Skocz do zawartości
asffaf

[Xiaomi Mi A2 Lite] Czy Gcam działa na tym telefonie?

Rekomendowane odpowiedzi

asffaf

Korzysta ktoś z Gcam bez roota działającego na oryginalnym oprogramowaniu ?  

Edytowane przez adagio
    Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Wiem, że są sposoby na GCam w tym telefonie nawet bez roota, ale dużo z tym zabawy na fabrycznym Androidzie One.

Polecam np. MIUI 11.0.3 Xiaomi.eu (wyszło miesiąc temu) i bez problemu instalujesz GCam .apk w wersji 5.1 lub 6.2. faktycznie obala to mity co do fot w tym modelu.... Musiałbyś sam zainstalować żeby się przekonać.

Właśnie miałem pisać instrukcję instalacji MIUI11. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33

Co jest takiego magicznego w tym Gcam? Lepsze zdjęcia wychodzą? Bo nie do końca rozumiem co może byc lepszego jeśli HW jest jaki jest. Czy android coś blokuje celowo aby nie wyciągnąć max możliwości z aparatu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co jest magicznego, ale zdjęcia są znacznie lepszej jakości, a zwłaszcza o zmroku. Spróbuj sam, a się przekonasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trzeba zrobić roota żeby mieć gcam:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33

Nie do końca, do działania Gcam root nie jest konieczny, tylko do odblokowania (tymczasowy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 28.12.2019 o 13:35, box33 napisał:

Co jest takiego magicznego w tym Gcam? Lepsze zdjęcia wychodzą? Bo nie do końca rozumiem co może byc lepszego jeśli HW jest jaki jest. Czy android coś blokuje celowo aby nie wyciągnąć max możliwości z aparatu?

Cześć,

GCam to aplikacja aparatu znana z Pixeli od Googla - nie wiem jak to robią, ale po prostu zdjęcia są lepsze, żywsze, przy takim samym aparacie można dostrzec dużej poprawy pomiędzy stockiem xiaomi aparat vs GCam. Wiadomo, że to dalej tylko telefon średnio-niskiej półki więc cudów nie będzie jak np. z flagowych czy lustrzanki... Ale Google zna się na tym, aplikacja wypada wzorowo - wyciąga wszystkie możliwości aparatu. Sęk w tym, że fabrycznie Mi A2 Lite oraz inne urządzenia Xiaomi (inne firmy też) nie mają odblokowanego CAM2API (dla działania GCam potrzebne jest tzw. odblokowanie CAM2API - wszystkie funkcje aparatu muszą być enabled).

Można to zrobić bez roota, są filmiki na YT.

Ja jednak zalecam dla bardziej zaawansowanych (co po czasie wydaje się banalne) zainstalować na nasze Mi A2 Lite MIUI 11.0.3 lub 11.0.4 z naszego forum (sam jestem autorem wątku) i mamy na gotowo świetne MIUI bez żadnych błędów oraz mamy odblokowany cały aparat - działa aparat xiaomi oraz wystarczy z pliku .apk zainstalować dowolny GCam pod Mi A2 Lite i wszystko śmiga. Obecnie dziwię się bo Android 10 (załóżmy że się jednak pojawi) jest pytajnikiem, kiedy będzie, jak będzie działać, czy w pierwszych tygodniach będziemy się więcej wkurzać i marzyc o powrocie do Pie. Ja zalecam MIUI i spokojne czekanie na A10 i poznanie opinii innych użytkowników. Androida One zawsze można zainstalować, kiedy A10 będzie już ogarnięty dla Mi A2L, może to będzie w 2020... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi