Skocz do zawartości
bobwoj

Pytania do posiadaczy / pytania nowego użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=346232]SebastianURL[/mention] No dobra działa, ale jak się to objawia ? Przecież jak stracę połączenie WiFi to i tak korzystam z GSM i ta funkcja mi do tego nie potrzebna.
    Działa to tak że gdy masz włączone Wi-Fi i je stracisz to telefon automatycznie sam włączy dane komórkowe jeśli te nie są włączone :-)

Wysłane z S10e przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan
    2 godziny temu, SebastianURL napisał:

Działa to tak że gdy masz włączone Wi-Fi i je stracisz to telefon automatycznie sam włączy dane komórkowe jeśli te nie są włączone ?

Czyli musisz wyłączyć wcześniej dane komórkowe żeby ta funkcja je włączyła ?

A WiFi wyłączy ?

Na razie nie widzę w tym sensu żadnego :(

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg. mnie to (przełącz na dane komórkowe) działa na takiej zasadzie, że jeżeli powoli gubisz sygnał wifi, zdecydowanie wolniej zaczyna internet działać to telefon automatycznie przełącza się na lte, pomimo tego ze ciagle do wifi jesteś połączony. 

Ja to zauważyłem jak wychodzę z pracy- na S7 gdy po wyjsciu przechodziłem przez ulicę jeszcze mi telefon trzymał wifi z pracy, a dzieliło mnie dobre 30 metrów + ściana budynku. I przez dobre 40 metrów dalej usilnie trzymał te wifi i dopiero po tym czasie uruchamiał LTE. Teraz na s10e z włączoną tą funkcją już przechodząc przez ulicę załącza mi się LTE, a wifi mam nadal niby połączone przez kolejne kilkanaście kroków z zerowym zasięgiem

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczem S10e drugi dzień i pojawiło mi się kilka problemów:

1. Dźwięki powiadomień: w ustawieniach telefonu mam ustawione dźwięki powiadomień i dzwonek telefonu, które niestety podpięły się pod wszystkie aplikację. O ile w standardowej aplikacji SMS z jej poziomu zmieniłem dzwonek wiadomości, to np. w Messengerze od FB mimo ustawionych z poziomu aplikacji standardowych dźwięków odpalają się te z ustawień telefonu. Dodatkowo gdy próbuję zmienić dźwięk powiadomień danej aplikacji z poziomu ustawień telefonu to niestety nie mam tam do wyboru innych dźwięków, niż te standardowo zaszyte w androidzie

2. Aplikacja do imitacji LED wokół aparatu: w jaki sposób mogę łatwo skonfigurować tą aplikację (Holey Light)? Niestety nie mam tam możliwości wyboru wszystkich aplikacji, które mnie interesują (w zasadzie sa tylko 3). Z uwagi ze AOD nie jest mi potrzebne, a drenuje baterię, to pytanie czy HL da się ustawić tak, żeby podświetlała się tylko gdy wyskoczy powiadomienie i do momentu jego odebrania?

3. Endomondo i MiBand 3: niestety nie mogę na S10e połączyć opaski z aplikacją, na poprzednim telefonie robiłem to tak, że z pliku instalowałem apke endomondo w wersji 18.4.4, w której da się połączć z opaską, a następnie ją aktualizowałem. Na samsungu nie wykrywa mi w dalszym ciągu ten opaski. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli musisz wyłączyć wcześniej dane komórkowe żeby ta funkcja je włączyła ?

A WiFi wyłączy ?

Na razie nie widzę w tym sensu żadnego

Działa to dokładnie tak jak kolega@Nikelajer wytłumaczył default_biggrin.png

Wg. mnie to (przełącz na dane komórkowe) działa na takiej zasadzie, że jeżeli powoli gubisz sygnał wifi, zdecydowanie wolniej zaczyna internet działać to telefon automatycznie przełącza się na lte, pomimo tego ze ciagle do wifi jesteś połączony. 

Wysłane z S10e przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Malina107

Gratuluję zakupu!

ad. 1 - tak, wygląda na to że na chwilę obecną nie da się dodać innych sygnałów powiadomień niż te systemowe, co do powiadomień samych aplikacji to ciężko mi się odnieść bo jedyne z czego korzystam to GG i to jak na GG przystało niezmiennie od prawie 20 lat drze się po swojemu :D

ad. 2 - nie korzystam bo z tego co wyczytałem (z resztą twórca appki też o tym pisze) że drenuje baterię tak samo jak AOD ... więc na chwilę obecną mam ustawione tak że jak podniosę tel to mi się AOD wybudza.

ad.3 - też ciężko mi cokolwiek powiedzieć bo z opaski nie korzystałem, ale z tego co mi się kiedyś rzuciło w oczy podczas czytania różnych wpisów na forach to to że appka mifit ma coś z tym wspólnego (coś tam trzeba kombinować z powiązaniami)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Powiadomienia samych aplikacji zmienisz sobie z poziomu ustawień konkretnej aplikacji.

SGS10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, Malina107 napisał:

Witam,

jestem posiadaczem S10e drugi dzień i pojawiło mi się kilka problemów:

1. Dźwięki powiadomień: w ustawieniach telefonu mam ustawione dźwięki powiadomień i dzwonek telefonu, które niestety podpięły się pod wszystkie aplikację. O ile w standardowej aplikacji SMS z jej poziomu zmieniłem dzwonek wiadomości, to np. w Messengerze od FB mimo ustawionych z poziomu aplikacji standardowych dźwięków odpalają się te z ustawień telefonu. Dodatkowo gdy próbuję zmienić dźwięk powiadomień danej aplikacji z poziomu ustawień telefonu to niestety nie mam tam do wyboru innych dźwięków, niż te standardowo zaszyte w androidzie

A wejdz w aplikację Moje pliki czy inny eksplorator -> pamięć wewnętrzna -> Notifications. Tu w ten folder wrzucaj dźwięki powiadomień, które byś chciał mieć w możliwych do wybrania. Nie wiem jak messanger ale whatsapp czy klien poczty bluemail mają dźwięk powiadomienia taki jak im ustawiłem, po uprzednim wrzuceniu dzwięku w ten folder.

A co do endomondo to niestety nie wiem. Ja walcze zeby mi sie endo z shealth synchronizowało (trening z endo wskakuje do shealth). Niby i w jednej i drugiej mam dodaną opcję uprawnienia danych i ze endomondo ma dostęp do shealth ale nawet po kilku dniach nic mi sie nie synchronizuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    8 godzin temu, DaN995 napisał:

Powiadomienia samych aplikacji zmienisz sobie z poziomu ustawień konkretnej aplikacji.

SGS10e

Właśnie chodzi o to, że w przypadku Messenger to nie działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś jeszcze ma problem z tym, żeby ustawić oddzielne dźwięki powiadomień dla messenger w tym telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi