Skocz do zawartości
aro90ta

[Xiaomi Mi A2 Lite]Instalacja MIUI11 EU Stable 11.0.3 + GCam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pojawił się nowy ROM xiaomi.eu 11.0.4 (Stabilny) - oczywiście dla Mi A2 Lite. Poprawki bezp. na 01/11/2019

https://drive.google.com/open?id=1IcPgN_E_kY9yQxS3mFgT6MJ4ss0c0LD-   (tylko jedna wersja była podana na telegramie MIUI, mój goodix działa) 

Prosta instalacja - jeśli masz już 11.0.3 to zgrywasz dane, w trybie fastboot bootujesz TWRP.img - robisz full wipe (data, system itd.) i instalujesz plik zip z systemem.

Co do diagnozy czytników - jak wyżej albo aplikacja ze sklepu "Device Info HW" (pozycja fingerprint)

Myślę, że w PL najwięcej goodixów ;))

Teraz tak co do funkcji D2tw: (kliknij dwukrotnie, by wybudzić)

-Problem z tą funkcją mają głównie ekrany "fts_ts" - czyli takie jakie mają moje dwa telefony w domu i pewnie większość z Was. 

Chodzi o to, że D2tw działa na chińskim, wbudowanym jądrze systemu (kernelu), który jest fabrycznie w Redmi 6 Pro.

W naszej wersji xiaomi.eu (11.0.3) jest wbudowany kernel Dragonheart v5 BB - D2tw po prostu nie działa na ekranie fts_ts na tym jądrze. 

W wersji 11.0.4 autor zrobił to na kernelu chińskim (po aktywacji w ust. funkcja D2tw działa na fts_ts).

Ważne:

-Na kernelu chińskim podczas ładowania baterii źle działa dotyk

-Jeśli funkcja D2tw jest Ci zbędna, użyj kernelu Dragonheart (lepiej zoptymalizowany, podczas ładowania ekran działa igła, ogólnie go polecają)

Jeśli masz inny ekran to podejrzewam, że D2tw działa bezproblemowo na każdym kernelu, nie wiem jak z ładowaniem baterii na innym ekranie. 

Link niżej, instalacja prosta TYLKO XIAOMI EU 11.0.4 (nie sprawdzałem na HybridOS)

Dla 11.0.3 nie robisz tego (masz wbudowany DH Kernel) a dla 11.0.4 (masz chiński po instalacji z działającym D2tw) :

-załącz w opcjach programistycznych (stukasz w wersje MIUI parę razy w opcjach) 3-liniowe menu rozruchu potem przytrzymujesz zasilanie i dajesz uruchom ponownie - tryb recovery. Masz tzw. TWRP i daj instaluj i wybierasz plik .zip z Dragonheart v5 BB - żadnego wipe, możesz na końcu wipe cache zrobić. Uruchom ponownie i masz już wersję 11.0.4 z kernelem Dragonheart (brak D2tw na fts_ts, zyskujesz lepsze osiągi systemu i możliwość lepszej pracy z tel. podczas ładowania).

DragonHeart v5 BB

https://drive.google.com/file/d/1nEl13muVVk564fxgrxS7kXkKpKvrBpo-/view?usp=sharing 

Jestem użytkownikiem ekranu (gorszego) fts_ts ale wybrałem kernel Dragonheart, bo jedyny mankament to niedziałające D2tw bez którego da się żyć, a system jest o wiele lepiej zoptymalizowany na DH i podczas ładowania baterii / podłączonego USB normalnie da się korzystać z telefonu bez mocniejszych stuknięć ;) Co jest niemożliwe na kernelu chińskim (wbudowanym w AO lub też w wersje 11.0.4 i HybridOS - da się odczuć różnicę...) 

Powodzenia!

Edytowane przez aro90ta
    Dodanie treści
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DemonX
    Napisano (edytowane)

Link dla czytnika fpc nie działa, co teraz?

Edytowane przez DemonX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz wiadomość prywatną do autora tego postu, może jeszcze raz wstawi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 9.01.2020 o 16:55, DemonX napisał:

Link dla czytnika fpc nie działa, co teraz?

Witam!

Serwer daisyfiles nie jest mój i nie mam wpływu na jego działanie - z tego co wiem to miała być duża aktualizacja serwera po nowym roku stąd witryna niedostępna...

Mój Google Drive działa, ale wersja 11.0.3 mam tylko pod Goodixa - dla FPC musisz pobrać z serwera jak zacznie działać.

Wersja 11.0.4 EU jest na GD więc działa i ona jest wspólna dla obu czytników. 

Wskazówka dla początkujących - Pobierz archiwum z narzędziami i romem 11.0.3 - wszystko robisz tak samo tylko usuwasz sam rom z plikiem zip 11.0.3 a zastępujesz go 11.0.4. 

11.0.4 będzie działać dla obu czytników - przed instalacją full wipe (oprócz sd) chyba że masz pendrive z romem. Pozdrawiam. 

Narzędzia:

https://drive.google.com/file/d/1Edpy1r1FRSbval7vtKteQZxHJWAJQAW8/edit

11.0.4

https://drive.google.com/file/d/1IcPgN_E_kY9yQxS3mFgT6MJ4ss0c0LD-/view

dodana zawartość

W dniu 11.01.2020 o 07:54, pawelek1980 napisał:

Napisz wiadomość prywatną do autora tego postu, może jeszcze raz wstawi 

Ewentualnie niech kolega spróbuje na zainstalowaną wersję innego czytnika 11.0.3 zrobić sam flash w recovery na 11.0.4 - powinno wszystko zadziałać bez utraty danych.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka, mam a2 Lite i próbuje go zaktualizować do miui bo to google jest wręcz niemożliwie denerwujące... Nie rozumiem jak można tak zmarnować fajny telefon, że głupiego kontaktu nawet nie pozwoli edytować...

Mniejsza o to, tak czy inaczej nerwy moje sięgają zenitu. Udało mi się po wielu próbach połączyć telefon w trybie fastboot w sposób widoczny dla komputera, kolejnym krokiem jest jego odblokowanie. ADB odblokowało go, ale telefon wyrzucił komunikat żeby znowu go zablokować i zrobić to "jak xiaomi przykazało" wiec zalogowałem się, zdobyłem 100% zabezpieczeń, telefon zablokowałem jeszcze raz i odblokowuje go zgodnie z procedura xiaomi.

Odblokowywanie idzie do 99% i wywala error... Próbuję cały dzień i nic nie zrobiłem bo Xiaomi chce żeby w opcjach telefonu zalogować się do Miui, ale w menu androida nie mają w opcjach takiej zakładki... Brak mi sił do tego telefonu, pomóżcie jak to obejść albo gdzie znaleźć tą opcję bo mam ochotę ten telefon połamać na kolanie..

86173868_527953941256535_8182423606714695680_n.thumb.jpg.073ca82e619cb5d5a6b946fa6d223803.jpg86466277_2695164947271367_6296650844548890624_n.thumb.jpg.6a3abb5f8affb4b58183a253834c33d7.jpg86713736_489509815081185_5972995659744149504_n.thumb.jpg.13d17b77af63d9cdd37e9e4355d7627e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Po co się logować na ich stronie, przecież na zdjęciu jest że bootloader jest odblokowany, teraz już tylko wgrać miui 11.04 i po problemie. Po wgraniu miui ten napis zniknie gdy się będzie włączał telefon. 

Edytowane przez pawelek1980

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Pomyślnie wrzucony MIUI, wielkie dzięki za instrukcję...

1) Rom jest tak czysty, że nie ma kompletnie nic od Googla?? Gmail, Chrome??

2) Gdzieś tam w trakcie konfiguracji było pytanie o rozmiar wyświetlacza i wybrałem najmniejszy zamiast domyślny. Nie polecam. Obszedłem konfigurację wzdłuż i wszerz i nie znalazłem ponownie możliwości zmiany więc przywracam ustawienia fabryczne a moim oczom ukazuje się menu z TWRP. Install?? Reboot?? Wipe?? Na karcie już nie miałem ROM'u. Nie wiem już co wcisnąłem, ale jakoś reset w końcu poszedł i moim oczom ukazuje się... Android One! WTF?? Skąd? Ciągle był w pamięci?? No i pytanie jak zrobić reset do fabrycznych na MIUI bez takiej sytuacji.

3) Który apka z Gcam najlepsza z tego zbioru?

Edytowane przez problemz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba trzeba by było wgrać miui od nowa. Ja też nie miałem romu na karcie pamięci więc podłączyłem pendrive do telefonu i wgrał się bez problemu. Trzeba chyba wszystko od nowa wgrać, oprócz odblokowania bootloadera. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 14.02.2020 o 00:22, pigwa1155 napisał:

Siemka, mam a2 Lite i próbuje go zaktualizować do miui bo to google jest wręcz niemożliwie denerwujące... Nie rozumiem jak można tak zmarnować fajny telefon, że głupiego kontaktu nawet nie pozwoli edytować...

Mniejsza o to, tak czy inaczej nerwy moje sięgają zenitu. Udało mi się po wielu próbach połączyć telefon w trybie fastboot w sposób widoczny dla komputera, kolejnym krokiem jest jego odblokowanie. ADB odblokowało go, ale telefon wyrzucił komunikat żeby znowu go zablokować i zrobić to "jak xiaomi przykazało" wiec zalogowałem się, zdobyłem 100% zabezpieczeń, telefon zablokowałem jeszcze raz i odblokowuje go zgodnie z procedura xiaomi.

Odblokowywanie idzie do 99% i wywala error... Próbuję cały dzień i nic nie zrobiłem bo Xiaomi chce żeby w opcjach telefonu zalogować się do Miui, ale w menu androida nie mają w opcjach takiej zakładki... Brak mi sił do tego telefonu, pomóżcie jak to obejść albo gdzie znaleźć tą opcję bo mam ochotę ten telefon połamać na kolanie..

86173868_527953941256535_8182423606714695680_n.thumb.jpg.073ca82e619cb5d5a6b946fa6d223803.jpg86466277_2695164947271367_6296650844548890624_n.thumb.jpg.6a3abb5f8affb4b58183a253834c33d7.jpg86713736_489509815081185_5972995659744149504_n.thumb.jpg.13d17b77af63d9cdd37e9e4355d7627e.jpg

Witam!

Zdjęcie blokady OEM w opcjach programistycznych to jeszcze nie jest odblokowanie finalne bootloadera.

Przejdź do fastboot (power + vol-) - przy wył telefonie, a następnie odpalasz ADB i w wierszu poleceń piszesz, oczywiście tel połączony z komp usb

Info z mojego pierwszego postu:

..." JESTEŚ W FASTBOOT

-fastboot devices (musi komp. widzieć urządzenie)

-fastboot oem unlock (to nam odblokowuje bootloader)

-fastboot boot ....... (w kropki przeciągamy plik z obrazem img z folderu twrp) i enter

-powinno się wysłać i telefon ładuje TWRP..."

Jeśli masz to zrobione i jesteś w TWRP interesuje Cię tylko czyszczenie WIPE (data/dalvik/cache/system) zostawiasz tylko SD - o ile masz tam system MIUI do wgrania.

Po czyszczeniu cały czas w TWRP (Recovery) interesuje Cię tylko instalacja pliku.zip z pobranym romem!!!! Uruchamiasz ponownie i wszystko działa. 

Powodzenia!

dodana zawartość

15 godzin temu, problemz napisał:

Pomyślnie wrzucony MIUI, wielkie dzięki za instrukcję...

1) Rom jest tak czysty, że nie ma kompletnie nic od Googla?? Gmail, Chrome??

2) Gdzieś tam w trakcie konfiguracji było pytanie o rozmiar wyświetlacza i wybrałem najmniejszy zamiast domyślny. Nie polecam. Obszedłem konfigurację wzdłuż i wszerz i nie znalazłem ponownie możliwości zmiany więc przywracam ustawienia fabryczne a moim oczom ukazuje się menu z TWRP. Install?? Reboot?? Wipe?? Na karcie już nie miałem ROM'u. Nie wiem już co wcisnąłem, ale jakoś reset w końcu poszedł i moim oczom ukazuje się... Android One! WTF?? Skąd? Ciągle był w pamięci?? No i pytanie jak zrobić reset do fabrycznych na MIUI bez takiej sytuacji.

3) Który apka z Gcam najlepsza z tego zbioru?

1)Tak Ty decydujesz co potrzebujesz i instalujesz wg uznania - bez żadnych śmieci (są apki domyślne od Xiaomi)

2)Rozmiar wyświetlacza tak samo jak i czcionki jest oczywiście możliwy (Ustawienia - wyświetlacz - czcionka lub ustawienia - ułatwienia dostępu - rozm. wyświetlacza) domyślnie jest wszystko ładnie ustawione, nie trzeba nic zmieniać. Jakby wytłumaczyć ten Android One fabryczny..... Mamy np. w telefonie 32GB ROM około 22GB na dane + ok 7-8GB na system. Podczas instalacji MIUI mamy wszystko na świeżo, ale właśnie po zrobieniu "resetu do fabrycznych" zawsze będzie wywalało do TWRP i trzeba na nowo zainstalować plik .zip z systemem. Android One jest fabryczny i nieznaczna ale jakaś partycja odzysku tam siedzi i wtedy może się w takim wypadku reaktywować. Sam fakt że jest to system z portem dla A2 Lite (daisy) od bliźniaka Redmi 6 Pro (sakura) znaczy, że na A2 Lite nie zrobisz żadnej aktualizacji systemu ani resetu fabrycznych ustawień, musisz zawsze na nowo instalować. Ale o czym my gadamy? Instalujesz MIUI (które jest z końca 2019r.) sklep play + aktualizacje aplikacji działają, telefon włącza się i wyłącza normalnie. Nie ma żadnych problemów, jedyny mankament to brak aktualizacji systemu, ale Xiaomi porzuciło już Redmi 6 Pro i nie liczyłbym na większy update. MIUI miażdzy Androida One pod każdym względem, tym bardziej że Anroida 10 chyba prędko nie będzie. Korzystam już ponad 3 miesiące z MIUI 11.0.3 -> 11.0.4 EU i zero problemów (robiłem update z 11.0.3 na 11.0.4 w TWRP bez wipe tylko instalacja przejście EU-EU jak najbardziej poprawne)

3) GCam polecam te o nr 5.1 lub 6.2 - musisz przetestować i sam wybrać

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi