Skocz do zawartości
okmiwww1987

Synchronizacja powiadomień + aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

nie wiem, czy wybrałem dobrą kategorię na takie pytanie? Jeżeli nie to z góry przepraszam... 

Jeżeli tak to już piszę co mnie interesuje i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mi podpowie, pomoże.

PYTANIA:

Przechodząc z apple pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się "w oczy" jest brak synchronizacji powiadomień między telefonem, tabletem, nie wspominając już laptopem. Sprawdzałem dwie aplikacje, ale efekt był mizerny. Czy kogoś jeszcze to denerwuje i udało mu się poradzić z tym problemem? Chodzi o to, że odmaczając coś na jednym urządzeniu powiadomienie znika też z drugiego, najlepiej z każdego podpiętego pod konto google.

Drugie moje pytanie, to czy na androidzie można zrobić tak, że po ukryciu aplikacji, gdy ją przywracamy aplikacja jest w tym samym miejscu w którym została wyłączona? Chodzi o to, że jak wchodzę do dysku google do entego podkatalogu to po zminimalizowaniu i przywróceniu jestem w tym samym miejscu, anie zaczynam kopania w katalogach od głównego widoku dysku.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi, linki do tematów z takimi problemami (jeżeli przegapiłem podczas szukania).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    .andy

Do zarządzania powiadomieniami i nie tylko z poziomu komputera używam KDEConnect. Są też inne jak np. https://web.airdroid.com.

W dniu 7.11.2019 o 20:44, okmiwww1987 napisał:

Drugie moje pytanie, to czy na androidzie można zrobić tak, że po ukryciu aplikacji, gdy ją przywracamy aplikacja jest w tym samym miejscu w którym została wyłączona? Chodzi o to, że jak wchodzę do dysku google do entego podkatalogu to po zminimalizowaniu i przywróceniu jestem w tym samym miejscu, anie zaczynam kopania w katalogach od głównego widoku dysku.

Zrobiłem teraz test. Uruchomiłem Dysk Google, wszedłem do jakiegoś folderu, zminimalizowałe, otworzyłem trzy aplikacje i ponownie dysk. Dysk się "zmaksymalizowal" do tego samego miejsca nie uruchamiając ponownie.

Powtórzyłem test aby Android zamknął dysk czyli otworzyłem wiele aplikacji po nim i potem Android uruchomił go ponownie od zera ale dalej do katalogu w którym byłem minimalizoując aplikację.

Być może to kwestia Huaweii. Nie od dziś wiadomo, że te smartfony mają bardzo restrykcyjnie ustawione zarządzanie pamięcią i wycinają aplikację jak im popadnie. Może to tego powód?

Co do synchronizacji powiadomień między urządzeniami to chyba tego nie ma Android.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi