Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mobile Services jako alternatywa Usług Google - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Apek, ktore potrzebuja uslog googla (chociaz w wersji okrojonej micro g) jest niestety duzo wiecej niz myslalem. Jest owszem sporo zamiennikow. Jednak juz na starcie widzimy, ze powiadomienia na golym HMS to niestety porazka. Zmigrowalem calkowicie gmaila do outlooka ale push nie dziala w ogole. Pewnie, brak push to nie problem glodu w Afryce ale nawet tak kompletny smartfon jak p40 pro (naprawde trudno znalezc w nim slabe punkty od strony sprzetowej) - "out of the box" nie dziala jak powinien przy golym HMS.  Tak czy inaczej trzeba zainstalowac jakas namiastke uslug googla "na dziko". Nie kazdy jednak czuje sie komfortowo z instalacja softa z nie do konca pewnego zrodla. 

Wiem, ze jest to opinia bardzo subiektywna a dla niektorych truizm. Rozni ludzie, roznie uzytkuja swoj telefon to oczywiste ale uwazam, ze na dzien dzisiejszy goly hms jeszcze nie stanowi powaznej alternatywy dla gms w przypadku sredniowymagajacego uzytkownika androida. 

Edytowane przez kochan10
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ZEDYO
    Iko, mBank już są dla HMS. Zaraz będą tylko dla HMS. Mówiąc że potrzebują do działania usług google, jakich dokładnie potrzebują?
    Ja np wymienionych przez ciebie aplikacji nigdy nie użyłem poza iko, mBank.
    Więc do życia nie potrzebuje usług google. Ale to mówię ja. To moje świadome wybory abym bez pyszne.pl mógł żyć.
    Nie bronię i nie mówię że HMS zastąpił google bo na tym etapie za wcześnie na taki wniosek. Czas pokaże. Za dwa lata będziemy pewnie znali odpowiedź

Z tym InPost masz rację. Usługi oparte o lokalizacyję Google ma lepiej rozbudowane.

Jesteś pewien, że iko jest pod HMS, bo akurat PKO BP, to mój bank i ta aplikacja nadal wywalała, że potrzebuje usług Google, które parę dni temu zainstalowałem na nowo w taki sposób aby powiadomienia push działały. Pytasz jakich usług potrzebują, zapewne tych, które pozwalają na logowanie się poprzez konto Google, lokalizacyjnych oraz tej która umożliwia powiadomienia push. To wszystko właśnie składa się na GMS.

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

Jestem ciekawy czym zastąpią google mapy. Jak to ogarną z Tomtom. AutoMapa nie lubię.
    Banki zaraz będą wszystkie. Kwestia czy ludzie będą kupować produkty bez usług bo tylko wtedy deweloperzy będą wspierać HMS.

Akurat Automapa to najlepsza nawigacja do jazdy po Polsce, ale trzeba pamiętać, że mapy Google to nie tylko nawigacja, to też masa zdjęć interesujących lokalizacji, to usługa street view, lokalni przewodnicy itp. Ciężko to czymkolwiek zastąpić, bo nikt tego dotychczas w taki sposób nie rozwinął.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homarkrab

Iko będzie i pod HMS i GMS. Nie będzie potrzebować google. Szczegółów Ci nie zdradzę. Dotyczy to też innych banków.
    W pierwszej fazie może funkcjonalność się trochę różnic ale będzie pod tylko HMS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ZEDYO
    Iko będzie i pod HMS i GMS. Nie będzie potrzebować google. Szczegółów Ci nie zdradzę. Dotyczy to też innych banków.
    W pierwszej fazie może funkcjonalność się trochę różnic ale będzie pod tylko HMS.
    Rany, zabrzmiało jakbyś osobiście pracował nad tą aplikacją Ale ok... pożyjemy, zobaczymy. Oby tylko nie było jak InPost, który zlał totalnie użytkowników nowych smartfonów Huawei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homarkrab

Na razie iPKO ma być w pełni skalowalne, iko na HMS. Takie są plany. Ale dla PKO HMS nie jest kluczowy a sprzedaż. HMS ma jedną kluczową wadę. Płatności zbliżeniowe. I o to się rozchodzi.

Nad iko pracuje duuuuzo ludzi :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ZEDYO
    Na razie iPKO ma być w pełni skalowalne, iko na HMS. Takie są plany. Ale dla PKO HMS nie jest kluczowy a sprzedaż. HMS ma jedną kluczową wadę. Płatności zbliżeniowe. I o to się rozchodzi.

Nad iko pracuje duuuuzo ludzi default_smile.png.
    Może i w kwestii płatności coś się ruszy, bo niemiecki oddział Huawei zapowiedział uruchomienie Huawei Pay w Europie jeszcze w tym roku:

https://www.huaweiupdate.com/huawei-pay-will-launch-in-europe-this-year/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

Pewnie tam gdzie jest większe zainteresowanie, to i tam będzie szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi