Skocz do zawartości
Kopciu123

Nie działające FaceId

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam problem z FaceId mianowicie nie działa albo raz na 10 razy uda mi się odblokować telefon tym sposobem. Na Androidzie 9 mi nie działo oraz teraz na 10. Wielokrotnie konfigurowalem rozpoznawanie twarzy, wyłączalem na zmianę odcisk palca inne opcje i w żadnym wypadku nie działa. Czy miał ktoś podobny problem? Czy w razie czego jest sens oddawać na gwarancję? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie miałem problemów - zawsze działa rewelacyjnie, lepiej niż odcisk palca. Może jakieś zabrudzenie na czujnik (też tak kiedyś miałem, wytarłem i od razu było super)

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Najpierw hard reset. Potem spróbuj rollbacka do EMUI 9 by się upewnić czy problem leży po stronie softu. Jak i to nie pomoże, to odsyłałbym na serwis. Na własną rękę niewiele da się zdziałać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kubaan88

Czasami pomaga też dodanie alternatywnego wyglądu. Jeden warto zrobić w dobrych drugi w złych warunkach oświetleniowych. Mi na 10 działa jeszcze szybciej niż na 9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może masz na ekranie folię lub szkło bez wycięcia i dla tego np. czujnik podczerwieni wariuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie odblokowanie telefonu z twarzy działa lepiej jak odcisk palca, odcisk z palca żeby dobrze działał trzeba by nosić rękawiczki żeby linia papilarna się starła

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    U mnie odblokowanie telefonu z twarzy działa lepiej jak odcisk palca, odcisk z palca żeby dobrze działał trzeba by nosić rękawiczki żeby linia papilarna się starła
    Mam wrażenie że od ostatnich aktualizacji (końcówka 9.1 i 10) palec działa jeszcze lepiej. Jednak tak bezproblemowegi i szybkiego jak odblokowanie twarzą to nic innego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gego_p

Ja mam 9.1 i odblokowywanie twarzą nie działa już parę tygodni. Z dnia na dzień przestało działać. Nie mogę również zarejestrować "nowej twarzy". Infolinia kazała zrobić recovery systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

Zrób jak kazali, nie pomoże to reklamuj urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gego_p

Nie chcę mi się w to bawić. Na razie odcisk mi wystarcza a zobaczymy czy po aktualizacji do 10tki coś pomoże.

O teraz udało się dodać twarz i zaczęło działać, ciekawe jak długo bo wcześniej podziałało parę dni. Generalnie działa to jak chcę.

Edytowane przez gego_p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi