Skocz do zawartości
weronika1

Sprawdzenie pierwszego uruchomienia telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy w dobrym miejscu to pisze, jeżeli nie, niech ktoś mnie poprawi. Mianowicie, chciałabym zapytać czy można sprawdzic kiedy pierwszy raz został uruchomiony telefon, kupiłam dwa tyg temu rzekomo nowy, w sklepie Teletorium, nie był zabrandowany, ale nic nie wskazywało, że był używany. Teraz po dwóch tygodniach pojawiają się powidoki, i podobno to wypalenie ekranu, dlatego chcę sprawdzić czy aby napewno telefon jest nowy, bo dziwi mnie fakt takiej usterki w tak krótkim czasie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dj.doc

Po pierwsze podaj model telefonu, może to ułatwić odpowiedź. Domyślam się, że skoro piszesz w tym dziale to chodzi o Huawei. 

Po drugie można sprawdzić od kiedy biegnie gwarancja na ten telefon, wpisując numer IMEI np. na stronie IMEI24. Nie wiem czy ten sposób jest w 100 procentach pewny na udowodnienie pierwszego uruchomienia, ale od czegoś trzeba zacząć. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez dj.doc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

W HiCare - Ja - Moje urządzenie można sprawdzić, kiedy gwarancja wygasa. Od tego okresu odejmij 2 lata. Wyjdzie Ci data pierwszej aktywacji telefonu, od której liczony jest okres gwarancyjny (zdjęcie poniżej pochodzi z egzemplarza testowego, który nie ma gwarancji. Proszę się nie sugerować dzisiejszą datą, podaję zrzut tylko tak orientacyjnie ;)):

Screenshot_20191120_130903_com.huawei.phoneservice.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi