

W procesie instalacji raczej też nic źle nie może pójść jeśli wynik flashowania ROMu jest "OK" to wszystko jest wgrane poprawnie. Full-wipe pomaga na większość problemów ale takie jak błąd akcelerometru to sprawa samej kalibracji itd. Są do tego jakieś kody czy menu serwisowe, ale ja nigdy nie miałem problemu więc się z tym nie bawiłem. Wgranie stocka z opcją NAND erase i repartition po prostu wywala dosłownie wszystko, więc też "ustawienia kalibracji" itp (sam też często robiłem to na S7 gdy kombinowałem codziennie przy ROMie, 10 flashy na dzień itd)... Ale dla @Rataj233 to raczej nie pomoże. Choć warto spróbować ale tam to raczej kwestia hardware... Dużo ludzi już nawet na S8 miało problemy z czytnikiem linii papilarnych po paru cięższych upadkach telefonu, kolega wspomniał że kupił używkę i poprzedni właściciel sam mówił o tym problemie, no ale przecież nie powie że "telefon mu 'walnął' parę razy o ziemię" :P No ale tak czy tak warto przeflashować na nowo świeżo fona (czyli z nand erase i repartition w Odin3) przykładowo gdy kupiliśmy używany, na to dopiero TWRP i custom ROM.

Edytowane przez rifek4_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty

@Rataj233

Może nosisz okulary 😜❓A weź u siebie zobacz czy nie masz odznaczone opcji w Biometrii „Szybsze skanowanie” ?

@rifek4_

Ja używam „Inteligentne odblokowanie”. Jak wybudzam to potem trzeba przesunąć paluchem i wtedy skanuje tęczówkę, a gdy nie znajduje to twarz. U mnie niemalże jest błyskawiczne, no chyba że już późna pora dnia i jest zbyt ciemno to tu pomyśli trochę dłużej 🙂 Ps: noszę okulary

Edytowane przez Wincenty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Wincenty jaką masz metodę odblokowania, że musisz przeciągać przed użyciem inteligentnego skanowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty

@the_naturat_com
    Czy to znów Twój sarkazm ?

S9+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Wincenty nie. Chciałbym wiedzieć dlaczego trzeba "przesuwać". Ja tylko podświetlam ekran i skanuję twarz oraz tęczówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okularów nie noszę, a co robił poprzedni właściciel z telefonem to nie mam pojęcia, być może poprzedniemu właścicielowi spadł kilka razy

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

Co do tego odblokowania twarzą to było by spoko gdyby nie odblokowanie przy zamkniętych powiekach

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty
    8 godzin temu, the_naturat_com napisał:

@Wincenty nie. Chciałbym wiedzieć dlaczego trzeba "przesuwać". Ja tylko podświetlam ekran i skanuję twarz oraz tęczówki.

Ja nie wiem o co Ci chodzi? Masz ustawione tak, że po podświetleniu ekranu od razu odblokowuje telefon bez „przeciągania”.  

❓

Edytowane przez Wincenty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Wincenty właśnie o to, nie wiedziałem gdzie takie ustawienie jest, bo nigdy nie było mi potrzebne. Już znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rifek4_

W ustawieniach jest po prostu opcja że można odblokować bez przeciągania palcem albo po przeciągnięciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi