Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mobile Services jako alternatywa Usług Google - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Jamnik
    7 godzin temu, forumen napisał:

To raczej dobrze, ze nie ma apek bankowych w AppGallery lepiej pobierać ze strony danego banku ( czyli w którym ma się konto) bo po co inne :) .

Może po prostu nie masz NFC w telefonie , lub nie posiadasz karty płatniczej mobilnej swojego banku.

Ewidentnie nią łapiesz, że nie działają płatności zbliżeniowe w aplikacji banku z jego strony bo do tego wymagana jest certyfikacja Google. 

Mam NFC, kartę i odpowiednią usługę w banku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

Ja korzystam z blika, ale nfc to jednak przyszłość, której nie można zignorować. Może Huawei postara się o współpracę z firmą zewnętrzną, która zajmie się systemem płatności i otrzyma wymaganą certyfikację. Za mapy jak już wszędzie piszą, będzie odpowiadał TomTom. Wiadomo, że autorski system Huawei, cieszy się dużym zainteresowaniem rynku, a w szczególności azjatyckich marek. Ameryka walczyła z Samsungiem, teraz z Huawei, więc można spodziewać się że przyjdzie pora na inne potęgi technologiczne. Zakładam, że jeżeli dobrze to rozegrają to Google będzie miało problem. Pamiętajmy, że np. takie płatności zbliżeniowe są już na rynku jakiś czas. A certyfikacja to nic innego jak wdrożenie odpowiednich technologii i przejście szeregu audytów instytucji bankowych, więc rozchodzi się o pieniądze. Myślę, że Huawei ze wsparciem kilku największych azjatyckich firm może zrealizować swój plan.

Fakt nie łapie , pewnie dlatego, że ne mam z tym problemu . Korzystam z telefonów Samsunga i tyle w temacie default_k-trollface.png

Ja korzystam z telefonu Huawei i też nie narzekam. O ile mi wiadomo, to na większości urządzeń wygląda identycznie, czy to samsung czy xiaomi. Byle Google Pay działało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Dopóki swoje rozwiązania zachowają dla siebie, Google raczej uchowa się względnie dobrze. Tylko tyle, że nie dostaną już kasy od Huawei za certyfikowanie nowych modeli.

Huawei w planach podobno ma oferowanie własnych usług innym producentom. Chińczycy mają niebywałe szczęście, że Android jest na darmowej licencji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jamnik
    W dniu 23.01.2020 o 13:06, Gwozdek napisał:

Dopóki swoje rozwiązania zachowają dla siebie, Google raczej uchowa się względnie dobrze. Tylko tyle, że nie dostaną już kasy od Huawei za certyfikowanie nowych modeli.

Huawei w planach podobno ma oferowanie własnych usług innym producentom. Chińczycy mają niebywałe szczęście, że Android jest na darmowej licencji.

Pytanie jak długo, wystarczy że Google zamknie Androida 11 R i Huawei leży. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Android już zawsze pozostanie open source.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Są tu posiadacze Mate'a 30 Pro, którzy nie pokusili się o instalację Usług Google? Jak wygląda korzystanie z takiego smartfona na co dzień?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

Z newsów odnośnie usług Huawei warto wspomnieć, że prace nad płatnościami mobilnymi już trwają. Visa i Mastercard podobno zaakceptowały pomysł i kwestią czasu będzie, kiedy Android Pay nie będzie już jedynym słusznym wyborem dla smartfonów z Androidem. Zakładam, że dla Xiaomi, Oppo, itd. będzie to na rękę, bo jak im Google zacznie marudzić, to przeniosą ekosystem na usługi Huawei i już będzie ciekawie. Ja czekam, aż Huawei poprawi stare błędy (problem z lokalizacją w aplikacjach z HMS), zrezygnuje z durnych reklam po uruchomieniu sklepu, postawi na przejrzystość i prostotę w aplikacjach (szczególnie w tym nieszczęsnym sklepie) i jak dla mnie to bez różnicy czy od google czy HMS. Aktualnie to jeszcze powoli powoli się rozwija. Aplikacje niby są, ale znajduje braki. Może taka opcja, powiadom nas jakiej aplikacji Ci brakuje? Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale wydaje mi się, że Microsoft miał coś takiego z czasów mobilnych okienek. Aktualnie z miłą checia podzieliłbym się czego mi brakuje ;) Szczególnie, że prawie cała rodzina korzysta z produktów Huawei/Honor

Co do kolejnych wersji Androida z zamkniętym kodem, to dla Google byłby strzał w nogę. Zdecydowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@Pixi7 default_wink.png

2f5e14192765abc8f2a91018e542cc54.jpg

Wysłane z mojego YAL-L41 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jamnik
    W dniu 3.02.2020 o 13:13, Gwozdek napisał:

Są tu posiadacze Mate'a 30 Pro, którzy nie pokusili się o instalację Usług Google? Jak wygląda korzystanie z takiego smartfona na co dzień?

Nie działa Google Pay, Google Zdjęcia, Google Drive. 

Co gorsze również takie aplikacje jak Netflix, Prime Video, Hulu, HBO GO, Facebook, Messenger, Twitter, Instagram, Skype, Telegram, Sygic, Here, Strava, Pokemon Go itd. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

A akurat z facebooka nie korzystam. Dla mnie to np. aplikacji bankowych nie ma. Ja nadal mocno kibicuję, bo konkurencja się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi