Skocz do zawartości
Luki111

Nie mogę uruchomić programu w Android Studio - no target device found

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem najnowsze środowisko Java. Dodałem lokalizację do zmiennej PATH „...;C:\Program Files\Java\jdk-13.0.1\bin“. Utworzyłem również zmienną JDK_HOME ze ścieżką „C:\Program Files\Java\jdk-13.0.1“. Zainstalowałem Android Studio. Utworzyłem pierwszy projekt. Z tego co mi wiadomo, to jest tworzony przykładowy program wypisujący na ekranie „Hello World“. Niestety podczas uruchomienia wyświetla się monit pokazany na dołączonej grafice. Nie mam też żadnych emulatorów w oknie AVD Manager, pomimo tego że dodawałem emulatory przy pomocy SDK Manager.

paint.PNG

Dodam jeszcze że wersja mojego Android Studio to 3.5.2

Edytowane przez mmaciejow
    poprawienie tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Luki111 Sprawdź czy masz włączoną obsługę wirtualizacji w BIOS i w systemie (nie wiem jak na Windows 7 ale na nowszych sprawdza się to w task managerze). Ewentualnie coś może wykorzystywać już usługę wirtualizacji i wtedy musisz to wyłączyć/odinstalować.

Nie jestem specem ale wiem, że to są kluczowe elementy do uruchomienia maszyny wirtualnej androida (w tym twojego programu)

Ewentualnie niech jeszcze ktoś inny (bardziej obeznany) się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj jeszcze wejść w menu File i kliknąć na Sync Project with Gradle Files

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się włącza wirtualizację w systemie? Szukałem w Internecie, ale wszędzie piszą jak to zrobić w BIOSie. Zastosowałem pozostałe rady ale Problem występuje nadal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Luki111 System dostosuje się do BIOS raczej więc na pewno w BIOS trzeba to włączyć. W systemie chyba można tylko sprawdzić czy jest włączona czy nie. Na win7 jest trochę trudniej niż na nowszych - sprawdza się to bodajże gdzieś w rejestrze. Niestety nie wiem gdzie dokładnie. Tak czy siak, problemem może być też coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi