Skocz do zawartości
Chester112

Dziwny efekt na tapecie ekranu blokady przy użyciu odcisku palca i niskiej jasności ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

@spec-naz1 mam to wyłączone.

@tolak też sobie to tłumaczę działaniem skanera odcisków palca :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Żadne tłumaczenie. To jest zwyczajnie bug i powinni to naprawić. Zresztą, na Pie chyba tego nie było i czytnik palca działał tak samo. Ekran może wyświetlać każdy obraz, nie ma żadnego „zabierania pikseli”.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

Było na Pie, bo od razu to zauważyłem po wyjęciu z pudełka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Hmm mi na Pie chyba się nie zdarzało, ale teraz już w 100% pewny nie jestem.

dodana zawartość

Ok więc znam prawdziwy powód. Kojarzycie takie przyciemnienie ekranu, overlay gdy autoryzujecie coś odciskiem palca w jakiejś aplikacji? Np logowanie odciskiem palca do aplikacji banku. Oprócz samego podświetlenia miejsca, gdzie w ekranie znajduje się sensor, jest jeszcze takie żółte przyciemnienie ekranu, całego. Wygląda na to, że taki sam overlay jest też nakładany na ekran blokady, co koliduje ze standardowym przyciemnieniem ekranu blokady, jakie jest zawsze w Androidzie. W ten sposób powstaje ten paskudny efekt. Oczywiście, jest to bug i szkoda, że już kolejna aktualizacja tego nie naprawiła

Edytowane przez giaur500
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@giaur500 tak, to samo występuje za każdym razem gdy używany jest odcisk palca. Można to jakoś zgłosić do OP? Oni na to zwracają uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam efekt u siebie- górna połowa ekranu jest czarna, natomiast dolna z czytnikiem ma widoczną tapetę. Obie połowy są jeszcze dodatkowo rozdzielone jakąś fioletową poświatą, który wygląda jakby ekran się rozlał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@szczurx to aż tak źle jak Ty chyba nie mam - mam tylko taki dziwny efekt jak opisałem w pierwszym poście. Teraz chyba się już do niego przyzwyczaiłem :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi