Skocz do zawartości
antekRozpylacz

Tanie smartfony z Chin o parametrach flagowców do kupienia w appce JOOM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam.

Ci z was co dużo kupują w internecie i korzystają intensywnie ze smartfonów na pewno trafili na reklamę aplikacji JOOM w sklepie Google Play.

To kolejny po AliExpress i Banggood chiński sklep internetowy.

Zauważyłem, że można tam kupić bardzo tanie smartfony, o wartości często dużo poniżej 500zł, rzekomo o parametrach flagowców.

Niektóre modele mają wg. reklam tam zamieszczanych, nawet 8GB RAM i 10 rdzeni w procesorach.

Nie wiem na ile to prawda, ale coraz więcej osób tam kupujących twierdzi że to prawda i są zadowoleni z zakupów.

Czy ktoś z forumowiczów kupował już coś tam i dotarło z Chin do was to, co zamawialiście?

Te smartfony są na pewno napędzane Helios MediaTekami bo Snapdragony są droższe. Wyglądają trochę jak takie no-name'owe Xiaomi.

Zastanawia mnie, czy da się na nich zainstalować ROM Xiaomi MIUI?

Proszę o porady :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)
    23 minuty temu, antekRozpylacz napisał:

czy da się na nich zainstalować ROM Xiaomi MIUI?

Tylko na smartfonach marki Xiaomi. Wszystkie poza serią Mi A1/2/3 mają taki fabrycznie.

Jeśli jednak chodziło ci o rom MiuiEu - nie ma go obecnie dla nowych Xiaomi z MTK.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tgb
    Napisano (edytowane)

@antekRozpylacz Odpuściłbym sobie no name'y choćby z tego względu link

EDIT I widzę, że niektóre modele to podróbki Huawei'ów czy Samsungów. Wątpię żeby miały takie parametry jakie widnieją w opisie.

Kiedyś na allegro było mnóstwo tanich pendrive'ów i kart o dużej wielkości. Ludzie się nabierali na te oferty a potem dziwili się, że zamiast 128GB w środku były 4GB.

Edytowane przez tgb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję wam za szybką odpowiedź.

Czyli wygląda na to, że muszę odpuścić taki pomysł i zostać przy wyborze droższych ale pewniejszych, pod względem bezpieczeństwa, znanych marek.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 29.01.2020 o 01:24, tgb napisał:

@antekRozpylacz Odpuściłbym sobie no name'y choćby z tego względu link

EDIT I widzę, że niektóre modele to podróbki Huawei'ów czy Samsungów. Wątpię żeby miały takie parametry jakie widnieją w opisie.

Kiedyś na allegro było mnóstwo tanich pendrive'ów i kart o dużej wielkości. Ludzie się nabierali na te oferty a potem dziwili się, że zamiast 128GB w środku były 4GB.

Choć myślę że jakbym miał odpowiedni sprzęt i software, to dałoby się te no-name'y całkowicie flashować i wgrać nowy ROM pozbywając się trojanów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi