Skocz do zawartości
bryka11a

Szybko malejąca pamięć wewnętrzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, że jak włączam wifi lub coś innego, znaczy wifi mi działa tylko jak mam włączone wifi i korzystam z niego przez parenaście minut to pamięć wewnętrzna mi maleje i to znaczy że przed włączeniem wifi miałem 13.51GB zajęte a po włączeniu wifi przez kilkanaście minut to już miałem 13.62. Nie wiem jak z innymi aplikacjami bo też to samo np.z automapą coś jest  pewnie grane,usuwałem dane usług google play, czyściłem co się dało ale nic z tego, nawet czyściłem pamięć podręczną i dane procesów systemowych razem z aplikacjami może czasem zostały jakieś dane po używaniu wifi w ukrytych folderach co nie mogę znaleźć tych folderów w standardowym menedżerze plików a na pewno takie foldery są gdzie można wyczyścić pozostałości po używania wifi, cache i nie wiem jak to wyczyścić. Używałem wbudowanego oczyszczania w ustawieniach. Może jest jakiś program co dokładnie czyści pozostałości tzn:Foldery thumb, wszystkie pozostałości pamięci podręcznej po używaniu wifi, może jest jakiś inny menedżer plików bo ten standardowy nie widzi tych wszystkich folderów ukrytych pomimo ze mam włączone pokaż pliki i foldery ale ich rozmiar jest 0mb ale na pewno coś tam jest. Dlatego proszę o pomoc jaki byście najbardziej polecili menedżer plików typ solid explorer czy file manager albo power clean, który by widział wszystkie foldery i te systemowe, żeby wyczyścić np folder obb i czy do tego potrzebny jest root, żeby wyczyścić cache wifi po jego używaniu? Może te telefony Huawei tak zarządzają pamięcią, że po chwilowym używaniu wifi tak maleje. Pozdrawiam i prosiłbym o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Wbudowany menadżer jest wystarczający. Ubytek niewielkiej ilości pamięci, to zapewne pamięć podręczna, która musi się kumulować podczas korzystania z aplikacji. Tak jest z każdym Androidem.

Wystarczy, że co jakiś czas odpalisz optymalizację systemu i wszystko co zbędne automatycznie zostanie wyczyszczone. Dalsze zabawy z tym, to walka z wiatrakami.

ps Roota na Huaweiu nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi