Skocz do zawartości
gwiazda90

A5 (2017) Utracony IMEI - Wartość 0. Prośba o pomoc w przywróceniu telefonu do działania

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie, miałem problem z A5 (2017) bo się zaszyfrował, nie mogłem tego odzyskać więc przywróciłem do danych fabrycznych. Wszystko śmigało niestety w miejscu IMEI były same 0, karta nie mogła się zarejestrować. Soft był z Plusa więc postanowiłem ODINem zrobić flash na najnowsze XEO. Niestety po aktualizacji otrzymuje ekran No Command a po próbie wejścia w recovery to co na zdjęciu. Próbowałem już PiT, softy z wielkiej brytanii i wracam zawsze do punktu wyjścia.

82057897_2706831576061068_4114797687130292224_o.jpg

Edytowane przez melis
    zmieniłem tytuł tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis
    Napisano (edytowane)

@gwiazda90 Co to znaczy, że się zaszyfrował? Możesz napisać, co dokładnie robiłeś wcześniej? Wchodzi w download mode? To wgraj TWRP i spróbuj wykonać formatowanie partycji. Później znajdź i usuń folder EFS - odbuduje się przy ponownym uruchomieniu. Kolega @dzidexx być może będzie w stanie pomóc. W każdym razie, wszelakie próby podmiany imei programowo, nie wchodzą w grę.

Edytowane przez melis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaszyfrował w sensie, że po aktualizacji wyskoczył komunikat, że telefon został zaszyfrowany i mam podać hasło, którego nie ustalałem. Wchodzi w download mode, mogę ODINem wgrywać ale każdy soft kończy się tym samym co na zdjęciu. Czy wgram TWRP jeżeli wcześniej nie miałem włączonego debugowania USB ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis
    4 godziny temu, gwiazda90 napisał:

Czy wgram TWRP jeżeli wcześniej nie miałem włączonego debugowania USB ?

Nie sądzę by miało to stanowić przeszkodę, aczkolwiek opcja "odblokowanie OEM", musi już być załączona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@gwiazda90 Odin wgrywa prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz
    Napisano (edytowane)

W odinie dodaj tylko recovery (najnowsze stockowe). Wejdź w DM i trzymaj guziki jak do wejścia w recovery(vol- home power). Trzymaj! I teraz wciśnij w odinie flash. Wgraj się szybko i trzymasz nadal. Powinno wejść w recovery. Zrób tu wszystkie wipy. Format data itd.

Edytowane przez frrancuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do ODINa to wgrywa każde oprogramowanie prawidłowo, konczy się PASS robi restart pojawia się niebieskie tło z robocikiem "erasing data" i po tym jest software update i "No Command"

"odblokowanie OEM" chyba było nie włączone przed tymi hecami.

Samo Recovery ? Tzn, mam je skądć ściągnąć czy któryś z tych 4 plików z softem to właśnie recovery ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@gwiazda90 daj screen. Jaki Odin?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odin w wersji 3.13 czyli chyba najnowszy, w załączniku log z wgrywania oprogramowania, tym razem próbowałem PLUSowskie i nadal nic. Za chwile spronuje samo recovery.

Bez tytułu.png

EDIT: Próbuje wydobyć recovery jednakże w moim romie ma końcówkę lz4. Nie powinno być samo .img na końcu i później dopiero spakowane do tar ?

2Bez tytułu.png

EDIT 2: Po wgraniu TWRP udało się odpalić soft XEO niestety w polach IMEI nadal pozostają same 0

Edytowane przez gwiazda90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi