Skocz do zawartości
pazday

Kupno Xiaomi w Chinach

Rekomendowane odpowiedzi

pazday

Cześć. Niedługo będę chciał kupić Xiaomi Mi9 albo Mi9t Pro z aliexpress czy innego gerbesta. Czytałem, że najlepiej kupować przez PayPala z kartą Revolut. Żeby wszystko poszło dobrze, stworzę listę kroków i będę was prosił o weryfikację, czy aby na pewno wszystko dobrze zrobiłem.

1. Założyłem konto na Revolut.

2. Zasiliłem je z karty debetowej Visa kwotą 20 zł (później doładuję więcej)

3. Utworzyłem wirtualną kartę Revolut VISA.

4. Utworzyłem konto na PayPalu.

5. Do PayPala podpiąłem kartę Revolut, po czym ustawiłem ją jako Preferowane źródło finansowania

6. W PayPalu wszedłem w: Ustawienia -> Ustawienia płatności -> Zarządzaj płatnościami automatycznymi -> Zarządzaj źródłami finansowania płatności -> Opcje przeliczenia (przy karcie Revolut) -> zmieniłem na: "Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego."

Czy tutaj wszystko jest ok i mogę przejść do kupowania? Tj.:

7. Wchodzę na aliexpress -> wybieram produkt zakupu -> wybieram opcję płatności PayPal -> zamawiam -> dalej nie wiem co jest, bo jeszcze nie płaciłem PayPalem, ale gdy mnie na niego przekieruje, to pewnie tylko potwierdzam transakcję i to wszystko?

8. Cieszę się z kupna urządzenia bez żadnych opłat przewalutowania?

Pkt 7 będzie taki sam dla gerbesta i banggoda?

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Aha i jeszcze jedno. O co chodzi z tym VAT-em, który niby zostaje naliczony przez celników? Dlaczego raz trzeba go płacić raz nie? Gdzieś czytałem na internecie, że jeśli przesyłka idzie do nas z chińskiego magazynu, to VAT może zostać naliczony, ale jak z jakiegoś magazynu w Europie to już nie. Tylko skąd będę wiedział, z którego magazynu idzie do mnie przesyłka?

I czy takie uniknięcie zapłaty VAT-u nie jest jakimś oszustwem? Na pewno jest to legalne, ale czy jest to fair?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

0. Twój adres w sklepie i PP musi być taki sam.

6a. W sklepach ustawiasz domyślną walutę na $(€ Amazon).

7a. Wybierasz przesyłkę omijającą Vat lub wysyłkę z kraju UE.

7b. W PayPal przed potwierdzeniem płatności sprawdzasz czy przewalutuje Revolut.

Nie każdy produkt ma opcję PayPal. Płacisz kartą R lub szukasz gdzie indziej.  Pierwszy zakup sklep może sprawdzać(potwierdzenie z PP/R) dłużej.

Rozważ jeszcze Banggood, Amazon.de/.es, obserwuj ChinskaCebula(FB, TG)l i pepper.pl.

Ps.

Chcesz być uczciwy i fair - kupuj w Polsce, Black Friday wkrótce. Ja polskie ceny uważam za nieuczciwe. Omijaj januszów z Allegro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pazday

7a'. A po czym poznam taką przesyłkę? Będzie tam jakaś informacja w stylu "bez VAT"?
    7a''. Wysyłka z kraju UE - tzn., że towar będzie pochodził z magazynu znajdującego się w kraju europejskim? Tak też omijam VAT?
    I jak w ogóle działa to omijanie VATu. Ja go omijam i on w ogóle nie zostaje zapłacony (o ile celnicy się nie przyczepią) ? Czy po prostu sprzedawca bierze to na siebie i on płaci?

Ps. A to kupowanie w Chinach nie jest uczciwe? :D
    Tylko, że gdy w Polsce będą obniżki na blackfriday, w Chinach będą pewnie jeszcze wyższe. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opisałem Ci na miuipolska.... Proponuję jeszcze na 5 forach uderzyć z problemem... Może ktoś napisze coś innego. Albo choć potrzymać za rękę.... 

Wiem.. Wiem.. Jestem złośliwym, starym dziadem... 

I dobrze mi z tym... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś boję się takich zakupów z Chin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi