Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mobile Services jako alternatywa Usług Google - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

skovv
    Napisano (edytowane)

@Jamnik nawet jak zainstalujesz ręcznie google ? W tamtym roku jeszcze można było zainstalować FB Messenger itp tylko był problem z aplikacjami bankowymi 

Edytowane przez skovv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do wielu aplikacji z tego sklepu AppGallery są dodawane irytujące reklamy odtwarzające się przed pojawieniem sie samej aplikacji. W dodatku cześć aplikacji działa źle. Każdą aplikację którą stamtad pobrałem jak na razie musiałem wymienić na wersję z innego źródła żeby dzialala dobrze i nie mam ochoty wiecej próbować.

Jesli są dodawane reklamy, to podejrzewam, że również chińska inwigilacja.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@Pixi7 Jasne, że się przyda, tylko chińczykom coś się zbytnio nie śpieszy i za nim to wszystko się rozwinie, to pewnie mój syn, którego jeszcze nie mam, będzie miał dylemat w który system iść:)

@kargul.x A to może być drugi problem, jeśli faktycznie będą chcieli jak najszybciej zapełnić AppGalery swoimi apkami, czy też odpowiednikami tych Googlowych, to niestety, o jakości raczej można zapomnieć.

W sumie to i tak lepsza chyba ta opcja, żeby coś było i działało kulowa, niż nie było nic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale czy w ogóle można tak robić, że się czyjąś aplikację modyfikuje do stanu bezużyteczności i umieszcza w swojej bazie? Przecież to psuje opinie producentom porządnych aplikacji. Niektóre reklamy same grają głośno dźwięk i wyświetlają migające banery, a w dodatku na wyświetleniu reklamy się kończy działanie aplikacji. A oni mają na to takie rozwiązanie:

https://consumer.huawei.com/pl/support/how-to/newbie-guide/pl-pl00685388/

Czyli ładują wtyczki z reklamami do aplikacji i strugają durnia dopóki nikt im tego nie zgłosi.

W Nokii 5110 tak nie było, ale kto to pamięta...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Uciążliwym reklamom mówię zdecydowane nie. Na swoim telefonie blokuje wszelkie reklamy, jak tylko mogę. Osobiście nie używam apek z AppGallery, bo wszystko co mi potrzebne, mam w GP, ale jeśli rzeczywiście jest tak, jak mówisz, to faktycznie - słabo. Liczę, że osoby mające na to jakikolwiek wpływ, wezmą pod uwagę opinie publiczną.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

Niestety tak jest, dużo aplikacji to takie śmieciowe kopie innych. Wiele jest też typu wyświetlania obrazków, jakieś klikacze reklam itp. Nie do końca wiadomo jak z bezpieczeństwem tych aplikacji, bo mam pewne obawy, że nikt tego nie kontroluje i gra typu kulki w linii może się okazać o wiele bardziej zaawansowana, niż przesuwanie owych kulek.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Chinach wiadomo, że jest  bezprawie jesli chodzi o podróbki wszystkiego z aplikacjami włącznie. Nie wiem czemu inne kraje na to pozwalają, żeby to bezprawie do nich docierało. AppGallery powinno zostać zdelegalizowane poza granicami Chin. Może jeszcze nikt tego nie zgłosił odpowiednim służbom.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

A myślicie, że Huawei Pay będzie także działać na Watch GT2? Bo NFC niby jest, a w tym roku mają udostępnić Huawei Pay dla naszego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

No chyba nie jest takie nielegalne, skoro dostało jakieś odpowiednie europejskie certyfikaty bezpieczeństwa.

W dniu 10.02.2020 o 07:14, Pixi7 napisał:

A myślicie, że Huawei Pay będzie także działać na Watch GT2? Bo NFC niby jest, a w tym roku mają udostępnić Huawei Pay dla naszego kraju.

Głupotą byłoby niewykorzystanie takiego stanu rzeczy ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

No to to wiadomo, ale nie takie rzeczy już w życiu widziałem, jeżeli mówimy o głupocie. Bo jeżeli wejdzie taka możliwość płatności dla polskich bankowości to Huawei pozamiatał w ofercie smartwatchy/zegarków sportowych. Aktualnie w podobnych cenach są nieliczne Garminy, ale to już takie bardziej wiekowe kontrukcje (Vivoactive 3). Mówię oczywiście o urządzeniach, których nie trzeba codziennie ładować. Teraz jeszcze Honor ma swój model również z NFC i w niższej cenie (799).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi