Skocz do zawartości
Marek7979

Tablet Samsung vs Chińczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam aktualnie tablet marki Blow 1gb ram 8gb pamieci , tablet używa córka tylko do gier , ilość gier i aplkacji jest ograniczona do minimum , pomimo tego tablet bardzo wolny , chciałbym zakupic nowy tablet  i tu dylemat , czy kupić np. Samsung tab 10.1  ,1gb ram , 16gb pamięci , czy może jakiś chiński np 8gb ram i 128 gb pamięci ? 

Patrzyć głownie na ram rom i szybkość procesora czy może jeszcze na coś ?

Zakup dla dziecka więc budżet ograniczony   , z telefonami Samsung miałem już styczność i zawsze wszystko działało ok , pytanie czy z takimi parametrami tablet też będzie płynnie działać  , czy może podobnie jak aktualny Blow ?

Na jakie jeszcze parametry patrzyć ,aby wybrać coś co będzie działać płynnie ?

Czy jest jakaś dobra apka żeby sprawdzić co spowalnia /jest nie wydajne w aktualnym tablecie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Godzinę temu, Marek7979 napisał:

jakiś chiński np 8gb ram i 128 gb pamięci ? 

Nie ma takiego(amerykanckiego również).

Mi Pad 4/4 plus 4/64 z Chin lub Huawei M5/M5 lite z Polski w zupełności wystarczą na 2~3 lata.

Samsung Tab A 3/32 również.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@Marek7979 ciężka sprawa. Miałem kontakt z super budżetowym tabletem i powiem że odradzam taki zakup. Dzieciaki używały tabletów Huawei , jeden był 8 calowy z LTE a drugi 10 calowy tylko z Wi-Fi. Obydwa tablety działały bardzo sprawnie (YouTube, proste gry). Niestety żaden z nich nie dostał aktualizacji.

Niestety tablety nie wytrzymały kontaktów z podłożem :-)*

Obecnie mam chińczyka , tablet marki Teclast P80 Pro z Androidem 7.0 - brak aktualizacji. Dzieciaki są zadowolone. Jest używany do YouTube i prostych gier.

Na podstawie własnych doświadczeń powiem że im więcej pamięci tym lepiej, czyli minimum 3GB / 32 GB. Jak najnowszą wersję Androida. Jeżeli chodzi o producenta. Producent sprawdzony - mniejsze problemy z urządzeniem.  Kupisz w jednym z dużych sklepów masz poczucie bezpieczeństwa (gwarancja -- może być różnie , ale śpisz spokojnie). Tutaj masz do wyboru Samsunga, Huawei'a  czy też Xiaomi, Asus , możesz zakupić coś z chińskich stron np.: Teclast , Pipo , Alldocube.

Musisz przekalkulować stosunek ceny do parametrów (lepiej wyposażone urządzenie będzie droższe , ale zapewni wyższy komfort obsługi) i coś wybrać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    50 minut temu, dzidexx napisał:

Nie ma takiego(amerykanckiego również).

Mi Pad 4/4 plus 4/64 z Chin lub Huawei M5/M5 lite z Polski w zupełności wystarczą na 2~3 lata.

Samsung Tab A 3/32 również.

Mylisz się ...

https://s.click.aliexpress.com/e/XQ5TzUz2x

dodana zawartość

@dapik1 a mógłbyś wyjaśnić po co mi te aktualizacje ,jak działa dobrze to po co ?

Pytanie jeszcze dlaczego jeden tablet jest sprzedawany z android 7.0 , a drugi np. z android 9.0 , kwestia wydajności urządzenia ,czy może producent musi płacić za konkretną wersje systemu ?

Co do kalkulacji to trudna sprawa bo , aktualny tablet (powony jak żółw) 1gb ram 8gb rom  ,tablet samsung 1gb ram, 16gb rom  (370 zł na portalu aukcyjnym) , więc obawiam że będzie tak samo działać ...

U chińczyków 8gb ram ,128gb  rom , (360zł) więc 8 x więcej wszystkiego ,pytanie czy te chińskie parametry mają się do rzeczywistości ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    44 minuty temu, Marek7979 napisał:

Mylisz się ...

Popraw link lub napisz nazwę modelu. Chętnie się dowiem czegoś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 minuty temu, dzidexx napisał:

Popraw link lub napisz nazwę modelu. Chętnie się dowiem czegoś nowego.

347,48 zł 28%OFF | 10.1 cala Tablet PC 2.5D szkło hartowane 4G telefon Android 9.0 dziesięć rdzeń 8GB RAM 128GB ROM 8.0MP IPS Wi-Fi karty tablety PC https://s.click.aliexpress.com/e/XQ5TzUz2x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Znalazłem Anry X20, mimo wszystko nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@Marek7979 ciekawy ten tablet. Moim zdaniem ma dwa haczyki. Pierwszy - nie udało mi się wypatrzeć jaki procesor napędza to urządzenie. Drugi to cena . Trzeba poczekać kilka dni na tą cenę. Ciekawe ile będzie sztuk?

Lepiej kupić tablet z nowszą wersję niż starszą wersją systemu. Podejrzewam że producent tego tabletu nie oferuje takiego wsparcia gdzie na starszej wersji Androida można mieć nowe funkcje dzięki nakładce MIUI ( Xiaomi ).

P.S. Linki do tego co kiedyś tam kupiłem. Różnice są niewielkie ??? Pamięć, rozdzielczość i ... HDMI.

https://m-pl.gearbest.com/tablet-pcs/pp_009463653105.html?wid=1433363

https://m-pl.gearbest.com/tablet-pcs/pp_009799152192.html?wid=1433363

Dzisiaj kupiłbym inny model .

Wysłane z Mi A1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dapik1  Cena to ok 700zł, procesor to Mediatek MTK Helio X20, bardzo dobry procek... W 2016 roku. Cenowo jest ok, ale czy te 8Gb da coś więcej, niż MTK Helio P70 i 4Gb ramu, nie sądze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    7 minut temu, dapik1 napisał:

nie udało mi się wypatrzeć jaki procesor napędza to urządzenie

Zdjęcia w opiniach kupujących.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi