Skocz do zawartości
Chester112

Dziwny efekt na tapecie ekranu blokady przy użyciu odcisku palca i niskiej jasności ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia jestem szczęśliwym użytkownikiem OnePlusa 7T Pro - telefon działa super jednak ciekawi mnie jeden dziwny efekt. Po przejściu na ekran blokady gdzie występuje miejsce na przyłożenie palca (czujnik) i gdy telefon jest na dość niskiej jasności wyświetlacza (<30% około albo i mniej) to na zdjęcie na ekranie blokady nakładany jest jakiś dziwny efekt, który całkowicie zmienia kolory zdjęcia blokady. Dosyć ciężko mi to wyjaśnić słowami, a robiąc screena ekranu blokady tego nie widać ? (być może dlatego że efekt trwa bardzo krótko) . Może to być związane ze specyfiką ekranu Amoled i jednoczesnym (dosyć silnym) podświetlaniu czytnika linii papilarnych? Ktoś zauważył coś podobnego u siebie? Chcę zlikwidować z głowy myśl, że to coś z moim ekranem jest nie tak (hardwarowo). Czekam na opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy w takim razie mógłbyś nagrać filmik innym telefonem i wrzucić tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@macfanpl właśnie próbowałem nagrać to innym telefonem - jednak jasność ekranu wtedy jest tak niska że nic nie widać na filmie prawie. Za to gołym okiem widać od razu. Na screenach też nic nie widać ?. Nie przeszkadza mi to za bardzo jednak wolałbym uniknąć wady wyświetlacza.

@EDIT

To chyba specyfika działania ekranu typu AMOLED - przy niskich jasnościach ekran wyłącza coraz więcej pikseli co może dawać taki efekt. No nic, problem chyba rozwiązany. Przestraszyłem się trochę gdyż jest to mój pierwszy tego typu ekran (wcześniej same LCD). Jakby ktoś miał coś do dodania to zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez Chester112

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KarmiPL

U mnie na 7 Pro nie jestem w stanie nic zauważyć, nie jestem pewien czy ekrany w T i bez są te same czy nie, ale jedyne co widzę to maksymalna jasność w miejscu zielonego kółka na odcisk palca i animacja wokół, cała reszta pozostaje bez zmian, na niskiej jasności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

U mnie na dwóch 7 pro też jest ten efekt na niskiej jasności. Ten typ tak ma pewnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tolak ogarnąłeś z mojego opisu o co mi chodzi? :P brawo :D jest takie mignięcie na chwilę albo zmienienie kolorów przy niskiej jasności :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

@Chester112 wiem o co chodzi, bo pierwszego dnia się przestraszyłem, że wyświetlacz się psuje. xD przy niskiej jasności wpada w zieleń obraz przy ekranie blokady. Nie na każdych tapetach też to widać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tolak w takim razie jest to jakaś wada ekranu (hardware) czy nie? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@Chester112 A nie masz czasem włączonej opcji z laboratorium OP? Przyciemnianie DC może niby się objawiać zmianami w kolorach przy niskiej jasności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

@spec-naz1 to nie to, ja mam wyłączone a wraz się pojawia. ;)

@Chester112 ja to tłumaczę sobie że czytnik używa zielonych pixeli do podświetlenia palca, a na niskiej jasności zielone są jakoś intensywniej podświetlane i przekłamuje kolory. Zauważ, że to tylko jest na podświetlonym czytniku, wystarczy, że delikatnie ściągniesz belkę z góry żeby podświetlenie znikło i już gra gitara. ;) Tak samo jak w opcjach włączysz, że można blokować telefon na pin przyciskiem power... wtedy czytnik robi się nieaktywny i też już nie ma tego efektu. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi