Skocz do zawartości
Arczi11

Huawei P30 i Fiio Q1 Mark II (planowany Fiio Q5s) przez USB OTG - kwestie związane z kompatybilnością

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Jak wiemy wszyscy, poza nielicznymi wyjątkami, producentom nie chce się dawać dobrych podzespołów odpowiedzialnych za sekcję audio.

Ratunkiem jest albo DAP (Digital Audio Player) albo można pójść w stronę Daca/Ampa. 

Mam duży problem z kompatybilnością/działaniem podłączonego wzmacniacza słuchawkowego/DACa - Fiio Q1 Mark II do Huawei P30. Przywróciłem nawet ustawienia fabryczne, ale to nie zadziałało.

Najpierw był problem z ubijaniem odtwarzania dźwięku po przejściu w stan uśpienia z dowolnych aplikacji umożliwiających odtwarzanie przez USB OTG takie jak Neutron, Fiio Music lub też Usb Audio Player Pro. Dodawanie ich do wyjątków w Baterii nie pomagało, dopiero ustawienie oszczędzania na Tryb Wydajności pomogło. Wy też tak macie? Czy z moim telefonem coś jest nie tak?

Teraz nawet gdy wyłączę oszczędzanie baterii to słychać 1s przerwę gdy np. otwieram Chrome'a lub ustawienia. Odtwarzam pliki z pamięci wewnętrznej, nie mam karty nanoSD.

Poza tym aplikacja USB Audio Player Pro wywalała często Errory i przerywała odtwarzanie NIE zmieniając ikonki na ikonę "play".  

Idzie do mnie dedykowany kabel - Fiio CL06 - może to pomoże. Na razie połączyłem przejściówką OTG Baseus i kablem magnetycznym z dodatkową końcówką na micro do Fiio Q1 Mark II.

Może ten kabel magnetyczny jest błędem? 

Planuję zmienić dac/amp na fiio Q5s, ale teraz się boję, że to nie będzie działać.  Jak nie to wymyśliłem Shanlinga M6 DAPa z Androidem z Google Play

AKTUALIZACJA:

Kabel Fiio CL06 nie rozwiązał problemu.

Edytowane przez Arczi11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi