Skocz do zawartości
robertos7

Huawei WATCH GT -7A5 - po wyłączeniu GPS telefon nie łączy się z zegarkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Huawei WATCH GT -7A5  + Samsung Galaxy Xcover 4S (android 9) po wyłączeniu GPS na telefonie nie łączy się ponownie z zegarkiem. Chciałbym mieć na stałe wyłączonego GPS w telefonie, obserwuje że po wyłączeniu gps zegarek nie łączy się ponownie. Czy da się jakoś to obejść, dodam że funkcja GPS w zegarku nie jest mi potrzebna.

pozdrawiam

Edytowane przez balwanekbuli
    Doprecyzowałem temat - proszę lepiej opisywać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego mam ten sam problem co ty w Galaxy S8.
    Drażni mnie to tak że masakra.
    Może to wina tego że nie jest połączony bluetooth na stałe

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, norbi82 napisał:

Kolego mam ten sam problem co ty w Galaxy S8.
    Drażni mnie to tak że masakra.
    Może to wina tego że nie jest połączony bluetooth na stałe

Mnie również, a nie mam potrzeby miec na stałe włączonego GPSa w komorce bo i po co dawać dodatkową opcję do "zjadania" baterii w telefonie.... Jestem przekonany , że jak ma na stałe włączonego GPSa w telefonie, wtedy zegarek ponownie się łączy automatycznie bez problemowo. A tak ledwo się oddalę od telefonu (kiedy GPS jest wyłaczony) i rozłącza bez ponownego połączenia. Mega mnie również denerwuje..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wrażenie, że przy obsłudze aplikacji Health wyskoczyła mi kiedyś informacja, że włączony GPS w telefonie jest warunkiem koniecznym parowania.

Bez sensu ale wygląda, że tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos
    3 minuty temu, kar.ramba napisał:

włączony GPS w telefonie jest warunkiem koniecznym parowania

a nie do pogody,
    do połączenia fona z watchem raczej bluetooth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy w bluetooth widać urządzenie Huawei GT?

Bo ja takiego nie widzę!!! 2e1d9996b7e26997bfdcfcc03c72a905.jpg

To jest jego podstawowy błąd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według producenta konieczne jest uruchomione BT i GPS w celu komunikacji smartwatcha ze smartfonem. BT do połączenia, a GPS jest używany przez Huawei Health. I wszelkie dywagacje oraz marudzenie że to błąd są bezcelowe. Tak to w przypadku Huawei wygląda, jest takowa informacja i koniec. A co do pytania czy widać urządzenie Huawei w panelu BT to NIE. I to też nie jest błąd. Wszelkiej maści opaski FIT nie są widoczne, bo to nie jest zestaw słuchawkowy czy tym podobne urządzenie strumieniujące dźwięk w sposób ciągły. Watch GT okresowo łączy się tylko w celu synchronizacji, połączenie jest wymuszane z zegarka, bądź z telefonu (w przypadku nadejścia połączenia lub powiadomienia aplikacji). Więc to nie jest błąd, tylko zaleta, bo dzięki temu BT nie zżera baterii w takim stopniu jak urządzenia z połączeniem ciągłym.

Mam nadzieję że rozwiałem Wasze wątpliwości i błędnie interpretowane teorie o błędach ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 minut temu, SpyAmericano napisał:

Według producenta konieczne jest uruchomione BT i GPS w celu komunikacji smartwatcha ze smartfonem. BT do połączenia, a GPS jest używany przez Huawei Health. I wszelkie dywagacje oraz marudzenie że to błąd są bezcelowe. Tak to w przypadku Huawei wygląda, jest takowa informacja i koniec. A co do pytania czy widać urządzenie Huawei w panelu BT to NIE. I to też nie jest błąd. Wszelkiej maści opaski FIT nie są widoczne, bo to nie jest zestaw słuchawkowy czy tym podobne urządzenie strumieniujące dźwięk w sposób ciągły. Watch GT okresowo łączy się tylko w celu synchronizacji, połączenie jest wymuszane z zegarka, bądź z telefonu (w przypadku nadejścia połączenia lub powiadomienia aplikacji). Więc to nie jest błąd, tylko zaleta, bo dzięki temu BT nie zżera baterii w takim stopniu jak urządzenia z połączeniem ciągłym.

Mam nadzieję że rozwiałem Wasze wątpliwości i błędnie interpretowane teorie o błędach ?

To co piszesz ma sens, a czy jest jakakolwiek opcja nie używania GPS w telefonie, żeby zegarek się łączył z telefonem automatycznie po zerwaniu połączenia? Może wyłączenie jakieś opcji z softu do zegarka? Testuje teraz wyłączenia informacji o pogodzie, ale wyglada na to że na wyłączonym GPS też się nie łączy automatycznie. Jedyne co zauważyłem można włączyć GPS w telefonie na czas łączenia urządzeń, następnie wyłączyć GPS w telefonie i zegarek działa - no ale do czasu jak nie odejdę za daleko od telefonu - wtedy sam się nie połączy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątpię, żeby to softowo można było wyłączyć, bo to raczej kwestia samej aplikacji  Huawei Zdrowie, która po wyłączeniu GPS nie paruje się z zegarkiem. Ale pewny nie jestem, to już raczej pytanie do developerów tej aplikacji. Z podstawowej konfiguracji dostępnej w aplikacji niestety nie ma jak tego wymusić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety włączona lokalizacja + BT i zegarek nie łączy się automatycznie. Dopiero jak zadzwonię do siebie z innego telefonu BT na zegarku się włącza lecz nie informuję o dzwoniącym telefonie. Po rozłączeniu rozmowy informuję zegarek o nieodebranym tel. 

Edytowane przez pietreth7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi