Skocz do zawartości
rafal2050

Nie mogę udostępnić internetu komputerowi

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Mam pytanie odnośnie  blokada operatorów zagranicznych  nałożonych na połączenie smartfona z komputerem przez kabel USB.  Telefon (galaxy s8) pochodzi z sieci Verizon i doczytałem się, że żeby korzystać z tetheringu w pełni należy się zalogowac. Czy znacie inny sposób  żeby wi-fi pozostawało włączone?

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@rafal2050 tak czytam Twój wpis i nie za bardzo wiem o co chodzi. Masz problemy z udostępnieniem internetu dla komputera przez kabel USB ? Czy też problemem jest to że udostępnione połączenie do internetu przez Wi-Fi po pewnym czasie się rozłącza?  O co chodzi z tą blokadą połączenia kablem smartfona z komputerem.

Jakieś informacje w stylu : android w wersji Cupcake ? System operacyjny BeOS 5.1 ? były by mile widziane. Nie chodzi mi o szczegółowe dane  ale o coś co pomoże w zdiagnozowaniu istoty problemu.

Używasz jakieś dedykowane programy do obsługi telefonu? Może coś w stylu  MyPhone Explorer ?  https://www.fjsoft.at/en/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest problem z udostępnieniem internetu dla komputera przez kabel USB. Podobno robią to operatorzy na zachodzie: https://#####/12002,operatorzy-blokuja-aplikacje-do-tetheringu-na-androidzie?fbclid=IwAR32A315QPp3Pfj8SjBA3lMUwh1LwuS0M9RfZWDmzQ_EgibsGHNVzOr40Lk . Mój android po aktualizacji z "siódemki" to 9. System operacyjny  - nie wiem, jestSamsung Knox. Wcześniej miałem Xiaomi kupiony w sklepie i sieć zaznaczona na czerwono była normalnie dostępna (patrz załączony obazek).

A+b.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)

Masz włączony hotspot wifi w Samsungu. Wyłącz albo łącz się po wifi.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem złapać internet może przez hot spot ale jego włączenie ani wyłączenie nic nie zmienia, nadal nie ma internetu przy wyborze tetheringu, nawet przy transmisji danych komórkowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Po wifi działa? Łączyłeś z ...6384?

Sieć 471 była z Xiaomi? Teraz powinna inaczej się nazywać.

@rafal2050

Ps.

Jesteś w Polsce, Verizon ma włączony roaming danych? Patrząc na ikonki na screenie - próbujesz udostępniać Wi-Fi (UPC podejrzewam).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co to 6384. Xiaomi była 481. Jestem w Polsce, w Plusie. Wydaje mi się, że muszę być w Verizonie z wykupionym tetheringiem. Jest to możliwe tutaj? I jak się zalogować (załącznik) i czy istnieje inny sposób? 

20200112_143030.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    25 minut temu, rafal2050 napisał:

Nie wiem co to 6384. Xiaomi była 481.

Wszelkie informacje czerpię z twoich screenów, nie chce mi się wszystkiego przepisywać.

Na tej podstawie:

Nie udostępniasz internetu z Verizon tylko z UPC (próbujesz po kablu i wifi jednocześnie).

Przemyśl jeszcze raz: "co chcę zrobić".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę żeby sieć 482 była dostępna. W takim ustawieniu (tethering jest włączony) nawet sieć UPC nie łączy z netem, mimo, że wskazuje że jest dostęp.

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)

Masz teraz wyłączone wifi, włączoną transmisję danych i usb tethering we smartfonie?

Odepnij kabel UPC od PC, wyłącz wifi w PC i sprawdź ponownie.

Jeśli nic się nie zmienia - tu jest prawdop. rozwiązanie:

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/help/wifi-hotspot-missing-samsung-s8sm-950u-t3717027

Root+edycja build.prop.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi