Skocz do zawartości
garyfisherka

OnePlus 7T Pro - pytania przed zakupem/pytania nowego użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przesiadł się ktoś z op 7 pro na po 7t pro ? Czuć jakąś różnicę ?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lewy.

Podpowiedzcie :).

Kusi mnie 7T swoją ceną i procesorem. Porównałem jednak go na żywo z 7T Pro i nie przeszkadza mi aż tak bardzo zagięty wyświetlacz, a jednak telefon wygląda nieco nowocześniej, sęk w tym, że nie przemawia do mnie kolor i tutaj rodzi się kwestia kupna 7 Pro w kolorze czarnym, ale jest on tylko niewiele tańszy niż 7T Pro, a jednak starszy, minimalnie słabszy. Jak się ma 7 Pro w wersji 6GB? Tutaj już cena jest ok, ale jednak telefon nieco okrojony...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

Tracisz tylko tryb makro, parę fpsów w grach i minimalnie szybsze ładowanie, czyli tak na prawdę nic. ;) tzn. wiesz jak nie przeszkadza Ci kolor to lepiej te rzeczy mieć niż nie mieć, no ale jak podoba Ci się czarny to bym się nie zastanawiał i brał 8/256. Różnicy w codziennym użytkowaniu nie poczujesz a na kolor będziesz się ciągle patrzył. xD

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lewy.

Tak, tylko boli nieco to, że tylko 100zł więcej wydane, a jednak najnowszy sprzęt. No, ale koloru nie zmienię :(, a co myślisz o 6/128?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak
    Napisano (edytowane)

Też spójrz na ogólny support, może nasze forum nie jest miarodajne, ale coś tam daje do myślenia. Zobacz ile jest tematów i ogólny ruch w dziale o 7 pro a jaki tu. Niby te same telefony i pod względem softu i modyfikacji powinno wszystko być podobnie no ale już dedykowane akcesoria i podobne rzeczy - może być różnie. ;)

Co do 6gb RAMu to napiszę tak: zależy jak korzystasz z telefonu. Jeśli lubisz multitasking, przełączenie się między kilkoma apkami, trzymanie większej ilości kart w przeglądarce, granie to brałbym 8gb zdecydowanie. Jeśli korzystasz jak ja, czyli odruchowo już czyścisz wszystko z pamięci, używasz w jednej chwili jedej-dwóch apek (np. messenger i otwarcie jakiegoś linku albo allegro i aplikacja banku) to powinno 6gb wystarczyć. Korzystałem tak na OP 5 i 5t i nigdy mi tego RAMu nie brakowało, apki się nie przeładowywały. ;)

----

Albo walnij skina na telefon, też jakieś wyjście z sytuacji. ;)

Edytowane przez tolak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko że op 7t pro jest świeżym telefonem i ruch też przez to jest mniejszy. Ja też zastanawiam się czy dołożyć do op 7t Pro czy kupić op 7 pro almond bo mi się bardziej podoba default_smile.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lewy.
    Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedź. Chyba jednak wolę mieć ten komfort w postaci 8GB ram, może 6 by starczyło... pewnie i tak. I chyba jednak pójdę w starszy model, ale czarny.

@gary - czyli ten sam dylemat, daj znać co zrobisz :).

BTW. To, że 90Hz to inna liga - wiadome. Ale powrót do 60Hz jest jeszcze bardziej bolesny niż może się wydawać :).

Edytowane przez lewy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

@garyfisherka trzeci powrót do Oneplusa? Szkoda sensu i tak zaraz coś innego Cię zainteresuje. 😜

A co do ruchu na forum i że telefon świeży to nie zgodzę się, od początku śledzę dział z 7 pro i tam było zdecydowanie, zdecydowanie lepiej. Po prostu OP wydał ten telefon na siłę, w sumie nie wiadomo po co (pewnie marketing). Podobnie jak zwykłą 7 parę miesięcy temu - prawie niczym się nie różniła od 6T przez co wiele osób zdecydowało się wtedy na 7pro. No i teraz 7t i 7t pro jest jedynie kierowany do jakiejś tam wąskiej grupy osób co natkną się przypadkiem na Oneplusa i kupią ostatni najnowszy model, ewentualnie równie wąskiej grupy co z uparciem czekała na modele z dopiskiem T. Fani marki i osoby które od początku śledziły temat wzięły 7pro i tyle, nie mają potrzeby wymieniać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może masz rację. Ale jeśli ktoś weźmie op 7 t Pro to I tak moze się radzić w temacie op 7 pro bo to praktycznie identyczne telefony

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

A to jak najbardziej prawda, w ogóle nie widzę sensu wydzielać oddzielnego działu dla 7t pro bo będzie martwy. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi