Skocz do zawartości
piotrsg

"Ulubione" rekordy z bazy mySQL

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam taki problem i nie wiem jak do niego podejść.

Mam tabelę w bazie danych, np z linkami. Apka wyświetla listę tych linków. Chcę dodać aktywność która będzie wyświetlać TYLKO zaznaczone przez użytkownika linki.

Np. MainActivity - RecyclerView z lista ciągniętych z mySQL rekordów, po kliknięciu otwiera nam nowa aktywność wyświetlająca stronę z linku plus np FAB którym dodajemy link do ulubionych.

UlubioneActivity - recyclerView z "ulubionymi" linkami.

Na czym mi zalezy: aby nie pobierać tych danych do np SQLlite tylko żeby były pobierane z bazy mySQL.

Np każdy link ma swoje ID i żeby gdzieś przechowywać te ID i na ich podstawie robić zapytanie do bazy danych. Gdyby chodziło o jeden rekord to zrobiłbym SharedPreferences i po sprawie ale jak ogarnąć więcej rekordów. Do tego jakiś link możemy przestać lubić i wyrzucić go z listy więc taką sytuacje też muszę wziąć pod uwagę.

Jakiś pomysł? Bardziej chodzi mi o rozwiązanie niż kod.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodaj nową tabelkę w MySQL, która będzie zawierać id użytkownika i id linku. Nowy ulubiony link to nowy wpis w tej tabeli ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcę z aplikacji niczego wysyłać do mySQL i nie chce trzymać na serwerze żadnych danych użytkowników.

Gdyby chodziło tylko o jeden link to zapisałbym id rekordu do SharedPreferences, apka wysłałaby zapytanie do bazy, serwer wyrzuca JSON a ja go kulturalnie parsuje ;)

np:

SELECT * FROM `linki` WHERE id = 123;

W sytuacji gdy mamy kilka takich "ulubionych" zapytanie mogłoby wyglądać tak:

SELECT * FROM `linki` WHERE id = 1 OR id = 2 OR id = 3 OR id = 11;

I teraz pytanie, gdzie trzymać te "ulubione" id? W SQLite? A potem robić z nich zapytanie?

Jakoś mało elegancko ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzymanie takich danych w SQlite jest bardziej eleganckie niż w SharedPreferences. Ale to nie zmienia faktu że w SharedPreferences możesz trzymać całą listę ulubionych linków ;)
    BTW. zapytanie, które pozwala na pobranie "ulubionych" można napisać łatwiej:

SELECT * FROM `linki` WHERE id IN (1, 2, 3, 11);

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piwko za SQLa ;)

Zapomniałem o operatorze "IN" no ale jak się korzysta tylko okazjonalnie to się zapomina czego uczyli w szkole ;)

Dobra, na razie zostawiam temat i biorę się za kodzenie ;) ale myślę, że jeszcze do niego wrócimy jak się pojawia problemy z kodem ;)

Jeszcze raz dzięki za podpowiedź z sqlem ;)

Edytowane przez piotrsg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi