Skocz do zawartości
Xawi6

IPhone XR, P30 Pro, S10e, S9+ czy G8 Thinq

Rekomendowane odpowiedzi

Xawi6

Witam, w najbliższym czasie przedłużam umowę i mam do wyboru telefony jak w temacie :) Obecnie od 1,5 roku używam LG G6, prędzej było G3. Telefon biorę na przynajmniej najbliższe 1.5 roku, także chcę aby w tym czasie był nadal świeży oraz nie zwieszał się. Telefonu głównie używam do przeglądania internetu, oglądania youtube oraz słuchania muzyki, zależy mi także na lepszych zdjęciach niż mam w G6. Nigdy nie miałem jeszcze telefonu od Apple'a, warto iść w tym kierunku? Dzięki z góry za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do przeglądania internetu wszystkie będą OK, to samo yt, wiadomo większy ekran to większa przyjemność z oglądania ale ciaśniejsze spodnie i gorszy chwyt, coś za coś.

słuchanie muzyki na słuchawkach bt bez znaczenia jeśli masz dobrej klasy słuchawki, po kablu najlepiej będą grały samsungi z dolby atmos oraz iPhone. Co do zdjęć to P30 pro zdecydowanie. Wg mnie z androida wybór padłby na P30 pro a jak chcesz spróbować ajfona to XR będzie też fajnym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1
    19 minut temu, little.big.conversation napisał:

słuchanie muzyki na słuchawkach bt bez znaczenia

Niestety ma znaczenie. Samsungi mają procesor Exynosa, który nie wspiera kodeka audio AptxHD. Dlatego trzeba na to uważać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 minuty temu, spec-naz1 napisał:

Niestety ma znaczenie. Samsungi mają procesor Exynosa, który nie wspiera kodeka audio AptxHD. Dlatego trzeba na to uważać

Nie przesadzaj exynosy samsunga wspierają kodek Aptx a różnice pomiędzy HD są ledwo słyszalne i to przy jakości audio hi-fi.

dodana zawartość

6 minut temu, spec-naz1 napisał:

iPhone nie mają nawet Aptx tylko aac i grają świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@little.big.conversation Widać, że piszesz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia:)

Skoro ty nie słyszysz różnicy między utworami granymi w przepustowości 352 a 576kbps, to nie oznacza, że inni nie usłyszą.

Jak pisałem różnica jest a Exynos nie ma wsparcia dla kodeka w wersji hi-res. Poza tym, AAC w Iphonach działa całkowicie inaczej niż na androidzie i tam benefity są o wiele większe niż na androidzie, gdzie są praktycznie zerowe.

Tutaj jest wszystko rewelacyjnie wyjaśnione: https://www.soundguys.com/understanding-bluetooth-codecs-15352/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xawi6

Na początku byłem zdecydowany na P30 Pro, jednak im dłużej czytam fora to większy mętlik w głowie. Niby ma najlepszy aparat i baterie, jednak nie wiem czy za 2 lata będzie dalej wspierany, dlatego zacząłem brac pod uwagę XR. S10e czy S9+ jak się ma przy XR?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 8.11.2019 o 21:56, spec-naz1 napisał:

@little.big.conversation Widać, że piszesz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia:)

Skoro ty nie słyszysz różnicy między utworami granymi w przepustowości 352 a 576kbps, to nie oznacza, że inni nie usłyszą.

Jak pisałem różnica jest a Exynos nie ma wsparcia dla kodeka w wersji hi-res. Poza tym, AAC w Iphonach działa całkowicie inaczej niż na androidzie i tam benefity są o wiele większe niż na androidzie, gdzie są praktycznie zerowe.

Tutaj jest wszystko rewelacyjnie wyjaśnione: https://www.soundguys.com/understanding-bluetooth-codecs-15352/

Miałem okazję i przyjemność odsłuchać audio ze słuchawek z Aptx i AptxHD dla porównania z podcastów Tidala w wersji hi-fi i ja nie odczuwałem różnicy w jakości audio, może nie jestem audiofilem? obok mnie byli moi znajomi i osoby pracujące w sklepie które również nie słyszały różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xawi6
    Napisano (edytowane)

Poczytałem trochę w internecie i ostatecznie myśle nad IPhone 11, P30 Pro i S9+. Warto dopłacić te 600zł do IPhone11? Zależy mi aby telefon był jak najpłynniejszy i wytrzymały. Miałem w ręku używane S9+ i XR i ten drugi wydawał sie dużo płynniejszy. Męczy mnie ten P30 Pro, bo cena niższa i ma dobre opinie, ale nie wydaje sie taki solidny jak Iphone i mam obawy czy Huawei za 2 lata będzie nadal świetnie działał - bo właśnie to mnie irytuje w obecnym G6 który przy wyjściu z domu w chłodniejszy dzień potrafi się sam wyłączyć i nagle rozładować do 0% przy stanie 30% :)

Edytowane przez Xawi6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto.
    11 będzie wspierana przez najbliższe 4-5 lat, po drugie zobacz sobie jak np. dziś działa 3 letni 7 Plus, wciąż bardzo dobrze. 

Po drugie 11 można wyrwać w dobrej cenie.

Ja wczoraj kupiłem 11 128GB Black za 2850 :)
    Na początku października taka samą tylko 64GB za równe 3000.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xawi6

U mnie tylko ceny z Playa w gre wchodzą bo biorę telefon poprzez przedłużenie umowy. IP 11 w najbliższe 2 lata powinien chyba najmniej stracić na wartości? I myśle że warto go wziąźć mimo braku OLED-a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi