Skocz do zawartości
Nongold

Jak utrudnic przegladanie telefonu ojczymowi mojego syna?

Rekomendowane odpowiedzi

Dosc nietypowy temat - zdaje sobie sprawe. Kupilem karte mojemu synkowi i oddalem stary telefon (Honor 9). Janek ma 8 lat i bedzie to jego pierwszy telefon. Jednak moj synek nie mieszka ze mna tylko swoja mama i jej mezem. Nie bede tu opisywal sytuacji bo kazdy napewno ma wyobrazenie jak to funkcjonuje. Chodzi o to ze Janka Ojczym to freak kontroli i obywatel niemiecki wiec nie potrafi mowic i czytac po polsku wiec to pewne ulatwienie, jednak bedzie zagladal do jego telefonu i grzebal w nim kontrolujac mojego syna. Zainstalowalem Familly Link od Google ale mam wrazenie ze to zbyt slaba ochrona. Jak moge zminimalizowac inwiligacje tego typa tak zeby Janek mial swiety spokoj ? Oczywiscie Janka odcisk palca jest wpisany i Haslo tez ma ale podejzewam ze pod naciskiem niemca bedzie musial mu powiedziec lub oddac telefon...Prosze o jakies wskazowki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

W momencie, gdy dowiesz się, że telefon jest używany przez nieupoważnioną osobę, możesz zablokować urządzenie przez stronę: https://www.google.com/android/find?u=0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861
    7 minut temu, Nongold napisał:

Oczywiscie Janka odcisk palca jest wpisany i Haslo tez ma ale podejzewam ze pod naciskiem niemca bedzie musial mu powiedziec lub oddac telefon...

W takiej sytuacji nie jesteś w stanie nic zrobić. Jeżeli Janek ma dostęp do telefonu i do danych ( zna hasło, ma odcisk) to ten dostęp jak sam napisałeś może udostępnić i tu żadna blokada czy apliakcja nie pomoże. Wszystko spoczywa na głowie chłopaka - to on ma dostęp który musi chronić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    15 minut temu, mat3j861 napisał:

W takiej sytuacji nie jesteś w stanie nic zrobić. Jeżeli Janek ma dostęp do telefonu i do danych ( zna hasło, ma odcisk) to ten dostęp jak sam napisałeś może udostępnić i tu żadna blokada czy apliakcja nie pomoże. Wszystko spoczywa na głowie chłopaka - to on ma dostęp który musi chronić.

Moze pod naciskiem powiedziec - nie wykluczam tego. Ale gdyby byla mozliwosc wykasowania wszystkich jezykow oprocz polskiego to bylaby to najlepsza opcja bo ten typ po polsku nie kuma..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chłopak zostanie zmuszony do udostępnienia zawartości telefonu to chyba jest działanie bezprawne.

Wydaje mi się, że te rzeczy można uregulować sądownie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

Do przeglądania telefonu z Androidem nie potrzeba znajomości języka. Nawet jak nazwy ikon skasujesz to i tak wiesz która ikona do czego służy tak więc język nie jest tutaj problemem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo zeby nie mozna bylo wiecej odciskow palca zarejestrowac tylko moj i Janka...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Można zarejestrować maksymalną ilość, bodajże 5 odcisków. Ale co z tego, jeżeli ojczym chłopca ma znać hasło, to będzie je w stanie również dezaktywować oraz usunąć zapisane linie papilarne. Hasło jest dla posiadacza i to on musi go strzec. Niestety, ale nic więcej nie wskórasz.

Opcji wyboru języka systemu nie usuniesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do rozmów przejdź na Signal Messenger(chodzi o "Signal Mesendzer"-szyfrowane minus obie strony muszą mieć zainstalowany Signal Messenger np:Ty i Syn można niezależnie blokować apkę(nie otworzysz bez wzoru, hasło innego niż te google).Do zdjęć zainwestować ok 30zeta w EDS i możesz szyfrować(VeraCryp,TrueCrypt i inne).Zrób Synowi Root to EDS ma Większe możliwości ....Ogólnie to zależy co chcesz chronić,jedno wiem Zabezpieczenia Google są .. ##### Warte i tyle(powinno być do Wiadomość google osobno wzór/pin)itd...,A nie wszystko pod jedno kowadło....(Co jest Jedno Do Wszystkiego to jest Wiadomo)

Wysłane z mojego Y8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi