Skocz do zawartości
oko26

Brak możliwości włączenia Volte i Wifi - calling

Rekomendowane odpowiedzi

oko26
    Mam problem z s7 edge, w menu mam możliwość włączenie funkcji wifi-calling i Volte, ale mimo że włączę to ani jedna ani druga nie działa, ale dziwne jest to dlatego ze wcześniej wszystko działało. Zrobiłem wipe, nawet wgrałem przez odina system brandowany orange(OPV) to oczywiście nic nie dało, wróciłem z powrotem do xeo(bo taki miałem docelowo) i nic, włożyłem nawet inną usim w (orange to przy tej innej było jeszcze gorzej bo nie mogłem wo gule włączyć owych funkcji, były nie aktywne) niestety nic to nie dało. Dzwoniłem oczywiście do Orange w tej sprawie, uzyskałem info że funkcje są włączone na moim koncie, i że telefon jak najbardziej wspiera owe funkcje nie zależnie czy to brand czy to xeo... I teraz pozostaje mi wasza pomoc, może ktoś sie zmagał już z tym ?
    Edytowane przez Arkadiush
    doprecyzowałem temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@oko26 jakie miałeś CSC pierwotnie, jakie po wgraniu brandu, jakie jest obecnie? Sama zmiana softu nie jest istotna. CSC jest ważne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oko26

Pierwotnie XEO, po wygraniu softu Orange miałem  OPV (Sprawdzałem prog. Info samsung) teraz mam z powrotem xeo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami trzeba się z nimi po prostu skontaktować, żeby zresetowali ustawienia dla VoLTE i VoWiFi. Potem powinno zacząć działać, jeśli z CSC wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oko26

ale z tego co wiem z info z forum, teraz nie ma znaczenia czy opv czy xeo wszystko powinno działąć

dodana zawartość

A może przy wgrywaniu  roomu coś pochrzaniłem. Wgrywałem go przez odina przy użyciu plików: AP, BL, CP, CSC I dodawałem plik pit, ( taki sposób znalazłem na youtube) 

Przesyłam zrzut ekranu z CSC bo nie wiem czy tam wszystko jest ok

Screenshot_20191031-134953.jpg

dodana zawartość

dzwoniłem do sieci zrobili reset usług i niestety jak nie było tak niema  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Ale skąd takie przypuszczenia że nie działa wolte ani wifi calling?

Czy tylko dlatego że nie są widoczne ikonki na górnej belce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oko26

to że nie są widoczne to raz( bo były kiedyś widoczne jedna i druga) ale najważniejsza sprawa to wifi calling które to jest mi najbardziej potrzebne, mieszkam tam gdzie mieszkam i mam słaby zasięg kreska max dwie, a często tez spada tak ze nie mam możliwości wykonać połączeń, wtedy to powinienem wykonać je po wi-fi lalling, ale niestety ta funkcja po prostu nie działa 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz do biura obsługi klienta o zresetowanie ustawień VoLTE/VoWiFi. Jak nie podziała to będziemy dalej myśleli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oko26
    Napisano (edytowane)

już jestem po resetowaniu(pani powiedziała że ponowne włączenie po restarcie trwa do 24h więc już minęło 24h)  i to nic nie dało, kolejny raz wgrywałem przez odina system najnowszy OPV, nic to nie dało po czym wróciłem kolejny już raz do xeo i to niestety tez nie pomaga. Śrubowałem wgrać odinem system 7.0 ale niestety nie mogę zainstalować(błąd na samym początku, jaki bym nie próbował wgrać do tyłu) żadnego systemu do tyłu (starszego) co ciekawe u koleżanki na s7edge zakupionego w Norwegii wificalling działa i ma on norweski system. Ja widzę problem w samym telefonie, ale co nie mam pojęcia 

dodana zawartość

dodam ze owe systemy wgrywałem już kilka razy przez odina, niestety nic to nie dało. A może root i w jakiś sposób to się da zrobić z poziomu roota?(gwarancji juz nie mam wiec nie mam problemu z wgraniem roota

dodana zawartość

Screenshot_20191104-104158_Samsung Experience Home.jpg

Screenshot_20191104-104206_Phone.jpg

Screenshot_20191104-104230_Mobile networks.jpg

Screenshot_20191104-104307_Settings.jpg

Screenshot_20191031-134953.jpg

Edytowane przez oko26

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@oko26 sprawdź na innej karcie SIM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi