Skocz do zawartości
tomi1975

Gdzie w opcjach aparatu znajdę opcje wyboru rozmiaru/wagi zwykłego zdjęcia?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć. Musiałam na szybko pierwszy raz od nowości użyć aparatu w oficjalnej apce telefonu. Gdzie w opcjach aparatu czy telefonu znajdę tak podstawową sprawę - jak wybór rozmiaru/wagi zwykłego zdjęcia!? ?  W opcji video są ustawienia 1080, 4k itp. W mojej obecnej apce od robienia fotek też jest zakładka 2MB, 3MB, wybór rozdzielczości itd.

Edytowane przez Smykoo
    Na forum nie piszemy dużymi literami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    prexda

Samej wagi nie ma. Możesz wybrać rozdzielczość poprzez format: 3000x3000 4000x3000 i 4000x1824

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w którym miejscu zmienia się rozdzielczość w stockowej aplikacji?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A w którym miejscu zmienia się rozdzielczość w stockowej aplikacji?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Zmiana formatu=zmiana rozdzielczości 36112a743a547335f30e00583848dac0.jpg

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 4.01.2020 o 16:08, konstantyno110 napisał:

Zmiana formatu=zmiana rozdzielczości 36112a743a547335f30e00583848dac0.jpg

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Taki "wybór" i jeszcze w taki sposób przedstawiony to żart i wstyd w telefonie za tyle kasy. Nawet w stockowej apce. Nawet w pierwszych telefonach z aparatami z przed 20 lat były opcje zmiany rozmiaru/wagi fotki, a tutaj ta pseudo zmiana bardziej ikonami przypomina format wyświetlanego obrazu 4:4 1:1 czy cały ekran. 

Edytowane przez Smykoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)
    3 godziny temu, tomi1975 napisał:

Taki "wybór" i jeszcze w TAKI sposób przedstawiony to żart i wstyd w telefonie za tyle kasy. Nawet w stockowej apce. Nawet w pierwszych telefonach z aparatami z przed 20 lat były opcje zmiany rozmiaru/wagi fotki, a tutaj ta pseudo zmiana bardziej ikonami przypomina format wyświetlanego obrazu 4:4 1:1 czy cały ekran. 

Bo to nie jest po to, żeby zmienić rozdzielczość, tylko format 1:1, 4:3 albo szerokokątny. Wyboru rozdzielczości nie ma. Prawie nikt z tego z reguły nie korzysta, bo zwykły zjadacz chleba nie wie co to i po co, chce mieć ładne zdjęcie, a nie ustawiać jakieś rozdzielczości i cyferki, których znaczenia nigdy nie zrozumie i nie stara się zrozumieć.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 4.01.2020 o 21:28, giaur500 napisał:

Bo to nie jest po to, żeby zmienić rozdzielczość, tylko format 1:1, 4:3 albo szerokokątny. Wyboru rozdzielczości nie ma. Prawie nikt z tego z reguły nie korzysta, bo zwykły zjadacz chleba nie wie co to i po co, chce mieć ładne zdjęcie, a nie ustawiać jakieś rozdzielczości i cyferki, których znaczenia nigdy nie zrozumie i nie stara się zrozumieć.

W dniu 4.01.2020 o 21:28, giaur500 napisał:

Jestem zwykłym zjadaczem chleba, niemal wcale nie robię fotek, ale raz potrzebowałem na szybko zrobić foto do mms-a. Nie chciałem, żeby ważyło 2, 3 czy 6 MB - do tego okazało się, że ostatnia oficjalna łatka systemu rozwaliła mi ustawienia obsługi mms. Wyjąłem przedpotopowy smartfon nie wart nawet 20 zł, w jego aparacie ustawienie 600x400 i wysłane...

Edytowane przez Smykoo
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    53 minuty temu, tomi1975 napisał:

Jestem zwykłym zjadaczem chleba, niemal WCALE nie robię fotek, ale RAZ potrzebowałem na szybko zrobić foto do mms-a. Nie chciałem, żeby ważyło 2, 3 czy 6 MB - do tego okazało się, że ostatnia oficjalna łatka systemu rozwaliła mi ustawienia obsługi mms. Wyjąłem przedpotopowy smartfon nie wart nawet 20 zł, w jego aparacie ustawienie 600x400 i wysłane...

Dlaczego tak komplikujesz sobie życie? Ja, jak chcę wysłać mms-a to po prostu robię zdjęcie bądź wybieram z galerii i wysyłam. Telefon sam wszystko konwertuje.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)
    Godzinę temu, tomi1975 napisał:

Jestem zwykłym zjadaczem chleba, niemal WCALE nie robię fotek, ale RAZ potrzebowałem na szybko zrobić foto do mms-a. Nie chciałem, żeby ważyło 2, 3 czy 6 MB - do tego okazało się, że ostatnia oficjalna łatka systemu rozwaliła mi ustawienia obsługi mms. Wyjąłem przedpotopowy smartfon nie wart nawet 20 zł, w jego aparacie ustawienie 600x400 i wysłane...

Pokazałeś tylko tyle, że nie umiesz używać telefonu. Nie robi się  żadnej specjalnej „fotki do mmsa”. Robi się fotkę taką jak zwykle, potem dołącza ją jako załącznik, a telefon sam ją zmniejszy. Drugi, sposób jeśli chcesz „zrobić fotkę do mmsa” to otwierasz aplikację do wysyałania mmsów, tam klikasz „zrób zdjęcie”, robisz zdjęcie i wysyłasz (nie używasz do tego systemowej aplikacji aparatu).

Podtrzymuję moją poprzednią opinię - prawie nikt nie korzysta z opcji ustawiania konkretnej rozdzielczości, nie ma zresztą żadnego powodu robienia fotek o rozdzielczości niższej niż maksymalna. Ale jeśli tak koniecznie potrzebujesz z jakiegoś dziwnego powodu wymusić konkretną rozdzielczość, to masz pincet aplikacji aparatu w sklepie, które to obsługują.

Edytowane przez giaur500
    • Lubię to! 2
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opcja wyboru rozdzielczości w bardzo ograniczonym zakresie występuje tylko w trybie Pro, gdzie można wybrać opcję zdjęcia 48 MP przy głównym obiektywie, czyli zrezygnować z tw. Pixel binningu, albo 12 MP czyli domyślną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi