Skocz do zawartości
barach

Czy działa na OP 7 Pro Android Auto?

Rekomendowane odpowiedzi

barach
    Napisano (edytowane)

Witam. Przymierzam sie do zakupu Oneplus 7t Pro. Czy ktos z uzytkownikow moze potwierdzic czy dziala na tym telefonie Android Auto ? Slyszalem ze sa problemy (szczegolnie na Android 10).

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Smykoo
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa dobrze. Problem jest z trybami pracy "Dzień / Noc" przełączać się przełączają ale wywala to motyw w One Plusie. Jednak problem nie dotyczy tylko One Plusa. Drugi Problem też nie dotyczy tylko One Plusa a mianowicie żeby korzystać z AA nie możemy używać zdublowanych czy też klonowanych aplikacji które korzystają z usług Googla. To znane problemy z Androida 10 nie koniecznie tylko z One Plusa.
    Rozwiązanie problemów:
    - Włączyć tryb programisty w Android Auto i ustawić tryb Dzień / Noc ręcznie
    - nie korzystąć z klonowania aplikacji na smartfonie takich jak What's App lub Facebook.
    Poza tym wszystko działa super.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    Działa dobrze. Problem jest z trybami pracy "Dzień / Noc" przełączać się przełączają ale wywala to motyw w One Plusie. Jednak problem nie dotyczy tylko One Plusa. Drugi Problem też nie dotyczy tylko One Plusa a mianowicie żeby korzystać z AA nie możemy używać zdublowanych czy też klonowanych aplikacji które korzystają z usług Googla. To znane problemy z Androida 10 nie koniecznie tylko z One Plusa.

Rozwiązanie problemów:

- Włączyć tryb programisty w Android Auto i ustawić tryb Dzień / Noc ręcznie

- nie korzystąć z klonowania aplikacji na smartfonie takich jak What's App lub Facebook.

Poza tym wszystko działa super.

Co się dzieje z android auto jak sklonuje whats up ?

Ponadto z tego co pamietam gdy zmienimy motyw w ustawieniach programisty to wykrzacza się messanger. Czy to zostało już naprawione ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    barach

A więc zdecydowałem się na zakup Oneplus 7t Pro. Potwierdzam że AA działa dużo szybciej w porównaniu do np. LG G6. Co do wyżej opisanych problemów zauważyłem jedynie zmianę motywu kolorystyki w telefonie wedle upodobań AA. Mam zatem pytanie. Gdzie mogę się dobrać do ustawień AA ( jak już wiem od Androida 10 nie jest to oddzielna aplikacja tylko wbudowane w system) aby wymusić ustawienie motywu z "palca"?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc tak. AA w Androidzie 10 nie posiada interface-u na telefonie więc trzeba zrobić następujące kroki:
    -> Ustawienia -> Aplikację i powiadomienia -> następnie kliknąć niebieski link "Wyświetl wszystkie aplikacje"
    Pokażą się wszystkie zainstalowane aplikacje. Należy odszukać na liście Android Auto i wejść w nią. Następnie rozwinąć "Zaawansowane"
    Na samym dole ukaże się opcja "Dodatkowe ustawienia w aplikacji" klikamy i wchodzimy.
    Ukażą się nam ustawienia Android Auto
    Następnie na samym dole ustawień klikamy szybko kilka razy w zakładkę "Wersja" ukaże się nam napis w stylu "Zostałeś programistą"
    Teraz wchodzimy w menu ukryte pod trzema kropkami w górnym prawym rogu i wybieramy ustawienia programisty" teraz w menu programisty wybieramy tryb "Dzienny/Nocny z automatycznego na dzienny lub nocny. I wszystko.
    Ja proponuję włączyć dzienny bo nowy interface AA i tak ma tryb ciemny również wszystkie aplikacje jak spoty czy telefon. Jedynie mapy będą w nocy jasne. Ale jeśli wybierzemy tryb "Satelita" to mapa staje się także stonowana.
    Mam nadzieję że pomogłem.
    Jak Google rozwiąże problem to będzie można włączyć motywy automatyczne z powrotem.

dodana zawartość

Co się dzieje z android auto jak sklonuje whats up ?
    Ponadto z tego co pamietam gdy zmienimy motyw w ustawieniach programisty to wykrzacza się messanger. Czy to zostało już naprawione ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Android Auto nie działa jeśli z klonujemy aplikację wykożystujące Usługi Google. Dzieje się tak dla tego że to nie tylko sama aplikacja ulega klonowaniu ale również klonują się usługi Google działające w tle. Również klonuje się konto Gmail w tych usługach. Android Auto nie radzi sobie z tą sytuacją i wywala błąd nie odpalając się wogule lub działa niestabilnie. W niektórych telefonach po klonowaniu aplikacji nawet jak te klony usuniemy to usługi zdublowane zostają i AA nie zadziała nam aż nie zrobimy Wipe lub ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Czy wie ktoś co ustawić żeby można było obsługiwać AA głosowo? Za każdym razem gdy próbuję coś ogarnąć mam powiadomienie głosowe "Gdy będzie to bezpieczne, kliknij powiadomienie, następnie bla bla bla". Żadnego powiadomienia na telefonie nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbój ustawić Voice Mach przy żeby działało przy zablokowanym ekranie i ustaw AA by nie blokowało telefonu po podłączeniu do systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi