Skocz do zawartości
MisiekDP

Pie -> Android 10 - nie czyta pamięci przez USB OTG

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

przedwczoraj zaktualizowałem Androida 9 do Androida 10. Przyznam, że było trochę zabawy z Magisk + Xposed, ale ostatecznie się udało. Jest SafetyNet, itd. Myślałem, że z problemami się już uwinąłem. Dziś jednak chcąc zgrać zdjęcia, podłączam pnderive'a z USB-C, smartfon wykrywa, ale nic poza tym. Pamięć jest niedostępna z poziomu Ustawień (zakładka Pamięć) ani z poziomu Solid Explorera (używam). Nie działa nawet opcja, aby Solid Explorer zamontował pamięć przez aplikację - podczas łączenia błąd odczytu.

Czy ktoś ma zatem podobne problemy? Czy czyta Wam pamięć USB bez problemu? U mnie zarówno z pendrive'a z USB-C jak i przez przejściówkę OTG nie działa. Bardzo potrzebuję tej funkcji i zastanawiam się czy tylko u mnie ten problem czy może występuje on także w Andku 10 Beta (ja mam Stable 10.0.3).

Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem u mnie i na wersji Beta 7 (Android 10) działa USB Otg.

Adapter USB C na USB mam firmy CELBRO kupioną kiedyś na aliexpress.

Pendrive'y jakie testowałem to był jakiś stary Kingston 8GB, SanDisk 128GB i Samsung 64 GB. Każdy został prawidłowo rozpoznany i mogłem przeglądać ich zawartość.

Niestety nie mam pendrive z końcówką USB C więc nie byłem w stanie sprawdzić czy taki pendrive zostanie wykryty.

Edytowane przez sebakow09

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sebakow09 ok, zaczęło u mnie działać w innych menedżerach plików. Natomiast padł mi całkowicie Solid Explorer po updacie do Andka 10 ?

Cały czas mam "odmowę dostępu" do oamięci wewnętrznej. Ręce opadają (to mój must have)...

Screenshot_20191224-125615.jpg

Screenshot_20191224-125618.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi