Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mobile Services jako alternatywa Usług Google - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Płatność kartą, jak na każdej innej stronie internetowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Licencje NIE POWINNY przenosić się pomiędzy platformami (iOS, Android, Windows, HMS), a przynajmniej w warunkach zakupów aplikacji coraz częściej (jak nie w standardzie) jest taki zapis.

Przykład z regulaminu Sygic:
    "Please note that in case you would change your device to another platform in the future, like iOS or Windows Phone, then the license will not work on another platform. We are bound by rules for developers as well as licensing policies that prevent us from granting license transfer from the platform you purchased it for to a different one. The only way to gain access to the Premium+Traffic features on another platform is to buy a new license for that specific platform"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jamnik

Na internecie są już testy P40 Pro po miesiącu, które dobrze opisują jak dużo rzeczy nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    agentTM
    W dniu 19.04.2020 o 17:38, Mr.mapka napisał:

Licencje NIE POWINNY przenosić się pomiędzy platformami (iOS, Android, Windows, HMS), a przynajmniej w warunkach zakupów aplikacji coraz częściej (jak nie w standardzie) jest taki zapis.

Przykład z regulaminu Sygic:
    "Please note that in case you would change your device to another platform in the future, like iOS or Windows Phone, then the license will not work on another platform. We are bound by rules for developers as well as licensing policies that prevent us from granting license transfer from the platform you purchased it for to a different one. The only way to gain access to the Premium+Traffic features on another platform is to buy a new license for that specific platform"

Przenosi czy nie to zależy tylko i wyłącznie danego wydawcy konkretnej apki, ja mogę podać inny przykład np. Nagrywanie rozmów - ACR - w HMS jest wersja bezpłatna ale można dokupić wersje premium a gdzie a no właśnie w google play(tak właśnie zaleca sam developer).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemem może być to, że wykupienie premium w Google może się udać po czym przy aktualizacji przez HMS apka wróci do wersji podstawowej i nie bedzie widziała wcześniejszego upgradu.
    Jak pisałeś - zależy od developera ale weź pod uwagę niedoskonałości w synchro na tych dwóch platformach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ZEDYO
    Kwestia czasu jak mówiłem. Po aplikacjach bankowych usług google nie potrzebuje kompletnie do niczego.
    https://www.telix.pl/sprzet/huawei/2020/05/mbank-bedzie-pierwszym-polskim-bankiem-w-huawei-appgallery/
    Przecież nawet te aplikacje bankowe potrzebują usług Google
    Jeśli uważasz, że szybko będą wersje pod HMS, to rzuć okiem na aplikację InPost, bo od lutego "pracują nad rozwiązaniem tego problemu".
    Też myślałem, że bez Googla da się żyć i naprawdę próbowałem, ale jak żyć, gdy tak wiele dla mnie istotnych aplikacji (Bolt, IKO, Pepper, Zalando, iBood, Glovo, Pyszne) nie działa w ogóle, albo niepoprawnie.

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homarkrab

Iko, mBank już są dla HMS. Zaraz będą tylko dla HMS. Mówiąc że potrzebują do działania usług google, jakich dokładnie potrzebują?

Ja np wymienionych przez ciebie aplikacji nigdy nie użyłem poza iko, mBank.

Więc do życia nie potrzebuje usług google. Ale to mówię ja. To moje świadome wybory abym bez pyszne.pl mógł żyć.

Nie bronię i nie mówię że HMS zastąpił google bo na tym etapie za wcześnie na taki wniosek. Czas pokaże. Za dwa lata będziemy pewnie znali odpowiedź

Z tym InPost masz rację. Usługi oparte o lokalizacyję Google ma lepiej rozbudowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Każdą aplikacją zajmują się inne zespoły. O ile też nie rozumiem, dlaczego tak długo trwa migracja na HMS Inpostu, tak sprawa z bankami wydaje mi się dość prosta - trzeba stworzyć nowe zabezpieczenia, standardy płatności - wszystko zgodnie z prawem i z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa dla klienta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homarkrab

Jestem ciekawy czym zastąpią google mapy. Jak to ogarną z Tomtom. AutoMapa nie lubię.

Banki zaraz będą wszystkie. Kwestia czy ludzie będą kupować produkty bez usług bo tylko wtedy deweloperzy będą wspierać HMS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi